Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Artojų varžybos 2018: jubiliejinė šventė ir tiesios vagos

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Artojų varžybos 2018: jubiliejinė šventė ir tiesios vagos
2018-07-05

Geras arimas - pusė darbo? Tikrai taip! – vienu balsu sako Artojų varžybų, įvykusių liepos 5 d., dalyviai. Šiandien jie susirinko Karalinos kaime (Gerviškių sen.), ūkininko Pavelo Griaznovo lauke.

Paruošti lauką sėjai nelengva užduotis ne tik pradedančiajam, bet ir patyrusiam artojui. Svarbi ne tik naudojama technika, bet ir mokėjimas tinkamai sureguliuoti plūgus, paruošti juos darbui. Tik iš pirmo žvilgsnio arimas atrodo monotoniškas ir paprastas, tačiau iš tiesų lauke vyksta savotiškas piešimas pagal nematomas taisykles. Žalią lauką skrodžiantys plūgai braukia rudas ir tiesias vagas, kuriose suguls sėklos. Šiandien 12 Šalčininkų rajono artojų demonstravo profesionalaus arimo gebėjimus ir varžėsi dėl nugalėtojo taurės.

Į Artojų varžybų atidarymą atvykęs LR Seimo narys Leonard Talmont pabrėžė, kad rajono ūkininkų valdoma technika kasmet gerėja, ir prisiminė, kokiais traktoriais artojai atvyko į pirmąsias varžybas. Šventėms dalyviams jis linkėjo sėkmingų metų ir gero derliaus. Jis taip pat pasidžiaugė, jog Artojų varžybų tradicija atsakingai puoselėjama ir remiama.Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stanislavas Lebedis pasidžiaugė, kad šiemet vyksta jau XV Artojų varžybos, tačiau 1978 metais, dar prieš Lietuvai atgaunant nepriklausomybę, Šalčininkų rajone įvyko taip pat pirmosios varžybos, todėl šie metai skaičiuoja du jubiliejus. Jis taip pat priminė susirinkusiems saugumo technikos reikalavimus.

Į varžybas atvyko Anos ir Mešislavo Dudinskių dirbantis traktorininkas Jan Bucko (Dainavos sen.), ūkininko Josifo Okuškos traktorininkas Deivid Okuška (Dieveniškių sen.), ūkininkas Gžegož Zuzo į varžybas delegavo artoją Marjaną Rurisą (Eišiškių sen.), ūkininkas Andžej Kulevičius traktoriaus vairą patikėjo artojui Vladislavui Sinkevičiui (Šalčininkų sen.), ūkininkės Alytės Parfimovič traktorių vairavo Stanislav Parfimovič (Pabarės sen.), į varžybas taip pat atvyko Andžej Pozniak (Akmenynės sen.) ir Andžej Tetianec, dirbantis Stanislavo Šimkonio ūkyje, Pavelo Grianovo traktorininkas Darjuš Jaselionis. Kai kurie ūkininkai nusprendė patys parodyti arimo meistriškumą, prie traktorių vairo sėdo Robert Matulevič (Eišiškių sen.), Ivan Dubravskij (Butrimonių sen.) ir Romuald Jaglinski (Turgelių sen.). Varžybų dalyviai labai skirtingi: nuo patyrusių artojų iki jaunų, bet labai kompetentingų traktorininkų. Jauniausias varžybų dalyvis – 18 - metis Silvestr Rus, dirbantis ūkininkio Tadeušo Ruso ūkyje. Dalyvius atvyko palaikyti ne tik artimieji ir draugai, bet ir rajono seniūnai.XV Šalčininkų rajono artojų varžybos prasidėjo praėjusių metų nugalėtojui Františekui Pozniakui pakėlus vėliavą. Vikriai ir profesionaliai varžovai nuvairavo traktorius į jiems skirtus laukus. Kiekvienas iš jų turėjo suarti nuo 20 iki 30 ha lauko.

Vertinimo komisija, kuriai pirmininkavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Trakų biuro vedėjas Albertas Malašauskas, vertino arimo laiką, paruošiamosios vagos sumestinę ir tiesumą, sumestinės riekių formą, aukštį ir plotį, sėklos guolį, riekių tiesumą pagrindiniame arime, plūgo įleidimą ir iškėlimą, išmestinę, tuščiavagės gylį, plotį ir tiesumą, bendrą arimo vaizdą. Vertinti varžybų dalyvių darbą padėjo Lietuvos Respublikos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šalčininkų biuro konsultantas Eugenijus Lukoševičius, Šalčininkų rajono ūkininkai Anton Bandalevič ir Genrik Požarickij, Lietuvos Respublikos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Varėnos biuro vedėjas Audrius Stoškus.

Artojų varžybos – tai puiki proga pamatyti, kokią techniką rajono laukuose naudoja ūkininkai, įvertinti jos galimybes, dalintis patirtimi. Šiemet traktorininkai arė trijų ir keturių korpusų plūgais. Anot ūkininko Andžejaus Kulevičiaus, ne vieną kartą dalyvavusio ir laimėjusio Artojų varžybose, naudojama technika turi didelės reikšmės arimui: ji užtikrina atliekamų darbų mąstą, leidžia greičiau ir kokybiškai įdirbti žemę, pasiekti didesnį našumą, tačiau svarbiausi yra asmeniniai traktorininko gebėjimai, mokėjimas valdyti techniką ir meilė žemės ūkiui, o mažuose ūkiuose stambia technika dirbti sunkiau.

Artojams grįžus iš laukų ir vertinimo komisijai susumavus rezultatus, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stanislavas Lebedis paskelbė nugalėtojus. Svarbi akimirka, padėkos raštų ir dovanų įteikimas visiems dalyviams, ir tik tuomet nuskambėjo nugalėtojų vardai. Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič įteikė dovanas visiems varžybų dalyviams ir uždėjo vainikus prizininkams. Šalčininkų rajono savivaldybė įsteigė pinigines ir daiktines dovanas: įrankius, muzikinį centrą ir televizorių.

 III vietą šių metų varžybose užėmė jaunas ūkininkas Robert Matulevič iš Eišiškių, kuris pergale džiaugėsi kartu su savo šeima.  II vieta atiteko ištikimam Artojų varžybų dalyviui ir patyrusiam artojui Stanislavui Parfimovičiui iš Pabarės seniūnijos. I vietą iškovojo praėjusių metų nugalėtojo Františeko Pozniako brolis Andžej Pozniak iš Akmenynės seniūnijos.
Artojų varžybas Šalčininkų rajono savivaldybė organizuoja nuo 2003 metų. Šiemet jos įvyko penkioliktą kartą. Kasmet čia atvyksta varžytis 10 – 15 traktorininkų.

Artojų varžybų nugalėtojai:

2009 m. – Andžej Kulevičius (Šalčininkų sen.)
2010 m. – Andžej Pozniak (Akmenynės sen.)
2011 m. – Leonidas Ivanovas (Dieveniškių sen.)
2012 m. – Andžej Kulevičius (Šalčininkų sen.)
2013 m. – Stanislav Parvimovič (Pabarės sen.)
2014 m. – Stanislav Parfimovič (Pabarės sen.)
2015 m. – Stanislav Ivaško (Eišiškių sen.)
2016 m. – Andžej Pozniak (Akmenynės sen.)
2017 m. – František Pozniak (Akmenynės sen.), užėmęs II vietą respublikinėse Artojų varžybose.

Inesa SuchockaRėmėjai:

UAB „Šalmesta“
AB „Lietuvos draudimas“
UAB „Dotnuva Baltic“
UAB „Rovaltra“
Ūkininkai Vitold ir Marija Valiučko
Ūkininkas Robert Matulevič
Ūkininkas Anton Bandalevič
Šalčininkų rajono žemdirbių asociacija
UAB „Biržų žemtiekimas“
UAB „Statybų valdymas“
UAB Imlitex agro“
Ūkininkas Oleg Belskij
Ūkininkas Gžegož Zuzo
UAB „SV Technika“
UAB „Danmax“
Ūkininkas Tadeuš Rudzis
Ūkininkas Česlav Moroz
Ūkininkas Tadeuš Rus
Ūkininkas Kamal Zulfijev
Ūkininkas Kazys Mečkauskas
Ūkininkas Zbignev Balionis
Ūkininkas Jan Vanagevič
Ūkininkas Edvard Josif Jankovski
UAB „Šalčininkų žuvininkystės ūkis“
UAB „Adampolis Rental“
Vilniaus Lytagra
UAB „Livila“
UAB „Didžiosios Sėlos“
UAB „Hegvita“
UAB „Dojus Agro“
UAB „Galuotas“
UAB „Specagra“
Ūkininkas Pavel Griaznov
Ūkininkas Pavel Bandalevič
Butrimonių žemės ūkio bendrovė
Ūkininkas Andžej Kulevičius
Ūkininkai Ana ir Mečislav Dudinskiai

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook