Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Svajonės pildosi: atsinaujinusi Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazija atvėrė duris

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Svajonės pildosi: atsinaujinusi Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazija atvėrė duris
2018-05-24

Paprastai mokyklos atsinaujina per vasaros atostogas, tačiau Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos atveju buvo kitaip. Praėjusių metų vasarą prasidėję remonto darbai užsitęsė iki mokslo metų pabaigos, tačiau buvo verta laukti. Šiandien Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, Baltosios Vokės seniūnijos seniūnas Genadij Baranovič, darbus atlikusios UAB „VT Statyba“ direktorius Tadeuš Bojarovič ir gimnazijos direktorė Nijolė Balinskienė perkirpo simbolinę atnaujinto gimnazijos pastato atidarymo juostelę, o Rūdninkų Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Juzef Narkun pašventino patalpas.- Sakoma, kad džiaugsmas, kuriuo daliniesi su kitais, dvigubėja, todėl ir norime šiandien pasidalinti savo džiaugsmu, padėkoti visiems žmonėms, kurių pastangų ir darbo dėka turime puikias ugdymosi ir darbo sąlygas. Prieš remonto darbus Administracijos direktorius Josif Rybak paklausė, ar man negaila vaikų sukurtos erdvės laiptinėje. Nustebau, kad jis prisimeną ją. Nuoširdžiai atsakiau, kad labai gaila, nes tai nuostabi vaikų sukurta erdvė. Bet tai buvo vakar. Šiandien mokykla verčia savo naują istorijos puslapį. Šiandien mokykla lyg „sterili“, bet tai ne bėda, nes turime daug kūrybingų vaikų ir mokytojų. Projekto įgyvendinimo metu įgijome ir daug naujos patirties ir net kompetencijų statybos srityje, susipažinome su puikiais žmonėmis, - kalbėjo direktorė Nijolė Balinskienė dėkodama Šalčininkų rajono savivaldybei už projekto realizavimą, Savivaldybės administracijos specialistams už kompetentingą darbą, seniūnijos ir pramogų centro kolektyvams už laikiną patalpų suteikimą remonto metu, ir artimiausiems kaimynams, E. Ožeškovos gimnazijos kolektyvui - už nuoširdų bendradarbiavimą.

Po direktorės žodžių į salę įžengė tikras Mažasis princas, kuris niekaip negalėjo suvokti, kas yra gimnazija ir ką joje daro vaikai. Tačiau mokinių ir mokytojų pasakojimas padėjo jam suprasti, kas čia vyksta. Apie didelę ir slaptą svajonę atnaujinti „Šilo“ gimnaziją, tapusia realybe, kalbėjo meras Zdzislav Palevič.- Susirinkome pasidžiaugti nuveiktais darbais. Iš tiesų nuveikėme tikrai daug. Turime atnaujintą, jaukesnę, patrauklesnę gimnaziją. Svajonių mokykla? Pasakysiu daugiau. 2015 metais ši mokykla gavo gimnazijos statusą, o 2017 metais atliktas remontas. Tačiau, kad ir kaimyninėje E. Ožeškovos gimnazijoje būtų vienodos ugdymo sąlygos, jau skirėme lėšas jos atnaujinimui, - kalbėjo meras Z. Palevič. – Modernizavimas atliekamas ne vien tam, kad pagražintume pastatą. Puikiai suprantame, kad šioje mokykloje sudarytos sąlygos gerinti mokymosi kokybę. Šiandien tai yra mūsų visų bendra šventė ir mūsų visų bendra sėkmė. Linkiu Jums tikėjimo stebuklais, - tęsė jis.

Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus Josifo Rybako, visa gimnazijos bendruomenė laikinai turėjo persikelti į kitas patalpas ir dėl to patyrė nepatogumų, tačiau buvo verta laukti.

- Projektas buvo labai įtemptas. Mūsų specialistai šį darbą laikė prioritetiniu ir dėjo visas įmanomas pastangas. Linkiu, kad šie nauji namai būtų tikri žinių namai. Mokiniai neateina ten, kur yra tiesiog gražu, mokiniai ateina ten, kur yra geri ir šiuolaikiški žmonės. Linkiu, kad visas Jūsų kolektyvas siektų naujų aukštumų, o nauja įranga Jums tik padėtų, - pasidžiaugė J. Rybak.Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič taip pat pasidžiaugė, kad Šalčininkų rajono renovuotų mokyklų žemėlapyje atsirado naujas objektas – „Šilo“ gimnazija. Ji taip pat linkėjo, kad naujose patalpose gyvuotų sena gimnazijos dvasia, kad modernios technologijos neužgožtų gyvo žodžio, gražaus bendravimo, kūrybiškumo.Atliekant gimnazijos pastato modernizavimo darbus buvo orientuotasi į patalpų pertvarkymą pritaikant jas kokybiškam formaliam ugdymui. Šiandien gimnazija atrodo visiškai kitaip negu praėjusių mokslo metų pabaigoje. Išsiskiria ir mokyklos vidaus patalpų spalvinė gama – netradiciniai suolai, kitoniškai, bet labai skoningai, parinktos patalpų spalvos. Šalčininkų rajono savivaldybės įgyvendinto projekto dėka gimnazijoje atsirado chemijos, fizikos ir technologijų kabinetai, anksčiau šios pamokos vyko kaimyninėje E. Ožeškovos gimnazijoje. Šiuolaikinė įranga – apgalvotas ir kruopščiai apsvarstytas sprendimas. Interaktyvios lentos, planšetiniai kompiuteriai, interaktyvios lubos, 3D akiniai – tai tik dalis naujoviškos įrangos, naudojamos pamokose.

Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos pastatas statytas 1970 metais, nuo tada atliekami tik einamieji remonto darbai. 2006 metai Šalčininkų rajono savivaldybė atliko pastato išorės remontą: pakeistas stogas, langai ir atnaujintas fasadas.Šiandien „Šilo“ gimnazijos bendruomenės, vadovaujama kūrybingos ir trykštančios energija direktorės Nijolės Balinskienės, pakvietė svečius į chemijos, lietuvių kalbos ir matematikos, užsienio kalbų, menų pamokas ir aktyvią pertrauką. Pirmiausia „naujus mokinius“ į pamoką pakvietė netradicinis skambutis – smagi muzikėlė. Susėdę klasėse svečiai turėjo progą pamatyti, kaip organizuojamas ugdymo procesas ir kaip naudojama moderni įranga. Mokytojų kailyje atsidūrę mokiniai susitvarkė su užduotimi ir sėkmingai pravedė pamokas, sudomino suaugusius mokinius dėstomuoju dalyku ir parodė, kad yra atviri naujovėms. Su užduotimis puikiai susitvarkė ir mokyklos suole atsidūręs Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, aktyviai ir dalykiškai dalyvavęs ugdomoje veikloje.Renginio pabaiga – Mažojo princo priminimas, jog esame atsakingi už šalia esančius žmones. Susikibę už rankų šventės svečiai ir gimnazijos bendruomenė simboliškai parodė, kad vienybė yra didžiulė jėga. O kokia gi šventė be vaišių? Taip! Nepritrūko torto ir šiuolaikiško, putojančio ir garuojančio gėrimo.

NUOTRAUKŲ GALERIJA


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook