Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Pabarės seniūnija – apsupta miškų

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Pabarės seniūnija – apsupta miškų
2018-10-31

Pabarė – tai Rūdninkų girios miškų apsupta gyvenvietė, čia į Šalčios upę įteka Maltupio upelis. Gražūs kraštovaizdžiai – apylinkių privalumas ir vizitinė kortelė.

Seniūnijos plotas sudaro 250 kv. km. Jai priklauso 35 kaimai, kuriuose gyvena 1300 gyventojų. Seniūnija suskirstyta į 10 seniūnaitijų, nuo 2004 metų jai vadovauja seniūnas Tadeuš Minakovski.
Komunalinis ūkis

Seniūnijos veiklos sritys – užtikrinti bendruomeninius gyventojų poreikius prižiūrint kelius ir gatves, vandentiekį ir vandens tiekimą, apšvietimą.

Kelių kokybės priežiūra yra viena prioritetinių seniūnijos veiklos sričių. Į svarbių kelių investicijų sąrašą galima įtraukti Mištūnų kaimo Mištūnų gatvės asfaltavimą. Pabarėje užasfaltuoti Zaštauto, Gėlių ir Tyliosos gatvių ruožai, darbai vyksta gatvelėje, vedančioje į vietos kapines.

Seniūnijos teritorijoje atlikti kelių žvyravimo darbai: Pabarė – Papiškės – Tetervinai, Pabarė – Kukiškės – Nevainionys.
Gatvių apšvietimo plėtros srityje nauja linija įrengta Tetėnuose, Koplyčios gatvėje, o Balandžiuose ir Kibaluose šviečia nauji šviestuvai.

Mištūnų gatvė Mištūnuose Gėlių gatvė Pabarėje
E. Zaštauto gatvė Pabarėje Tylioji gatvė Pabarėje
Kelias Papiškės - Tetervinai Kelias Pabarė - Kukiškės - Nevainionys
Apšvietimo linija Tetėnuose, Koplyčios gatvėje Apšvietimas Balandžiuose
Kelias, vedantis link Pabarės kapinių Kelias Pabarė - Kukiškės
Kelias, vedantis link
Pabarės kapinių
Pabarė, centrasSusitikimų ir sporto varžybų vietos

Prie pabaigos artėja universalios sporto aikštelės statyba Pabarėje. Objekto statyba realizuojama vykdant bendrą Kūno kultūros ir sporto departamento ir Šalčininkų rajono savivaldybės projektą. Aikštelėje įrengiama poliuretano danga, skirta žaisti rankinį ir tinklinį. Projekto vertė – 57 tūkst. eurų, iš jų 30 tūkst. eurų – savivaldybės indėlis.

Jaunimo erdvė Treniruoklių salė PabarėjeSportas visada buvo Pabarės gyventojų „arkliukas“. Tad nenuostabu, kad čia populiari sporto salė, įrengta buvusio darželio patalpose. Dalis įrangos įsigyta Šalčininkų kultūros centro projektinės veiklos dėka, įrenginius taip pat padovanojo verslininkas iš Vilniaus Igor Vinogradov.

Tose pačiose patalpose veikia ir jaunimo erdvė, viena pirmųjų Šalčininkų rajone. Kiekvienas jos lankytojas yra savo veiklos organizatorius. Čia jauni žmonės patys sprendžia, kuo užsiims – muzikuos, šoks, žais stalo žaidimus arba tiesiog kalbėsis.

Vienas iš realizuotų seniūnijos uždavinių – Pabarės kaimo centro sutvarkymas. Pastaruoju metu čia pakloti šaligatviai, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir gėlynai. Atnaujinamas ir seniūnijos pastatas – remontuojami koridoriai ir sanitariniai mazgai. Darbai finansuojami iš Savivaldybės biudžeto. Investicijų vertė – 35 tūkst. eurų.

Sporto aikštelės statyba Bažnyčios tvoros remontasPabarės puošmena – neobarokinė Švč. mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia. Prieš metus iš Savivaldybės biudžeto skirta 3 tūkst. eurų tvoros remontui.

Kultūra

Kiekviena Šalčininkų rajono seniūnija turi savo tradicinį renginį. Pabarėje tai Užgavėnės. Kaip ir dera tokiame renginyje, būna linksma ir skanu, o be koncertinės programos seniūnaitijos organizuoja vaišes linksmybių dalyviams.

Pabarės seniūnijos kiemelis Derliaus šventėje Šalčininkuose Užgavėnės Pabarėje
Užgavėnės Pabarėje Užgavėnės PabarėjePabarės seniūnija – tai žemės ūkio seniūnija. Vietos ūkininkai – ne tik seniūnijos garbė, bet ir iniciatyvų rėmėjai. Ypatingai tai jaučiama ruošiantis Derliaus šventei Šalčininkuose – Pabarės seniūnijos kiemelis išsiskiria svetingumu ir paruoštos parodos originalumu.

- Norėčiau pabrėžti seniūnijos ir seniūnaičių bendradarbiavimą. Tai žmonės, kurie užtikrina glaudžius valdininko ir gyventojų ryšius. Jie yra arčiausiai visų gyventojų reikalų ir problemų, geriausiai jas jaučia, supranta ir meistriškai sugeba sėkmingam bendradarbiavimui suburti ir kaimynus, ir seniūnijos darbuotojus. Visada akcentuoju, kad sėkmė – tai daugelio žmonių ir institucijų – Savivaldybės, seniūnijos, seniūnaičių, gyventojų – bendradarbiavimas. Dėkoju visiems mus remiantiems ir padedantiems, - sako Pabarės seniūnijos seniūnas Tadeuš Minakovski.


Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook