Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šalčininkų rajone vykdoma komunalinių atliekų surinkimo sistemos plėtra

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Šalčininkų rajone vykdoma komunalinių atliekų surinkimo sistemos plėtra
2018-10-08

Praėjusią savaitę Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak ir UAB „Ecoservise“ projektų vadovas Evaldas Šiškus pasirašė sutartį dėl antžeminių ir mažai įgilintų komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių pirkimo ir įrengimo.- Mums yra svarbu, kad „Ecoservise“ ateina į Šalčininkų rajoną, tikimės iš Jūsų sklandaus darbo, tikslingų sprendimų ir efektyvių rezultatų. Esame atviri konstruktyviai diskusijai. Yra daug aktualių temų, kuriomis galėtume bendradarbiauti. Mus domina paslaugų kokybė, - kalbėjo administracijos direktorius Josif Rybak, domėjęsis darbų sparta.

Anot UAB „Ecoservise“ projektų vadovo Evaldo Šiškaus, darbai pradedami iš karto pasirašius sutartį. Dalis konteinerių bus pagaminta per 2 – 3 savaites, kai kurie bus gaminami apie mėnesį, šiek tiek laiko užims ir jų įrengimas. Planuojama, kad metų pabaigoje gyventojai galės naudotis naujomis atliekų surinkimo aikštelėmis.Pagal sutartį Šalčininkų rajone esamas talpas pakeis 315 antžeminių komunalinių atliekų konteinerių ir antrinių žaliavų surinkimo talpų, 18 mažai įgilintų konteinerių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimui, kurie bus pastatyti Šalčininkuose, Dieveniškėse, Zavišonyse, Kalesninkuose, Eišiškėse, Jašiūnuose, Turgeliuose, Skynimuose, Pabarėje, Tetėnuose, Butrimonyse, Dainavoje, Baltojoje Vokėje ir didelėse kapinėse.

Konteineriai pagal paskirtį, formą, talpą bus skirtingi: antžeminiai apvalūs 1,3 kub. m, 1,5 kub. m, 2,5 kub. m konteineriai bus skirti stiklo pakuotėms, mišrioms komunalinėms atliekoms, plastikui ir popieriui. Kiekvieno iš jų viduje bus iškeliamoji dalis, pritaikyta atlaikyti apkrovas, atspari pažeidimams, nepralaidi besikaupiančiam skysčiui, todėl šis sprendimas užtikrins atliekų surinkimo kokybę. Antžeminiai 0,36 kub. m, 0,66 kub. m, 0,77 kub. m, 1,1 kub. m talpos konteineriai, antžeminiai 1,8 ir 2,5 kub. m. „Varpo“ formos konteineriai stiklui, plastikui, popieriui. Prie kapinių bus įrengti mažai įgilinti 3 kub. m konteineriai stiklui, popieriui ir žaliosioms atliekoms. Kai kurie iš jų bus su pertvara. Septyniose aikštelėse atsiras ir konteineriai skirti tekstilei.

Pagrindinis įgyvendinamo Savivaldybės projekto siekis – atliekų rūšiavimas ir kokybiškas atliekų surinkimas. Anot Komunalinio ūkio skyriaus ekologo Miroslavo Neverkevičiaus, taip pat siekiama išvengti mokesčio už komunalinių atliekų vežimą pabrangimo būtent per rūšiavimą. Jeigu atliekų tvarkymo operatorius turės rūšiuoti atliekas, kaštai gali didėti.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook