Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisija: didinti gyventojų saugumą

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisija: didinti gyventojų saugumą
2019-09-10

Šiandien įvyko pirmasis naujos sudėties Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisijos posėdis, kuriame aptarta šių metų Šalčininkų rajono kriminogeninė situacija. Savo įžvalgomis dalinosi VSAT Varėnos pasienio rinktinės prevencijos pareigūnas Edvardas Zuikevičius ir Šalčininkų rajono policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij.Komisijos posėdį pradėjęs Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak pasidžiaugė naujos sudėties komisijos darbo pradžia, pabrėžė išvažiuojamųjų posėdžių svarbą, ragino teikti siūlymus dėl būsimų susitikimų tematikos.

Apie Varėnos pasienio rinktinės veiklą kalbėti pradėjęs VSAT Varėnos pasienio rinktinės prevencijos pareigūnas Edvardas Zuikevičius pirmiausia priminė apie liepos mėnesį įvykusią pertvarką ir užkardų pavaldumo perėmimą. Nuo liepos mėnesio visos Šalčininkų rajone esančios užkardos – Purvėnų, Tribonių ir G. Žagunio – priklauso Varėnos pasienio rinktinei. Jis akcentavo, kad pareigūnų fiksuojami tokie pažeidimai kaip valstybės sienos pažeidimai, kontrabanda, pažeidimai pasienio kontrolės punktuose, pareigūnų papirkimas ir kt. Jis pastebi, kad jo kolegos dirba profesionaliai ir atsakingai. Per 8 mėnesius vien Tribonių užkardos kolektyvas sulaikė 35 ieškomus asmenis, nustatyti 26 galimai klastotų dokumentų naudojimo atvejai. Anot jo, rudens – žiemos sezoną didėja nelegalių imigrantų skaičiai, praėjusią savaitę jų sulaikyta 12. Didelį dėmesį rinktinės pareigūnai skiria nepilnamečių įtraukimo iš nusikalstamas veikas prevencijai. Komisijos pirmininkas Josif Rybak pabrėžė, kad būtina eliminuoti vaikus ir tokio pobūdžio veiklos ir glaudžiai bendradarbiauti su mokyklomis. E. Zuikevičius pasidžiaugė, jog Lietuvos pasienyje įrengta moderni stebėjimo ir kontrolės įranga leidžia pareigūnams operatyviai reaguoti į pažeidimus.


- Dieveniškių užkarda prijungta prie G. Žagunio užkardos, o pastaroji - prie Varėnos pasienio rinktinės, ruožas yra ilgas, prisidėjo net 111 km. Kai kuriuose ruožuose naudojama smart įranga. Jos dėka pasiektas 100 – procentinis išaiškinamumas, laikui bėgant visose užkardų teritorijose atsiras tokie šiuolaikiniai sprendiniai, leidžiantys visiškai kitaip reaguoti į valstybės sienos pažeidimus. Tikiuosi, kad mums seksis gerai. Su kolegų pagalba vykdysim savo užduotis, - entuziastingai kalbėjo E. Zuikevičius.

Kaip vieną svarbiausių veiklos tikslų Šalčininkų policijos komisariato viršininkas įvardijo smurto mažinimą. Jo teigimu, dažniausiai nusikalsta neblaivūs asmenys, todėl sustiprinta kova su nelegalia prekyba alkoholiu. Pastaruoju metu policijos pareigūnų veiksmai prisidėjo ne tik prie šešėlinės prekybos išaiškinimo, bet kartu ir smurto mažinimo. Kovodami su šešėliu jie nori padaryti įtaką smurto mažinimo apraiškoms buityje ir viešose vietose.

Viršininko A. Grudinskio teigimu, sustiprinta ir eismo kontrolė. Kaip aktualią problemą jis įvardijo neblaivius ir greitį viršijančius vairuotojus.

- Smulkių pažeidimų mums nėra. Vairuotojai baudžiami už kalbėjimą mobiliuoju telefonu, už vairavimą neprisisegus saugos diržų, netinkamai pastatytą automobilį. Visi pažeidimai fiksuojami. Smulkių pažeidimų nebūna. Žinoma, reaguojama ir į aršiausius. Pastarąjį savaitgalį policijos pareigūnai Šalčininkų rajone atėmė teises vairuoti automobilį greitį viršijusiems keturiems asmenims. Mano žiniomis, situacija jau pagerėjo, tačiau reikia ir toliau dirbti, - kalbėjo Šalčininkų policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij.

Kaip vieną iš gerų prevencinių priemonių komisariato viršininkas įvardijo bendrus policijos pareigūnų ir socialinių darbuotojų išvykimus į problemines šeimas. Kartu jis ragino vykti ir Vaiko teisių tarnybos specialistus.

A. Grudinskij taip pat kreipėsi į Savivaldybės administracijos atstovus su prašymu surengti darbinį susitikimą su sveikatos priežiūros įstaigų vadovais, aptarti su jais glaudaus ir konstruktyvaus bendradarbiavimo klausimus.

Apibendrindamas susitikimą Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak dėkojo Varėnos pasienio rinktinės ir Šalčininkų policijos komisariato kolektyvams už glaudų bendradarbiavimą, sustiprintas saugumo priemones.- Džiaugiamės padidėjusiu komisariato veiklos matomumu dėl viršijamo greičio, dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Mieste yra saugiau. Gyventojai dalijasi įžvalgomis apie dažniau matomus policijos pareigūnus miesto pakraščiuose. Smurto prevencija – tai prioritetas Nr. 1. Dirbkime bendromis pastangomis, - pasakė Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook