Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Prieš žolės deginimą

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Prieš žolės deginimą
2017-04-21

Atšilus orams, kiekvieną pavasarį daugėja tyčinių pernykštės žolės padegimų, dažnai sukeliančių tragiškų padarinių, nes įsismarkavusi ugnis sunaikina namus, ūkinius pastatus, ugnyje žūsta žmonės. 


Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, 2016 m. Šalčininkų rajono teritorijoje ugniagesiai 75 kartus vyko gesinti degančios žolės plotų, o gaisrų skaičius atvirose teritorijose sudarė per 45 proc. visų gaisrų. Dėl žolės ir ražienų deginimo pernai Šalčininkų rajono teritorijoje degė 3 pastatai. Gyventojų nuostoliai galėjo būti dar didesni, jei ne ugniagesių pasiaukojantis darbas.
Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir Šalčininkų rajono savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai elgtis su ugnimi gamtoje: miškuose, pievose. Pernykštės žolės deginimas yra žalingas ir kenksmingas ne tik gamtai, bet ir žmonėms. Išdegintos pievos praranda savo vertę, tampa nederlingomis, o degančioje žolėje žūsta čia perintys paukščiai arba kiškių vados. Be to, degančių pievų dūmai kenksmingi gyventojų sveikatai.

Žolės padegėjams gresia administracinė atsakomybė: LR Administracinių nusižengimo kodekso 286 straipsnis „Aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimas deginant sausą žolę, nendres, javus, nukritusius medžių lapus, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės atliekas“, numato:

1. Sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus

užtraukia baudą asmenims nuo trisdešimt iki dviejų šimtų trisdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiasdešimt iki trijų šimtų eurų.

2. Priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą

užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo trisdešimt iki vieno šimto septyniasdešimt eurų.

3. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas

užtraukia baudą asmenims nuo penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno šimto dvidešimt iki trijų šimtų penkiasdešimt eurų.

Pažeidėjams taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena, kad už nepilnamečių paauglių nusikaltimus bus baudžiami jų tėvai.

Ugniagesiai pataria:

• Pastebėję degančią žolę, nepraeikite abejingai pro šalį, bet pasistenkite patys ją užgesinti, nelaukdami kol liepsna išplis į
didesnius plotus.

• Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant ją kojomis.

• Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu.

• Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių.

• Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius Bendruoju pagalbos numeriu 112.Kaip ir kiekvienais metais, atsakingos įstaigos rengs reidus, siekiant nustatyti žolės padegėjus ir patraukti juos administracinėn atsakomybėn. Šiandien, šių metų balandžio 20 d., buvo organizuotas reidas Poškonių ir Dieveniškių seniūnijų teritorijose. Reide dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vyresnysis specialistas Ivan Sviglinskij, Šalčininkų PGT viršininkas Vitalijus Kapusta bei Šalčininkų PGT VPPP vyresnysis inspektorius Miroslav Davlidovič. Paaiškėjo, kad gyventojų sąmoningumas stiprėja, reido metu nebuvo aptikti degantys žolių plotai, bet Poškonių seniūnijoje buvo matomi anksčiau išdeginti, nedideli žolės plotai, nedirbamose žemėse, kurių kiekvienais metais žymiai mažėja.

Deja, šiais metais už žolės deginimą jau patraukti du mūsų rajono gyventojai: vienas iš Kalesninkų seniūnijos, kitas iš Šalčininkų seniūnijos.Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook