Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šalčininkų rajono gyventojai stiprina sveikatą!

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Šalčininkų rajono gyventojai stiprina sveikatą!
2019-02-07

Siekiant sustiprinti Šalčininkų rajono gyventojų sveikatą nuo 2018 m. rugsėjo mėnesio startavo pirmieji sveikatos stiprinimo renginiai, kurių dėka gyventojai turėjo neįkainojamą galimybę sudalyvauti nemokamuose grupinėse aukšto ir žemo intensyvumo mankštose, fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, pirmosios pagalbos seminaruose. Siekiant pagerinti psichinę sveikatą buvo organizuojami meno terapijos užsiėmimai bei psichikos sveikatos stiprinimo seminarai. Taip pat gyventojus konsultavo visuomenės sveikatos specialistai vykdant „Sveikatos palapinės“ veiklą.

Spalio – gruodžio mėnesiais įvyko net 108 fizinio aktyvumo užsiėmimai Jašiūnuose, Šalčininkuose, Dieveniškėse ir Pabarėje, kuriose dalyvavo įvairaus amžiaus gyventojai. Dalyviai džiaugėsi didele sportinio inventoriaus gausa. Naudojamos aerobikos pakylos, pripučiamos balansinės lentos bei platformos, pusiausvyros pagalvėlės, pilateso mankštai skirti kamuoliai. Šiais metais planuojami intensyvūs užsiėmimai su kangoo jumps batais ir kybojimo pratimų prietaisais.Lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyko fizinį aktyvumą skatinantys seminarai, skirti sėdimą darbą dirbantiems žmonėms. Praktinių užsiėmimų metu lektorė kartu su dalyviais atliko įvairių raumenų atpalaidavimo technikų, kurias darbuotojai galės pritaikyti darbe. Reguliarus fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti kūno svorį, sumažina ligų riziką, pagerina nuotaiką ir mažina stresą, juk judant mintys koncentruojasi į judesį ir pamirštami visi kasdieniai rūpesčiai.

Kodėl reikia mokėti suteikti pirmąją pagalbą? Žmogaus smegenys labai jautrios deguonies stygiui, jau po 5 minučių negavę deguonies smegenys miršta. Kaip manote, ar greitoji spės atvykti per tas 5 minutes? Rugsėjo – lapkričio mėn. teorinių ir praktinių pirmosios pagalbos žinių įgijo 423 Šalčininkų rajono mokinių.Gruodžio mėn. vyko praktiniai seminarai „Sveiko maisto fiesta“. Dalyviai išklausę teorinės dalies kibo į darbus – gamino sveikuoliškus užkandžius, juos ragavo bei džiaugėsi atradę naujus skonius. Dalyviai pagamino net sveikus saldainius! Juk sveikas maistas turi būti skanus!Seminarų „Geros savijautos receptas“ metu dalyviai ieškojo būdų, kaip įveikti stresą ir pagerinti savo emocinę sveikatą. Blogų emocijų nėra, tik reikia mokėti jas išgyventi. Praktinės dalies metu gyventojai išbandė aromatinio muilo gamybą. Juk tai puikus būdas pasinerti į kvapų ir spalvų pasaulį bei sumažinti įtampą! Svarbus pats procesas, ypatingai, kai džiugina rezultatas.Ypatingo dėmesio sulaukė meno terapijos užsiėmimai, padedantys pasakyti tai, ko negalima įvardyti žodžiais. Gausybė pozityvių atsiliepimų įrodė, kad veikla yra įspūdinga ir tai skatina toliau organizuoti šiuos užsiėmimus gyventojams. Būtina išbandyti kiekvienam. Meno terapija suteikia didelį malonumą, skatina pažinti save, ugdo mus kaip asmenybes, gydo mūsų kūną bei sielą. Per trumpą laiką įvyko net 200 užsiėmimų daugelyje Šalčininkų rajono seniūnijų.Turgeliuose, Jašiūnuose, Poškonyse ir Šalčininkuose vyko akcija „Sveikatos palapinė“, kurios metu buvo atliekami bendrojo cholesterolio ir cukraus kiekio kraujyje tyrimai, taip pat kūno sudėties analizė – riebalų ir raumenų masės, vandens kiekio, pilvinių riebalų kiekio, mineralinės kaulų masės bei metabolinio amžiaus nustatymas. Gauti ir išanalizuoti rezultatai pastūmėjo gyventojus dar labiau rūpintis savo sveikata.Visą veiklą organizavo Šalčininkų rajono savivaldybė bei Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendindami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-01 „Sveikatos ugdymo priemonių gerinimas Šalčininkų rajone“. Projekto vykdymo laikotarpis yra 2018-2021 m. Projekto tikslas - padidinti Šalčininkų rajono gyventojų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius jų sveikatos elgsenos pokyčius.

Mieli rajono gyventojai, kviečiame dalyvauti projekto veiklose ir šiais metais. Bus tęsiamos pradėtos veiklos bei atsiras naujų– sveikatingumo stovyklos, širdies ir kraujagyslių ligų prevenciniai renginiai. Tikimasi, jog Šalčininkų rajono gyventojai daugiau sužinos apie sveiką gyvenseną, daugiau dėmesio skirs savo sveikatai bei ligų prevencijai.

Dėl dalyvavimo kreipkitės tel. 864065290, el. paštu biuras@svsb.lt. Apie naujausias projekto veiklas sužinosite socialinio tinklo Facebook paskyroje Šalčininkų visuomenės sveikatos biuras ir svetainėje www.svsb.lt.

Sveikata yra svarbiausia. Galbūt ši tiesa skamba kaip užstrigusi plokštelė, bet dažnai žmogus tą pamiršta ir tik praradęs sveikatą suvokia kad „Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko“ (Sokratas).

Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook