Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Pristatyta Lietuvos pašto naujovė – mobilusis laiškininkas

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Pristatyta Lietuvos pašto naujovė – mobilusis laiškininkas
2019-11-20


Ne paslaptis, kad pastaruoju metu spaudoje vis dažniau girdimos naujovės, kurias diegia Lietuvos paštas. Pokyčiai neaplenkė ir Šalčininkų rajono. Šiandien susitikti su Šalčininkų rajono savivaldybės vadovais, seniūnais, skyrių vedėjais atvyko Lietuvos pašto Tinklo vadovas Jonas Sadauskas, supažindinęs susirinkusius su nuo 2020 m. sausio 28 d. startuosiančiu projektu „Mobilusis laiškininkas“.

Anot pranešėjo, Lietuvoje mobiliojo laiškininko paslauga nėra nauja, ja naudojasi 12 savivaldybių gyventojai. Neišeidami iš namų jie gali gauti pensiją, sumokėti mokesčius, gauti laiškus, siuntinius ir pan. Ši paslauga yra nemokama.Nuo 2020 m. sausio 28 d. ši naujovė pradės veikti ir Šalčininkų rajone pertvarkius aštuonių kaimo vietovių pašto skyrius. Tai aktualu gyventojams, besinaudojantiems Akmenynės, Butrimonių, Čiužiakampio, Dainavos, Kalesninkų, Poškonių, Turgelių, Tetėnų paštų paslaugomis. Nepertvarkomi Šalčininkų, Jašiūnų, Eišiškių, Baltosios Vokės ir Dieveniškių paštai – jų naujovės nepalies.

Pertvarkomų pašto skyrių darbuotojai bus aprūpinti tarnybiniais automobiliais, kuriuose jie turės visą reikalingą įrangą paslaugoms suteikti. Svarbu tai, jog pertvarkomi pašto skyriai neuždaromi, vienerius metus vyks pereinamasis laikotarpis, kai nustatytomis darbo valandomis pašto darbuotojas dirbs įprastoje darbo vietoje, o kitu laiku bus išvykęs pas paslaugą užsakiusius gyventojus.

Anot Jono Sadausko, norint gauti pašto paslaugą gyventojas turi išsikviesti mobilųjį laiškininką į namus. Lietuvos pašto operatoriui užregistravus iškvietimą kitą darbo dieną į užsakovo namus atvyks pašto darbuotojas.Šalčininkų rajono seniūnijų seniūnai vertino šią naujovę įvairiai. Atsižvelgdami į gyventojų poreikius vieni dėkojo už sklandų darbą, kiti nerimavo dėl galimai nepasiteisinančių lūkesčių.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak taip pat nuogąstavo, ar vienas dirbantis asmuo kokybiškai galės ne tik aptarnauti interesantus pašto skyriuose, bet ir išvykti pas gyventojus, ypač padidėjus darbo srautui, pavyzdžiui, pristatant gyventojams mokėjimo pranešimus už mišrių komunalinių atliekų išvežimą.

Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič pabrėžė, kad Lietuvos pašto skyrių pastatai kartais yra gana prastos būklės ir išreiškė viltį, kad su laiku jie bus renovuoti. Jis taip pat priminė, kad priimant sprendimus Lietuvos pašto atstovams pravartu kalbėtis, konsultuotis su vietos bendruomenėmis ir savivalda, nepriimti sprendimus vienašališkai.


APIE MOBILIOJO LAIŠKININKO PASLAUGĄ SKAITYKITE ČIA
Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook