Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Paminėta Kultūros diena

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Paminėta Kultūros diena
2018-04-16

Šalčininkų rajonas garsėja turiningais, įdomiais ir skoningais renginiais, protėvių tradicijų puoselėjimu ir populiarinimu, klasikinės muzikos koncertais. Visa tai kultūros darbuotojų kūrybingo ir sumanaus darbo rezultatas.

Balandžio 15 dieną minimos Kultūros dienos proga praėjusį penktadienį Šalčininkų rajono kultūros darbuotojai, bibliotekininkai minėjo šią svarbią jiems dieną. Jų pasveikinti atvyko Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, Savivaldybės administracijos Informacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Irena Kolosovska.


Anot rajono vicemerės, kultūros darbuotojų darbas dažnai nepastebimas, o žiūrovai ir renginių dalyviai vertina tik galutinį rezultatą. Tačiau nuoširdaus, tikslingo ir kūrybingo kolektyvo dėka kultūra Šalčininkų rajone yra aukšto lygio. Direktorės Gražinos Zabarauskaitės vadovaujamas Kultūros centro kolektyvas, įgyvendindamas numatytus tikslus, sugebėjo įrodyti, kad nedidelėse gyvenvietėse aukšto lygio kultūra yra įmanoma. Kultūros darbuotojų dėka Šalčininkų rajone koncertavo pasaulinio garso žvaigždės, į tradicinius renginius suvažiuoja netgi kaimyninių rajonų gyventojai. Akivaizdus įgyvendinamų projektų pavyzdys - „Muzika Jašiūnų dvare“. Šiemet koncertai surengti antrą kartą ir sulaukė didžiulio susidomėjimo, pritraukė ne tik rajono, bet ir sostinės klausytojus. „Derliaus šventė“, „Daina prie Šalčios“, „Jaunimo vasara“ – tai renginiai, kurių nekantriai laukia rajono bendruomenės. Be galo svarbi Kultūros centro veiklos dalis – kryptingas ir gražių vaisių duodantis bendradarbiavimas su Lenkijos ir Baltarusijos teatrais, į kurių spektaklius dieną traukia ištisos klasės ir darželių grupės, rengiami net papildomi spektaklių seansai, o vakarais – į spektaklius skuba suaugusieji. Įdomūs yra ir edukaciniai užsiėmimai ir kūrybiniai mokymai.


Ne mažiau svarbų vaidmenį vaidina ir Viešoji rajono biblioteka, kuri taip pat kviečia ne tik mažus ir didelius skaitytojus pasirinkti knygų, bet ir dalyvauti edukaciniuose renginiuose, Motiejuko teatro pasirodymuose. Bibliotekos filialuose kas mėnesį organizuojami teminiai renginiai, populiarėja garsiniai skaitymai.


Kultūros dienos proga Šalčininkų kultūros centre susirinkę svečiai klausėsi lengvo ir nuoširdaus sveikinimų koncerto, stebėjo iliuzionisto pasirodymą ir bendravo prie arbatos puodelio. Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus padėkos raštai įteikti Kultūros centro direktorei Gražinai Zabarauskaitei, Viešosios bibliotekos direktorei Olgai Mažeiko, Informacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėjai Irenai Kolosovskai ir nusipelniusiems kultūros ir bibliotekos darbuotojams.

Visiems kultūros darbuotojams linkime įkvėpimo, naujų sumanymų ir džiaugsmo dėl to, ką jie daro. Sėkmės ir kūrybinio polėkio!Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook