Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Vasario 16-osios renginiai rajono švietimo ir kultūros įstaigose

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Vasario 16-osios renginiai rajono švietimo ir kultūros įstaigose
2017-02-17

Vasario 16 – oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena: minėjimas Poškonyse

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, o atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.


Poškonių seniūnija bendradarbiaudama su Poškonių pagrindinės mokyklos mokiniais bei Poškonių lopšelio-darželio auklėtiniais, mokyklos aktų salėje surengė Vasario 16-osios minėjimą. Renginio tikslas buvo papasakoti, sudominti vaikus šalies istorija.

Renginio pradžia neįsivaizduojama be Lietuvos valstybės himno giedojimo, po kurio sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Birutė Žybortienė. Direktorė papasakojo, kokį sunkų kelią teko nukeliauti Lietuvos piliečiams tam, kad jie taptų laisvi ir nepriklausomi. Ji taip pat pasidžiaugė, kad į šventę atvyko Poškonių lopšelio – darželio vaikai, pristatę savo programą, nes yra labai svarbu, kad vaikai nuo pačių mažiausių dienų suvoktų Lietuvos nepriklausomybės svarbą kiekvienam žmogui.

Poškonių pagrindinės mokyklos programą paruošė muzikos mokytoja metodininkė Jelena Staniulienė ir pradinių klasių vyr. mokytoja Alma Gželkienė. Pasirodymo metu vaikai šoko liaudies šokius, dainavo liaudies dainas bei deklamavo eiles


Renginio metu mokiniams bei lopšelio-darželio auklėtiniams buvo pasakojama apie ilgą kelią, kurį nuėjo Lietuva iki nepriklausomybės. Šia proga vaikai piešė piešinius ir plakatus, deklamavo eilėraščius ir su didelių užsidegimu dalyvavo organizuojamame Vasario 16-osios minėjime.

Poškonių pagrindinės mokyklos ir seniūnijos informacijaVasario 16 – oji A. Krepštul gimnazijoje

Vasario 15-osios Valstybės atkūrimo dienai skirtos iškilmės prasidėjo 10 val. Gimnazijos aktų salėje 8 klasės mokiniai pradėjo renginį Lietuvos himnu, kurį dainavo visa gimnazijos bendruomenė. Paskui aštuntokai pasakojo apie Vasario 16-osios svarbą, kaip buvo leidžiamas Vasario 16-osios aktas, dalijosi mintimis ,,KAS YRA VALSTYBĖ?“. Dainuodami ir skaitydami eiles vaikai atidavė visą savo meilę, išraišką, nuoširdumą. Visi pajautėme mūsų kalbos, tautos savitumą ir svarbą.

Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos informacija

   
   

 


Vasario 16-oji subūrė ir abiejų Eišiškių gimnazijų bendruomenes

Gausiai susirinkusiems žiūrovams koncertavo Eišiškių S. Rapolionio ir Eišiškių gimnazijų mokiniai, prie jų prisijungė ir dainų ir šokių ansamblis „Eišiščane“ su kapela, pristatę liaudies kūrinius. Publiką pasveikino Eišiškių seniūnijos seniūnas Miroslav Bogdiun. Valstybingumo savaitė „Aušros“ gimnazijoje

Jau nuo savaitės pradžios Šalčininkų r. Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos erdves papuošė mokinių darbai Vasario 16-osios tema. Vasario 14 d. čia svečiavosi Jašiūnų muzikos mokyklos pedagogai ir mokiniai su koncertine programa „Apie meilę kalbu, apie meilę“. Koncertas skirtas Lietuvos nepriklausomybės 99-osioms metinėms paminėti.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Vida Domarkienė organizavo pilietinio ugdymo pamokas „Valstybė ir aš“, kurių metu mokiniai galėjo pademonstruoti ir pagilinti savo žinias apie Lietuvos valstybės simboliką, jos prasmę, atliko kūrybiškumo reikalaujančias užduotis.

„Gera poezija sujaukia jausmus, pakylėja sielą“...- taip mąstė visi vasario 15-osios popietę susirinkę aktų salėje gimnazijos poezijos skaitymų dalyviai. Gimnazistai pasitempę ir virpančiomis širdelėmis deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, Tėvynę, gimtinę. Renginys tapo maža švente ir mažiesiems, ir didesniesiems skaitovams bei jų klausytojams.

Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos informacija 

Šalčininkų lopšelyje – darželyje ,,Pasaka“ vasario 15 d. buvo surengtas Vasario 16-osios minėjimas

Rytmetis darželio aktų salėje prasidėjo skambant mūsų šalies himnui. Darželio auklėtiniai žino, kas mūsų šalies Prezidentė, koks miestas yra Lietuvos sostinė, žino daug eilėraščių apie Lietuvą, moka dainuoti lietuviškai, ypač patinka dainą Vytauto Kernagio ,, Mūsų dienos kaip šventė“. Susipinti su Lietuvos miestais, pievomis, upėmis, ežerais vaikams padėjo filmas ,, Neregėta Lietuva“. Vaikai Lietuvai dovanojo dainas, šokius, žaidimus bei eilėraščius. Mes tikime, kad mūsų auklėtiniai užaugs dorais Lietuvos piliečiais, mylinčiais ir garsinančiais savo gimtą šalį.


 Šalčininkų lopšelio – darželio ,, Pasaka“ informacijaVasario 16 - oji Baltosios Vokės lopšelyje-darželyje

„Pamilau nuo mažens savo gimtąją šalį
Ir kitos tokios brangios būti negali.“

Vasario 16-oji – Valstybės atkūrimo diena. Lietuvos valstybės istorijoje ši diena ypatinga. Vasario 15 dieną Baltosios Vokės lopšelyje -darželyje šventėme mūsų šalies, Lietuvos, gimtadienį. Salėje susirinko lietuviškų ir lenkiškų grupių vaikučiai. Renginį pradėjome Lietuvos himnu. Vaikai deklamavo eileraščius, dainavo dainas, šoko šokius „Pūčia vėjas“, „Nykštukų Gyvataras“. Vaikai sukūrė didelę trispalvę širdį iš mažų spalvotų širdučių, kurias paruošė savo grupėse su auklėtojomis, nes juk Tėvynė – brangiausia!


Baltosios Vokės lopšelio -darželio informacija


 

Apie Lietuvos valstybingumą Jančiūnuose

Vasario 16-ta - iškiliausia data mūsų šalies kelyje. Tą dieną mūsų protėviai padovanojo mums kelią į laisvę. Tai toji diena, kai eilinį kartą prisimename istorinius įvykius, didžiuojamės sava šalimi ir rodome jai savo meilę.


Būtent tokių nuotaikų iš išgyvenimų buvo kupina Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimo šventė, įvykusi vasario 15d. Jančiūnų universaliame daugiafunkciame centre (UDC).

Jančiūnų kaimo bendruomenė turėjo galimybę pasidžiaugti mažais mūsų krašto piliečiais – Jančiūnų UDC ugdytiniais, kurie eilėraščiais ir dainomis parodė savo žinias apie Lietuvą, o piešiniuose vaizdavo savo gimtojo krašto grožį. Susirinkusieji taip pat turėjo galimybę dalyvauti pilietiškumo pamokoje, kurią įdomiai ir kruopščiai paruošė Butrimonių A. Krepštul gimnazijos mokiniai, į šventę atvykę lydimi direktorės Teresos Savel.


Minėjimą pagražino grupės „Arto f Music“ pasirodymas. Jų atliekamos dainos suvirpino nė vieno klausytojo širdį ir dar kartą leido prisiminti savo šalies nueitą kelią, tautos drąsą bei žemės grožį.


Jančiūnų UDC informacija


Lietuvos valstybės atkūrimo šventė Eišiškių darželyje

Vienas iš svarbesnių pedagogų tikslų – ugdyti meilę Lietuvai, skatinti vaikus domėtis gimtosios šalies praeitimi, kultūra.

Šių metų vasario 14 dieną Eišiškių lopšelyje - darželyje „Žiburėlis“ vyko nuostabi Lietuvos valstybės atkūrimo šventė. Šventiškai pasipuošę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai kartu su auklėtojomis rinkosi į papuoštą salę paminėti šios įsimintinos datos. Ramiai ir pagarbiai vaikučiai išklausė V. Kudirkos Tautiškos giesmės. Vaikų ir auklėtojų aprangose atspindėjo trys brangiausios mūsų tėvynės spalvos – geltona, žalia ir raudona. Ugdytiniai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas apie Lietuvą, šoko lietuvių liaudies ratelius, žaidė įvairius žaidimus, rungtyniavo estafetėse, iš spalvotų kamštelių sudėjo Lietuvos trispalvę.

Minėdami vasario 16 –ąją, kurdami spalvotą šventę vaikams, tikime, kad mažieji taps tikrais savo krašto patriotais ir mokės branginti ir puoselėti meilę savo tėvynei.

   
   
   Eišiškių lopšelio – darželio „Žiburėlis“ informacija


Apie Vasario 16 – ąją Butrimonių darželyje

Butrimonių lopšelyje - darželyje Vasario 16 – osios proga buvo pravestas pokalbis apie Tėvynę, jos svarba žmogaus gyvenime, pilietiškumą ir meilę savo gimtinei. Prisiminėme valstybės atributiką - herbą , himną, klausėmės Tautiškos giesmės ir aiškinomės, kad skambant valstybės himnui reikia atsistoti. Užsiėmimo metu vaikai įvairiais būdais kūrė Lietuvos vėliavą.Butrimonių lopšelio – darželio informacija

 


Jašiūnų lopšelis-darželis „Žilvitis“ šventė mūsų Tėvynės gimtadienį

„Motutę - mylėsiu. Duonelę - auginsiu.
Tėvynę aš ginsiu.“
J. Nekrošius

Vasario 15 dieną Jašiūnų lopšelio – darželio „Žilvitis“ bendruomenė susirinko pasveikinti Lietuvą valstybės atkūrimo proga ir pasakyti: „Aš myliu Lietuvą!“. Siekdami puoselėti mūsų gimtinės vertybes, tradicijas, pasigrožėti gamta ir kultūriniu paveldu darželyje vyko šventė, skirta ne tik paminėti dar vieną Lietuvos gimtadienį, bet ir supažindinti vaikus su Lietuvos simbolika, nusipelniusiais žmonėmis, gamtos ir kultūriniu paveldu, miestais. Prisijungėme prie Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

Lopšelio - darželio „Žilvitis“ vaikai paminėjo Vasario 16 - osios dieną, kuri visiems yra žinoma kaip Lietuvos valstybės atkūrimo diena arba, anot vaikų, Lietuvos gimtadienis.

Tėvynės sąvoka aprėpia daugelį skirtingų elementų, su kuriais turime gilesnį emocinį ryšį negu su valstybe, šalimi ar kraštu. Tėvynė yra gamta (dangus, saulė, ežerai, jūra, miškai), artimi žmonės ir bendras gyvenimas (sesutės, broliukai, tėveliai), kultūra (dainos, šokiai, rateliai).


Iki šios šventės, kaip ir kaskart tautinių švenčių metu, daug dėmesio skyrėme pažinimo ir patirties kaupimui apie Lietuvą ir su ja susijusius įvykius, apie gimtinę ir Jašiūnų kraštą. Nuolat siekiame, kad ugdytiniai geriau pažintų Lietuvą - savo gimtinę, didžiuotųsi ja ir gerbtų, tikslingai ugdome vaikų tautiškumą, kultūros ir tradicijų puoselėjimą, meilę savo kraštui.

Šventinę dieną nuo pat ankstyvo ryto darželio salę puošė trispalvė, vaikų pagaminti piešiniai-plakatai apie Lietuvą, nuotaikingai nusiteikę į grupes rinkosi vaikai. Po pusryčių šurmuliuodami mūsų ugdytiniai rengėsi tautiniais rūbais, nuotaikingai kartojo daineles, rinkosi į šventiškai papuoštą salę.

Šventinis koncertas prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu (kurio žodžius išmoko ir giedojo šiais metais patys vaikai) , po to skambėjo Lietuvai vaikučių dainuojamos dainelės, nuostabūs muzikiniai kūriniai, rateliai, šokiai, lietuvių liaudies žaidimai. Koncerto metu vaikų rankose pleveno trispalvės, aidėjo džiugus vaikų klegesys, skambėjo dainos, veiduose neblėso šypsenos. Koncertą vainikavo pagal auklėtojos Ilonos Paškevičienės idėją realizuota iniciatyva – vaikai apjuosė savo darželį trispalve juosta kaip meilės Tėvynei simboliu.

Lietuvos valstybės atkūrimo šventė, vaikų vadinama Lietuvos gimtadieniu, subūrė kartu iškilmingai švęsti kelias vaikų kartas.
Jašiūnų lopšelyje-darželyje vykusi šventė suteikė daug džiugių emocijų vaikams, visai darželio bendruomenei. Nuoširdžiai dėkojame už buvimą kartu!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Voicinovič
 


 

 Šalčininkų lopšelio – darželio „Vyturėlis“ auklėtiniai šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną


Mažųjų rankose plevėsuojančios trispalvės vėliavėlės, veiduose šypsenos, o lūpose skambiausios dainos ir posmai apie Tėvynę. Štai taip nuotaikingai ir linksmai Šalčininkų lopšelio – darželio „Vyturėlis“ auklėtiniai šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Ikimokyklinukams dar sunku suvokti mūsų šalies praeities įvykius, suprasti jų prasmę. Tačiau mes, ugdytojai, šito ir nesiekiame. Juk svarbiau mažajam žmogui pažadinti didelį meilės Tėvynei jausmą, padėti pajusti jos žemės grožį, branginti ir turtinti gimtąją kalbą. Atverdami vaikams šios ypatingos šventės pasaulį, parinkome įvairaus pobūdžio žaidimus. Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir rateliai padeda vaikams perimti žaismingą ir nuoširdų bendravimą, garbingą ir nuotaikingą rungtyniavimą, išmintingą ir išradingą pramogavimą bei kitas tautos dvasines vertybes.Smagiai prisižaidę mažyliai mėgavosi gardžiais ir šiai progai išradingai papuoštais pyragaičiais, dalinosi patirtais šventės įspūdžiais. Tikimės, kad vaikystėje patirti jausmai giliai įsismelks į vaikų širdis, o emocionaliai įgytos žinios žadins patriotiškumą, mokys mylėti žmones ir branginti savo gimtąją šalį.


Šalčininkų lopšelio – darželio „Vyturėlis“ informacija


 

Vasario 16-osios minėjimas – Lietuvių kalbos dienų atidarymas Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijoje

Vasario 16-oji ne tik iškilminga, prasminga, bet ir smagi šventė, nes tai mūsų valstybės gimtadienis, kurį Lietuva kitaip nei kiekvienas jos pilietis švenčia ne vieną, bet du kartus – vasario16-ąją ir kovo 11-ąją dieną.

P. K. Bžostovskio gimnazijoje šiais metais nuspręsta švęsti visą mėnesį, kuris kaip ir kiekviena džiugi šventė negali būti sėkmingas be įdomių veiklų ir dovanų. Pirmąja veikla tapo iškilmingas minėjimas ir Lietuvių kalbos dienų atidarymas gimnazijos aktų salėje. Mokyklos bendruomenė sugiedojo LR himną bei bendrą dainą, klausėsi prasmingų vedėjų žodžių, eilėraščių, dalyvavo smagioje viktorinoje apie šalies istoriją. Taip pat buvo atidaryta Lietuvos valstybingumui skirta paroda, viešai paskelbtas Lietuvių kalbos dienų planas, kuriame išvardyta visos planuojamos gimtadienio mėnesio veiklos – įvairūs konkursai ir ekskursijos, laukiančios visų gimnazijos mokinių. Nepamirštos ir dovanos – saldūs prizai, padėkos ir pagyrimo raštai bei laukiantys dešimtukai už nuoširdų ir aktyvų dalyvavimą.Po minėjimo 6-G1 klasių mokiniams šventė dar nesibaigė. Jie Vasario 16-ąją tęsė Turgelių laisvalaikio salės darbuotojų organizuotame renginyje „Už Lietuvą esame atsakingi visi“, kuriame vėl skambėjo eilėraščiai, dainos, šokiai, vyko viktorina, plakato kūrimas ir, be abejo, netrūko geros nuotaikos.


Dėkojame už kvietimą Turgelių laisvalaikio salės darbuotojams ir tikimės prasmingų akimirkų, gerų įspūdžių ir gausių dovanų Lietuvių kalbos dienų metu!

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Diana Jelmakaitė

 

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas „Santarvės“ gimnazijoje

Mūsų – vasario 16-osios – šventei gimnazijoje visada ruošiamasi atsakingai. Tai laikas, kai vieni kitiems primename, kad pačios svarbiausios istorinės vertybės – tautos laisvė ir nepriklausomybė – tai kiekvieno Lietuvos valstybės piliečio laisvė ir nepriklausomybė. O savo laisvę reikia saugoti ir ja didžiuotis.

Vasario 15 d. 12.00 val. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje vyko renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Renginį pradėjome giedodami „Tautišką giesmę“. Klausėmės gražių eilėraščių ir dainų apie Lietuvą.

8 klasės mokinė Eva Marciševska atliko dainą „Raudoni vakarai“, o Erika Ivanauskaitė - „Brolužis“. Visus sužavėjo mergaičių vokalinio ansamblio atliekama daina „Nemunas“ (ansamblio vadovė muzikos vyr. mokytoja T. Kibutė).


Taip pat Lietuvos valstybės atkūrimas paminėtas ir viktorina „ Lietuva – tu nuostabi mano šalis“. Vedėjams priminus Vasario 16-osios reikšmę valstybės kūrimuisi ir dabarčiai, pradėta viktorina. Trys 7-8, IG-IIG klasių dalyvių komandos parengė trumpus prisistatymus, vėliau atsakinėjo į įvairius viktorinos klausimus apie mūsų valstybės ištakas, kūrimąsi, žymiausius lietuvių politinius veikėjus. Minimalia persvara viktoriną laimėjo komanda „Gudruoliai“, antrą vietą užėmė komanda „Fortūna“.

Antroje minėjimo dalyje buvo organizuotas tinklinio turnyras. Jame dalyvavo IIG ir IVG klasių mokiniai. Turnyrą laimėjo komanda „Viktorija“, o jį organizavo kūno kultūros mokytoja G. Rasimavičienė.

Bibliotekoje buvo parengta knygų paroda „Lietuva – gimtinė mano“ (paruošė bibliotekininkė J. Rogal).

Tikimės, kad valstybinių švenčių minėjimai, ypač vasario 16-osios, nors maža dalele prisidės prie mūsų pačių ir mokinių pilietiškumo, atsakingumo ugdymo, taip pat kultūrinių vertybių puoselėjimo.


Istorijos mokytojai N. Podcholzina ir V. Bocevič


„Mylėkime Tėvynę, saugokime ją, nes tai vienintelė vieta, kur esame savi!“

„O kas gi tu esi, Tėvyne, jei ne mes, 
jei ne mūs rankos, jei ne mūsų širdys? 
Visas viliojančiai nežinomas žemes 
mums reiks atrast, apšviesti ir sušildyt. 
O kas gi esam mes, Tėvyne, jei ne tu, - 
ar mes ne tavo amžių sekundės ir minutės, 
ar mes ne upė, glamonėjama krantų, 
kurios kiekvienas lašas – tavo mintys?“ 
Justinas Marcinkevičius 

 

 

 

 

Meilė tėvynei yra savaime suprantama pareiga, kurią turėtų jausti kiekvienas save gerbiantis žmogus. Ir nesvarbu mažas ar suaugęs, turtingas ar vargšas. Meilė tėvynei įrašyta kiekvieno širdyje. Vasario 16-oji -Lietuvos gimtadienis - brangi diena kiekvienam iš mūsų.

2017 metų vasario 21 dieną 10.00 valandą, Eišiškių miesto biblioteka ir Eišiškių gimnazijos 8a klasės mokiniai (mokytojos: Janina Sliževska ir Daiva Novikevičienė) paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos gimtadienį. Šventė vyko Eišiškių miesto seniūnijos salėje.


Renginys prasidėjo Lietuvos valstybės himno giedojimu, po kurio sveikinimo žodį tarė Rita Dovsevičienė. Aštuntokai pasakojo apie Vasario 16-osios svarbą, kaip buvo kuriamas Vasario 16-osios aktas. Mokiniai deklamavo eilėraščius, skambėjo dainos apie Tėvynę. Šventės pabaigoje Rita Dovsevičienė visų bibliotekininkų ir skaitytojų vardu padėkojo renginio dalyviams už literatūrinę – muzikinę kompoziciją: „Mylėkime Tėvynę, saugokime ją, nes tai vienintelė vieta, kur esame savi!“

Eišiškių gimnazijos 8 a klasės mokiniams buvo įteiktas padėkos raštas.


Eišiškių miesto bibliotekos Vaikų skyriaus vedėja Rita Dovsevičienė

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook