Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Eišiškėse paminėta Gedulo ir vilties diena

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Eišiškėse paminėta Gedulo ir vilties diena
2018-06-14

Prisimenant skaudžius 1941 metų birželio 14 dienos įvykius, šiandien Eišiškėse vyko daugiau nei prieš pusę amžiaus įvykusios tragedijos, paženklintos netektimis ir artimų žmonių praradimais, minėjimas.


Prie paminklo – kryžiaus, kur susirinkusieji pagerbė kraštiečių, ištremtų iš gimtųjų namų, atminimą, buvo uždegtos žvakutės, padėtos gėlės, žuvusiųjų atminimas pagerbtas tylos minute.Minėjime dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Eišiškių seniūnas Miroslav Bogdiun, Eišiškių gimnazijos direktorius Robert Sliževski, Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos atstovai, jaunimas, Eišiškių miesto ir apylinkių gyventojai.

Kalbėdamas apie lemtingus, beveik kiekvieną Lietuvos šeimą palietusius įvykius, Savivaldybės meras Zdzislav Palevič linkėjo niekam niekada nepatirti tokių negandų.


– Gedulo ir vilties diena kiekvienam piliečiui yra labai svarbi, todėl, kad lygiai prieš 77 metus, birželio 14 dieną, įvyko pirma nekaltų žmonių tremtis. Šiandien susirinkome prie šio paminklo, kad prisimintume ir pagerbtume tų lemtingų įvykių aukas, tarp kurių taip pat buvo ir Eišiškių, jos apylinkių ir mūsų krašto žmonių. Ši diena ne tik gedulo, bet ir vilties diena. Vilties todėl, kad tie, kurie buvo ištremti ne tik svajojo, bet ir tikėjo, kad grįš į Lietuvą. Daug jų grįžo į Lietuvą, todėl turime laisvą valstybę, kartu turime pareigą pranešti jaunimui, kad turime viltį, kad ir ateityje turėsime laisvą nepriklausomą valstybę, kad visi draugiškai gyvensime, dirbsime savo valstybėje, ir tikimės, kad ateityje niekad nepasikartos tų laikų įvykiai, - kalbėjo meras Zdzislav Palevič.


Skaudžią tautos istoriją priminė Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Irena Blažukonienė. Ji perskaitė tremtyje atsidūrusio Lietuvos poeto Antano Miškinio jaudinančias eiles „Septynios sopulio raudos“ apie viltį išgyventi, išvysti gimtinę.Jaudinančiais prisiminimais apie tų metų įvykius, palietusius ir jos šeimą, dalinosi ir Juzefa Chorostin, kurios dėdė buvo išsiųstas į tremtį.

   


Skaičiuojama, kad iš viso Sovietų valdžios iš Lietuvos buvo ištremta arba įkalinta apie 300 tūkstančių žmonių, daug to meto politikų, visuomenės veikėjų, tautos šviesuolių, išvežta daugiau kaip 32 tūkstančiai vaikų.


Jolanta Bušmovičienė 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook