Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šalčininkai – investicijos seniūnijos plėtrai

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Šalčininkai – investicijos seniūnijos plėtrai
2019-02-20

Šalčininkai – administracinis rajono ir Šalčininkų seniūnijos centras. Miestas išsidėstęs prie Vilnius – Lyda plento, prie Šalčios upės, iš kurios kildinamas jo pavadinimas, užima 7,87 kv. km plotą ir skaičiuoja daugiau negu 7 tūkst. gyventojų. Seniūnijos kaimo vietovėse, kurių yra 44, gyvena daugiau negu 3 tūkst. gyventojų.

Nuo 2013 metų Šalčininkų seniūnijai vadovauja seniūnas Gžegož Jurgo. Devynių etatinių darbuotojų kolektyvą papildo dvidešimt vienas visuomeniškai dirbantis seniūnaitis.

Komunalinės investicijos

Prie seniūnijos veiklos sričių priskiriami visi vietinės reikšmės darbai, kurių tikslas užtikrinti nepertraukiamą gyventojų poreikių tenkinimą. Seniūnijos uždaviniai apima teritorijų planavimo, kelių, gatvių, vandentiekio ir nuotekų tinklų priežiūrą, aplinkos ir gamtos apsaugą, tvarkos ir švaros palaikymą, gatvių apšvietimą, kapinių priežiūrą, socialinė pagalbą, renginių organizavimą ir kokybiško gyventojų poilsio užtikrinimą.

Kasmet kelių investicijos sudaro vieną svarbiausių uždavinių. Gyventojų ir seniūnijos nuomone, tai svarbiausi darbai, kuriuos būtina, nes geri keliai – tai rajono ir seniūnijos plėtros pagrindas.

Kelių investicijos buvo realizuojamas atsižvelgiant į turimas lėšas, kurios buvo skirstomos tokių būdu, kad darbai būtų atlikti kiekvienoje gyvenvietėje. 2018 metų paskutiniais mėnesiais kelininkai klojo asfaltbetonio dangą Bruknynėje, modernizavo ir rekonstravo kelių atkarpas Šalčininkuose – Užupio g. atkarpą, Draugystės gatvę, o taip pat automobilių stovėjimo aikšteles Šalčios skersgatvyje, Vilniaus ir Žaliojoje gatvėse. Taip pat užasfaltuota Sodų gatvė Didžiuosiuse Baušiuose. Svarbi investicija miesto infrastruktūroje buvo pėsčiųjų ir dviračių tako statyba.

Užasfaltuota Užupio g. atkarpa (Šalčininkai) Užasfaltuota Draugystės g. (Šalčininkai)
Daugiabučių kiemų atnaujinimas Šalčios skg. (Šalčininkai) Daugiabučių kiemų atnaujinimas Šalčios skg. (Šalčininkai)
Daugiabučių kiemų tvarkymas Mickevičiaus - Vilniaus gatvėse  Daugiabučių kiemų tvarkymas Mickevičiaus - Vilniaus gatvėse 
Užasfaltuota Žalioji g. Šalčininkuose Pėsčiųjų ir dviračių takas ŠalčininkuosePrie svarbių kelių investicijų priskiriami tokie objektai: asfaltavimas ir šaligatvių statyba Mokyklos ir Kaštonų gatvėse, Tyliajame, Jaunimo, Serbentų skersgatviuose, Lauko, Jaunystės, Žaliosios g. atkapos, A. Mickevičiaus ir M. Balinskio gatvių asfaltavimas. Kelio žvyravimo darbai, neabejotinai, pagerino privažiavimo sąlygas į Skubėtų kaimą, o P. Vendziagolskio ir Visinčios gatvių remontas Zavišonyse turėjo įtakos kokybiškesniam susisiekimui. Taip pat užasfaltuota Pasienio gatvės atkarpa Sakalinės kaime, Jaunystės ir Naujosios gatvės Šalčininkėliuose.

Mokyklos g. atkarpa prieš remontą Mokyklos g. atkarpa po remonto
Kaštonų g. prieš remontą Kaštonų g. po remonto
Jaunimo skg. asfaltavimas Jaunystės g. Šalčininkuose, asfaltavimas
Lauko g. Šalčininkuose, asfaltavimas Kelio asfaltavimas Bruknynėje
A. Mickevičiaus g. ruožo rekonstrukcija A. Mickevičiaus g. atkarpos paprastasis remontasModernizuotos ir seniūnijos gyvenviečių apšvietimo linijos. Naujos atramos įrengtos Naujakiemio kaime, Bruknynėje, Bažnyčios g. atkarpoje (Vaikų globos namų kryptimi) ir Šv. Jono Pauliaus II gatvės atkarpoje Šalčininkuose. Remonto darbai taip pat atlikti Dzūkų, Vytauto ir Krantinės gatvėse Šalčininkuose, Didžiojoje gatvėje Didžiuosiuose Baušiuose.

Šv. Jono Pauliaus II g., apšvietimo linijos įrengimas Dzūkų g., apšvietimo linijos įrengimas
Kelio asfaltavimas ir apšvietimo linijos įrengimas Naujakiemio kaime Kelio asfaltavimas ir apšvietimo linijos įrengimas Naujakiemio kaimeRimtos investicijos pasiekė vandentvarkos ūkį Šalčininkuose. Privačių namų kvartale, M. Balinskio, A. Mickevičiaus, Saulės, Mėnulio ir Gėlių gatvėse, realizuotas nuotekų tinklų įrengimo projektas, kuris turi teigiamos įtakos gyventojų buities sąlygų ir aplinkosauginių reikalavimų gerinimui.

Nuotekų tinklų įrengimas  Saulės, Mėnulio ir Gėlių gatvėse Nuotekų tinklų įrengimas  Saulės, Mėnulio ir Gėlių gatvėseKitaip atrodantys Šalčininkai

Keli pastarieji metai Šalčininkams buvo iššūkių ir didelių investicijų metais, o miestas atrodė lyg viena didelė statybvietė. Siekiant sudaryti sąlygas būsimai miesto plėtrai ir sėkmingai panaudoti viešąsias erdves, pastaraisiais metais įgyvendinti keli projektai. Kvartalo, esančio tarp Mokyklos ir Pramonės gatvių, sutvarkymas – buvo vienas iš jų. Ambicingą iššūkį Šalčininkų rajono savivaldybė sėkmingai įgyvendino, o dabar tik galime palyginti ir įvertinti pokyčius - Šalčininkų miesto daugiabučių kiemuose paklota apie 10 000 kv. m trinkelių dangos ir daugiau negu 16 500 kv. m asfaltbetonio dangos, atnaujintą teritoriją apšvietė 72 žibintai. Papildomas projekto efektas – miesto estetikos gerinimas ir architektūrinių sprendinių integravimas.

Daugiabučių kiemas prieš remontą, Mokyklos - Vilniaus g.  Daugiabučių kiemas po remonto, Mokyklos - Vilniaus g. 
Daugiabučių kiemas prieš remontą, Vytauto g.  Daugiabučių kiemas po remonto, Vytauto g. 
Pėsčiųjų takas daugiabučių kvartale Atnaujintas daugiabučių kiemas A. Mickevičiaus g. Praėjusiais metais Šalčininkuose pradėtas alternatyvios atliekų tvarkymo sistemos įgyvendinimas – Savivaldybė investavo į pusiau požeminius konteinerius. Mieste įengtos 24 šiuolaikiškos keturių konteinerių aikštelės: vienas skirtas mišrioms komunalinėms atliekoms, kitų trijų paskirtis –popieriaus, stiklo ir plastiko atliekų rūšiavimui. Tradicinių konteinerių keitimas požeminiais ne tik prisidės prie miesto gražinimo, bet ir spręs problemą su vabzdžiais ir nemaloniu kvapu.

Buvusios konteinerių aikštelės Naujosios konteinerių aikštelės
Šiuolaikiškos konteinerių aikštelės daugiabučių kiemuose Konteinerių aptarnavimasInvesticijos į daugiabučių kvartalus duoda pozityvių gyventojų aktyvumo vaisių. Vis daugiau Šalčininkų gyventojų išreiškia norą atnaujinti daugiabučius. Per pastaruosius metus 11 namų atnaujinta pasinaudojus valstybės parama, 14 daugiabučių gyventojai atnaujino savo jėgomis, šalia trijų šiuo metu vyksta statybos darbai, o dar 13 laukia savo eilės.

Renovuojamas Vilniaus g. 26a esantis daugiabutis Gyventojų iniciatyva ir lėšomis renovuotas daugiabutis, Mokyklos g. 
Vytauto g. 33 renovuojamas daugiabutis Gyventojų iniciatyva ir lėšomis renovuotas daugiabutis, Vilniaus g. 2018 m. baigta per kelis etapus įgyvendinta Šalčininkų kultūros centro pastato renovacija. Objektas ne tik atrodo šiuolaikiškai, bet ir tapo labiau funkcionalus ir draugiškas lankytojams. Prieš kelerius metus Šalčininkų rajono savivaldybės iškelto tikslo ir ryžtingų veiksmų dėka pavyko gauti lėšas pastaro modernizacijai. Realizuojant projektą atnaujintas pastato fasadas, modernizuota šildymo sistema, atnaujinta ir įrengta renginių salė, fojė, atnaujintos Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus patalpos. 2017 metais realizuotas galutinis projekto etapas, kai Kultūros centro pastatas įgijo „naują“ pavidalą: suremontuota choreografijos salė, rūbinė, laiptinė. Antrame aukšte atnaujintos personalo patalpos, o trečiame – bibliotekos patalpos. Kiekviename aukšte suremontuoti sanitariniai mazgai, įrengtas liftas.

Kultūros centras prieš modernizaciją Kultūros centras po modernizacijos
Kultūros centro vidaus patalpų atnaujinimas Renovuota renginių salė
Fojė Šiuolaikiškai atrodanti bibliotekaPuiki vieta laisvalaikio praleidimui yra rekreacinė teritorija prie Šalčininkėlių tvenkinio, įrengta praėjusių metų vasarą. Čia įengti takeliai, pavėsinės ir suoliukai, sutvarkytas paplūdimys.

- Pastarieji metai suteikė Šalčininkams ir visai seniūnijai kitą pavidalą. Be jokios abejonės, šis nuopelnas priklauso savivaldybei, gaunančiai finansavimo įvairiems ūkio projektams, taip pat prisidėjo ir gyventojai, aktyviai dalyvaujantys gyvenamosios vietos modernizavimo ir puošimo procese, įsitraukę į daugiabučių renovacijos programą. Bendradarbiavimas su vietos verslininkais ir ūkininkais, remiančiais seniūnijos iniciatyvas, taip pat turi teigiamos įtakos seniūnijos plėtrai. Šių universalių bendradarbiavimo, racionalaus lėšų paskirstymo ir panaudojimo rezultatus galime stebėti beveik kiekviename žingsnyje. Tačiau poreikių ir planų turime ir ateinantiems metams, tad ir toliau juos realizuosime, - sako Šalčininkų seniūnijos seniūnas Gžegož Jurgo.

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook