Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Ugniagesiai – mokykla: priešgaisrinės saugos pratybos

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Ugniagesiai – mokykla: priešgaisrinės saugos pratybos
2017-09-07

Rugsėjo 7 d. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje vyko kontrolinės taktinės pratybos, kuriose dalyvavo Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Merkio, Butrimonių, Turgelių ugniagesių komandos, mokyklos personalas.


Pratybų tema - gaisro gesinimas ir saugus mokinių evakavimas. Svarbu ne tik tobulinti ugniagesių darbo įgūdžius, bet ir mokyti mokyklos bendruomenę praktiškai veikti susidarius ekstremalioms situacijoms, tobulinti mokyklų darbuotojų įgūdžius. Priešgaisrinės saugos pratybų metu pasklidus imitacinėms dujoms iš mokyklos sklandžiai evakuoti 196 mokiniai, 47 mokyklos darbuotojai, atvykus ugniagesių komandoms pašalintas tariamo gaisro židinys. Pratyboms vadovavo Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pulkininkas leitenantas Vitalijus Kapusta.

Į tariamo įvykio vietą atvyko Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vyr. specialistas Ivan Sviglinskij ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič.


Pasak Civilinės saugos specialisto Ivano Sviglinskio, kasmet Šalčininkų rajono švietimo įstaigos aktyviai dalyvauja planinėje prevencinėje – edukacinėje civilinės saugos programoje ir pačios organizuoja mokomąsias pratybas, tačiau prie šios veiklos aktyviai prisideda Šalčininkų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Šalčininkų rajono priešgaisrinė tarnyba. Jo teigimu, pareigūnai siekia užtikrinti pasiruošimą švietimo įstaigų darbuotojų ir auklėtinių evakavimo organizavimui gaisro atveju.

Po pratybų ugniagesiai aptarė mokomųjų pratybų eigą. Tikimasi, kad kontrolinės taktinės priešgaisrinės saugos pratybos buvo naudingos ne tik moksleiviams, bet ir kitiems tariamo incidento dalyviams.

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook