Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šalčininkų rajone lankėsi ūkio ministras Virginijus Sinkevičius

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Šalčininkų rajone lankėsi ūkio ministras Virginijus Sinkevičius
2017-12-21

Š. m. gruodžio 21 d. Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič susitiko su į Šalčininkų rajoną  darbo vizito atvykusiu LR ūkio ministru Virginijumi Sinkevičiumi.

Pradėdamas susitikimą, kuriame taip pat dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Savivaldybės administracijos specialistai, rajono verslininkai, rajono meras pabrėžė, kad pagrindinis šio susitikimo tikslas yra investuotojo į rajoną pritraukimas.
Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Donata Ašmankevičienė trumpai pristatė Šalčininkų rajono savivaldybės poziciją Lietuvos kontekste ir jai skirtą Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos panaudojimo intensyvumą 2007–2016 metų finansiniu laikotarpiu.

Susitikimui skirta valanda prabėgo darbiniu ritmu, netruko diskusijų, buvo aptarta Šalčininkų rajono verslo aplinka ir perspektyvos, infrastruktūra, iššūkiai.

- Būsiu lakoniškas ir pasakysiu, kad turime tik vieną prašymą – norime, kad į mūsų rajoną ateitų nors vienas didesnis investuotojas. Mums reikia Ūkio ministerijos geranoriškumo ir pagalbos sprendžiant šį klausimą. Taip pat norime pabendrauti su gerbiamu ministru pagalbos mūsų verslininkams tema, jie, greičiausiai, šiandien patys pasakys savo prašymus ir pasiūlymus, – pasakė meras Zdzislav Palevič.

Ministras V. Sinkevičius pabrėžė žinantis stipriąsias ir silpnąsias rajono puses, susipažinęs su teikiamu paslaugų katalogu, tačiau pareiškė, kad, jo manymu, rajone yra dvi problemos – žmonės, kurie nėra motyvuoti dirbti, bei Dieveniškių profesinė mokykla, kuri rengia specialistus, negalinčius rasti darbo.Atsakydamas į ministro komentarą Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak pasakė, kad pastaruoju metu Darbo biržos dėka virš 600 žmonių važinėja dirbti į sostinę. Atsiradus investuotojui ir naujoms darbo vietoms jie puikiai galėtų būti įdarbinti rajone. Pasak direktoriaus, atsiradus galimybei perimti Dieveniškių technologijos ir verslo mokyklą, atsižvelgiant į vietinių verslininkų poreikius, būtų geriau planuoti specialistų parengimą. Šiuo klausimu direktoriui pritarė UAB „Straikas“ vadovas Gintaras Didžiokas, akcentavęs, kad mokyklos studentai kartais atlieka jo vadovaujamoje įmonėje praktiką, tačiau į darbą neateina, nes juos reikia perkvalifikuoti. Kitus darbuotojus įmonė apmoko kursuose, mokėdama už tai nemažus pinigus, o ši klausimą galima būtų išspręsti vietoje.

Išklausęs rajono vadovų bei verslininkų nuomonių, pageidavimų ir prašymų, apibendrindamas susitikimą Ūkio ministras pasakė suprantantantis situaciją ir yra atviras bendram problemų sprendimui.

- Pareklamuosime rajoną iš ministerijos pusės, apsvarstysime galimybes ir tinkamą investuotoją, kuris galėtų pradėti veiklą rajone, - pažadėjo Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Po susitikimo Savivaldybės salėje kartu su meru ministras aplankė V. Kuklio įmonę, UAB „Straikas“ ir UAB „Jaraks“.


Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook