Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Tarptautiniai apdovanojimai jauniesiems muzikantams

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Tarptautiniai apdovanojimai jauniesiems muzikantams
2018-06-12

2018 m. birželio 6–10 d. Lenkijoje, Chelmžos mieste, vyko V Tarptautinis festivalis „Integracje muzyczne 2018“, kurį organizavo draugijos „Wspólnota Polska“ Torunės skyrius bei Chelmžos I laipsnio muzikos mokykla. Tai gilias tradicijas puoselėjantis festivalis, organizuojamas kiekvienais metais. Festivalio tikslai – organizuoti įvairaus muzikinio ugdymo lygmens susitikimą, kelti instrumentalistų ir vokalistų švietimo lygį, dalintis patirtimi ir skatinti talentingus jaunus muzikantus.

Festivalis yra tarptautinis, jame dalyvavo 5 mokyklos iš Lenkijos, 2 iš Baltarusijos ir 3 iš Šalčininkų rajono. Dalyvius vertino kompetentinga tarptautinė komisija.

Festivalis vyko dvi dienas, skambėjo įvairių žinomų kompozitorių kūriniai, mokiniai rodė savo talentus grodami įvairiais muzikos instrumentais: fortepijonu, smuiku, akordeonu, violončele, fleita, klarnetu, gitara, saksofonu. Klausytojai buvo sužavėti aukštu dalyvių pasirodymų lygiu.

Šalčininkų rajonui atstovavo S. Moniuškos menų mokykla, Eišiškių bei Jašiūnų muzikos mokyklos, pelniusios daug prizinių vietų.

Eišiškių muzikos mokyklos laureatai: Izabela Učkuronytė, Emilija Ivanovska, Emilia Grinevič, Eliza Snigiriovaitė (fortepijonas) – mokytoja Lilija Ščevil; Katažyna Basiulis ir Adriana Malinovska (akordeonas) – mokytoja Kristina Liachovič.

Šalčininkų S.Moniuškos menų mokyklos laureatai: duetas Tomas Staniulis, Agnė Staniulytė – mokytojai Liudmila Bandalevič, Jelena Staniulienė; f-no duetas Augustyna Aleksandrovič, Karina Bondareva – mokytoja Jelena Staniulienė; trio Anastazja Ivanovskaja, Aleksander Ivanovskij, Nelia Voitechovič – mokytojai Liudmila Bandalevič, Jelena Staniulienė, Jelena Ivanovskaja; f-no solo Karina Bondareva, Evaldas Budrevičius, Agnė Staniulytė, Nelia Voitechovič – mokytoja Jelena Staniulienė.

Jašiūnų muzikos mokyklos laureatai: Robert Kolyško ir Olgerd Motuz (akordeonas) – mokytoja Natalja Godovščikova. Diplomantai: duetas Audrius Rogoža, Savelij Čepulionis – mokytojai Genadij Afanasjev, Natalija Afanasjeva.Esame labai laimingi galėdami pasidalinti savo kūryba ir pamatyti kitų kolektyvų pasirodymus. Šis festivalis mums reikšmingas ne vien dėl to, kad buvome taip aukštai įvertinti, bet ir dėl to, jog turėjome galimybę mokytis iš kitų atlikėjų, mėgautis jų muzika, o pedagogai - dalintis gerąja patirtimi. Konkurso metu taip pat kilo naujų idėjų.

Džiugu, kad mūsų mokiniai tokiu būdu turi galimybę plėsti savo akiratį, koncertuoti ir garsinti mokyklą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Festivalio metu buvo organizuotos ir pažintinės išvykos, tad šurmulio tikrai netrūko!

Labai malonų įspūdį paliko nuoširdus, atviras ir profesionalus kolektyvas, kuris dalinosi savo kasdieninės veiklos iššūkiais ir rezultatais.

Dėkojame visiems organizatoriams, prisidėjusiems prie festivalio organizavimo, ypač Chelmžos I laipsnio muzikos mokyklos direktoriui Piotrui Janiševskiui.


Eišiškių muzikos mokyklos informacija

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook