Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Poškonių bendruomenės centras atidarytas!

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Poškonių bendruomenės centras atidarytas!
2018-10-26

Poškonyse įgyvendintas bendruomenės centro įkūrimo projektas – atsirado naujos galimybės sportinei, kultūrinei ir šviečiamajai veiklai. Laukiama naujų iniciatyvų!

Poškonių bendruomenės centro atidarymo šventė prasidėjo iškilmingu atidarymo juostos perkirpimu. Visi kartu – Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Poškonių seniūnijos seniūnas Rimantas Stočkus ir Poškonių bendruomenės centro pirmininkė Laima Subočienė – paskelbė bendruomenės centro atidarymą. O patalpas pašventino Dieveniškių parapijos klebonas Domas Valančiauskas.- Galime visi kartu pasidžiaugti gerai nuveiktais darbais. Jūs labai ilgai laukėte tokių patalpų, kuriose galėtumėte suėję pabendrauti, pasidžiaugti bendrais pasiekimais, kur visada būtų linksma lyg namuose. Tai mūsų bendra sėkmė. Poškonių seniūnija – mažiausia seniūnija mūsų rajone. Tačiau kiekvienas žmogus mums yra svarbus, todėl stengiamės tvarkytis gerai, sudaryti sąlygas. Čia veikia mokykla, nors kai kurie politikai teigia, jog tai neekonomiška. Mūsų nuostata yra kitokia– mokykla turi būti arčiau namų, - sakė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič. – 100 000 eurų, tai nemaži pinigai, todėl tikiuosi, kad bendruomenės centro patalpos bus naudingos visiems, kad čia bus kultūros, švietimo ir sporto traukos objektas, toks centras, kuriame kiekvienas sau ras įdomios ir naudingos veiklos. Linkiu, kad šios patalpos būtų Jūsų namais. Namais, kur kiekvienam yra gera, kur kiekvienas gali bendrauti, ieškoti sprendimų, džiaugtis kartu, spręsti problemas, kaip tikroje šeimoje. Svarbiausia, kartu ieškoti sprendimų. Linkiu, kad čia visada būtų daug žmonių kaip šiandien. Svarbiausias dalykas – stiprinti bendruomeniškumo jausmą, nes jis vienija, stiprina ir motyvuoja naujai veiklai, o planų yra daug, - tęsė jis.Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, kreipdamasis į gausiai susirinkusią publiką, taip pat akcentavo bendruomenės iniciatyvumą ir aktyvumą, linkėjo gražių renginių ir įvairiapusės veiklos organizavimo.

- Vien mūsų seniūnijos gyventojų iniciatyvos būtų neužtekę. Savivaldybės mero, Savivaldybės administracijos direktoriaus, Savivaldybės tarybos palaikymas yra be galo svarbus. Jie mus ne tik paskatino, palaikė, bet ir parėmė. Mano svajonė pildosi – vakarais žmonės čia galės ateiti praleisti laiką, jaunimas taip pat turės veiklos, o sporto specialistai būtinai patars ir išmokys naudotis treniruokliais, - kalbėjo seniūnas Rimantas Stočkus džiaugdamasis, kad seniūnijoje atsirado kultūrinei veiklai pritaikytos patalpos.

Meras Zdzislav Palevič ir seniūnas Rimantas Stočkus įteikė padėkos raštus socialiniams partneriams – Poškonių pagrindinės mokyklos direktorei Birutei Žybortienei, verslininkams Valdui Nausėdai ir Vilmantui Gudonavičiui, užkardos vadui Žydrūnui Vaikasui, rėmėjams Bachtijarui Chalilovui, Antonui Gilevskiui, ūkininkui Česlovui Morozui, rėmėjui Dariui Šilobritui. Padėkos raštai taip pat įteikti seniūnaičiams, aktyviems bendruomenės nariams.

Į bendruomenės centro atidarymą gausiai susirinkę vietos gyventojai klausėsi labai jaukaus ir nuoširdaus koncerto. Pirmiausia pasirodė mažieji artistai iš Poškonių lopšelio – darželio, skambiomis r nuotaikingomis dainomis išjudinę publiką. Nuoširdūs, judrūs vaikai sužavėjo publiką savo atvirumu. Po jų patriotines dainos sklido ir Poškonių pagrindinės mokyklos mokinių lūpų. Smagią, žaismingą ir daugiakultūrę programą pristatė dainų ir šokių ansamblis „Solčane“. Lenkų, lietuvių, ukrainiečių, rusų, čigonų ir net žydų dainos šiandien sklido Poškonyse. Spalvingas koncertas nepaliko abejingų, už tai žiūrovai apdovanojo artistus garsiais aplodismentais.Po koncerto visi šventės dalyviai vaišinosi tortu ir bendravo prie arbatos puodelio, o Poškonių bendruomenės centro pirmininkė Laima Subočienė pakvietė juos apžiūrėti patalpų. Daugiausia dėmesio sulaukė treniruoklių salė, gyventojai skubėjo teirautis, kada galėtų pradėti lankytis.

   Poškonių bendruomenės centro įkūrimo mokyklos patalpose projektas buvo įgyvendintas atsižvelgiant į vietos bendruomenės poreikį. Šiuo projektu Šalčininkų rajono savivaldybė siekia užtikrinti bendruomeninės, sportinės ir kultūrinės veiklos prieinamumą ne tik Poškonių kaimo, bet ir visos seniūnijos gyventojams, skatinti jų bendruomeniškumą, jaunimo užimtumą. Patalpos suprojektuotos taip, kad į jas įrengti du įėjimai iš lauko ir vienas iš vidaus, todėl vyksiantys gyventojų susibūrimai nesutrukdys ugdymo proceso Poškonių pagrindinėje mokykloje, o į sporto salę einantys mokiniai gali į ją patekti be kliūčių.

Linkime sėkmės, gražių vakarų ir jaukių susitikimų!


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook