Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šalčininkų rajone dėl kiaulių maro paskelbta ekstremali padėtis

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Šalčininkų rajone dėl kiaulių maro paskelbta ekstremali padėtis
2017-08-03

Šiandien, rugpjūčio 3 d., Šalčininkų rajono savivaldybėje skubiai sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame buvo paskelbta ir apsvarstyta ekstremali padėtis dėl afrikinio kiaulių maro. Posėdis sušauktas reaguojant į Šalčininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Gerardo Stonkaus informaciją apie Šalčininkų rajone, Akmenynės seniūnijoje, Slabados kaime, Liucijos Zaicevos ūkyje laikytoms dviems kiaulėms nustatytą afrikinį kiaulių marą.

Į posėdį atvyko atostogaujantis Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Josif Rybak. Posėdyje taip pat dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Šalčininkų policijos komisariato atstovai, kiti atsakingi asmenys.


Posėdį vedęs Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak informavo, kad turi būti detaliai apsvarstyta susidariusi ekstremali situacija ir numatytos neatidėliotinos priemonės šiai problemai spręsti. Pirmadienį, Akmenynės seniūnijoje, Slabados kaime, Liucijos Zaicevos ūkyje buvo rastos dvi nugaišusios kiaulės. Atlikus klinikinius tyrimus buvo nustatyta gyvulių nugaišimo priežastis - kiaulių maras.


Posėdžio metu buvo nuspręsta panaikinti 139 kiaulių ūkį, o nugaišusius gyvūnus išvežti utilizavimui į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“.


Nustačius ligos židinį, buvo nustatytos 3 ir 10 km apsaugos bei stebėsenos zonos. Ypač griežtai bus stebimi du kontaktiniai ūkiai, priklausantys ūkininkams Pavelui Griaznovui ir Česlavui Morozui.

Šiuo metu uždrausta į apsaugos ir stebėsenos zonas arba iš jų vežti gyvas kiaules, kiaulieną ir produktus, kurių sudėtyje yra kiaulienos.


Pastebėjus ligos požymius ar nugaišus auginamoms kiaulėms, ūkininkai privalo apie tai pranešti veterinarijos gydytojams. Gyventojams suradus kiaulės gaišeną reikia nedelsiant informuoti Šalčininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybą telefono numeriu 8 380 51 578.Irena Kolosovska

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook