Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Prie Versekos upės – tradicinė Joninių šventė

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Prie Versekos upės – tradicinė Joninių šventė
2019-06-23

Š. m. birželio 22 d. Didžiųjų Zubiškių kaime prie Versekos upės, vyko tradicinė Joninių šventė, kuri šiemet džiugino geru oru ir viliojo liaudies šokiais ir dainomis ilgąjį savaitgalį praleisti gamtoje. 


Tradiciškai šventėje dalyvavusius Jonus ir Janinas pasveikino ir ąžuolinius vainikus ant jų galvų uždėjo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo ir Kalesninkų seniūnė Danuta Vilbik, taip iškilmingai paskelbdami šventės pradžią. Vainikais pasipuošė penkiolika jaunų ir pagyvenusių varduvininkų. Jiems buvo linkėta laimės, sveikatos, ilgų gyvenimo metų.


Tarp garbingų svečių šventėje dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo, Kalesninkų seniūnė Danuta Vilbik, Kalesninkų parapijos klebonas kun. Tadas Švedavičius, Butrimonių seniūnė Vanda Belskaja, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nariai Boleslav Daškevič, Tadeuš Rus, Stanislav Vencius, Tadeuš Rudzis.


Susirinkusius pasveikino Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo.


– Džiaugiuosi matydamas gausiai susirinkusią publiką. Tai graži tradicija, kuri yra puoselėjama jau 14 metų. Šiemet esate pirmi, paminėję Joninių šventę mūsų rajone. Linkiu visiems gražios šventės ir malonių įspūdžių, - kreipdamasis į susirinkusius kalbėjo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo.


Scenoje publiką savo pasirodymais linksmino Viktorija ir Katažyna Matuiza, Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos mokinės Dominika ir Olivija Narkevič, dainų ir šokių ansamblis „Eišiščane“, liaudies muzikos ir dainos ansamblis „Liavony“ iš Baltarusijos ir folklorinės muzikos kapela „Kurpiovska“ iš Lenkijos. Skambios dainos ir smagūs šokiai ragino žiūrovus dainuoti ir šokti kartu.


Saulei nusileidus buvo užkurtas didysis Joninių laužas. Senoliai tikėjo, kad ugnis – stebuklinga. Ji ne tik apvalo, bet ir suteikia jėgų, gydo. Pasibaigus koncertui, renginio žiūrovų laukė diskoteka, trukusi iki paryčių.
Jolanta Bušmovičienė

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook