Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Vasaros stovyklos rajono mokyklose (papildyta)

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Vasaros stovyklos rajono mokyklose (papildyta)
2018-07-02

Birželio 25-30 dienomis projekto „Gyvenu laisvai“ ,,Eišiškių Versmės“ komandos merginoms iš Stanislovo Rapolionio gimnazijos keletą vasaros dienų praėjo labai prasmingai. Šioje stovykloje taip pat dalyvavo šauliai, skautai, ateitininkai ir svečiai iš Ukrainos, Lenkijos bei Didžiosios Britanijos.

Pirmą dieną jaunuoliai pralaužė ledus bendraudami vieni su kitais, susipažino su stovyklos vadovais, dėstytojais Stovyklos metu jaunuoliai diskutavo kartu su JAV ekspertu Carl Wilkens apie itin įdomią Ruandos valstybės istoriją, apie 1944 metais vykusį žiaurų genčių konfliktą. Pašnekovas C. Wilkens detaliai atpasakojo savo išgyvenimus, nes buvo visų įvykių epicentre. Taip pat buvo diskutuota su kitu JAV ekspertu – Nicholu Coddingtonu, kuris atskleidė, kaip ir kodėl mes klijuojame etiketes kitiems žmonėms, ką tai reiškia ir kaip tai pakeisti.

Į stovyklos programą buvo įtraukta kelionė Vilnių. Jaunimas apsilankė Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse. Daugelis jau yra ten pabuvoję, taigi turėjo progą pagilinti žinias, o svečiai iš užsienio sužinojo daug naujo apie pragaištingą XX a. Lietuvos istorijos tarpsnį. Kiek vėliau visi vyko į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną, esantį Alytuje. Ten jaunimas diskutavo su Lietuvos, NATO dislokuotais Vokietijos bei JAV kareiviais. Stovyklos dalyviams buvo surengti įvairūs užsiėmimai, vakaronė prie laužo.

   Paskutinė tarptautinės jaunimo vasaros stovyklos dalis buvo skirta kūrybai. Jos metu jaunuoliai savo mintis, jausmus išreiškė kurdami kartu su profesionaliais menininkais: dramaturgu Mariumi Ivaškevičiumi, kino režisiere Kristina Buožyte, teatro režisiere Kamile Gudmonaite, choreografu Vyčiu Jankausku, kuriam talkino šokėja, pedagogė Giedrė Jankauskienė, taip pat muzikantu Jurgiu Didžiuliu. Kūrybinį procesą vainikavo darbų pristatymas ir aptarimas paskutinę stovyklos dieną. Jaunuoliai plušo kiauras valandas, bet rezultatas šimteriopai to vertas! Visus darbus galite pamatyti projekto ,,Gyvenu Laisvai“ Youtube platformoje.

Dėkojame šios nuostabios stovyklos rėmėjams ir organizatoriams. Tarptautinė jaunimo vasaros stovykla organizuota gavus Baltijos–Amerikos laisvės fondo (BAFF) finansavimą. Taip pat vasaros stovyklai finansavimą skyrė JAV ambasada Lietuvoje, Krašto apsaugos, Užsienio reikalų ministerijos, Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės.


Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos mokinė Gabrielė Milkintaitė

 


 

 

Birželio 18 – 29 dienomis Butrimonių Anos Krepštul gimnazijoje buvo organizuota „Sveikuolių stovykla“, startavusi nepakartojamais užsiėmimais, kuriuos pasiūlė po Lietuvą keliaujanti gyvenimo įgūdžių stovykla „Voratinklis“.

„Voratinklio“ vadovai organizuoja edukacines erdves miestų ir miestelių viešose erdvėse, o šią vasarą atkeliavo ir pas A Krepštul gimnazijos mokinius. Tai buvo puiki proga prasmingai edukacijai tiems, kas dėl įvairiausių priežasčių liko atostogauti namuose. Stovykla suteikė progą mokytis smagiai leisti laiką, leido mokiniams geriau pažinti save, ugdyti naujus įgūdžius – tapti labiau savarankiškiems, įgyti pasitikėjimo savimi. Stovyklautojai daug bendravo, bendradarbiavo, bandė kūrybiškai įveikti sunkumus ir spręsti konfliktines situacijas. Buvo daug komandinių iššūkių, improvizacijų, turnyrų, diskusijų ir užsiėmimų aptarimų.

Išvykus ,,Voratinklio“ atstovams stovyklautojai sulaukė taip pat labai įdomių ir netikėtų svečių – vikingų. Gimnazijoje apsilankė senovės karybos ir amatų mokymais stovykla ,,Vikingų kaimas“. Svečių siūlomos veiklos buvo orientuotos į kiekvieno dalyvio pojūčius. Gyva istorijos pamoka perkėlė stovyklos dalyvius į kitą epochą. Mokiniai turėjo galimybę prisiliesti prie tikrų kardų, išbandė savo jėgas mėtydami ietis ir žaisdami tikrus skandinaviškus stalo žaidimus.Stovyklautojai sulaukė svečių iš „Sveikatiados“ projekto. Užsiėmimas buvo nepaprastai turiningas, suteikė mokiniams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Kitą dieną visų dalyvių laukė poilsis kaime prie Merkio upės šalia pušyno, Pamerkių kaimo pakraštyje. Stovyklautojai galėjo pailsėti sodyboje ,,Grikucis“, atgauti dvasinę pusiausvyrą, pajusti visą gamtos grožį ir jos suteikiamus malonumus. Vaikai susipažino su grikio keliu nuo sėjos iki pietų stalo.

Stovyklautojai keliavo ir į Dieveniškių istorinį regioninį parką: apsilankė parko lankytojų centre, grožėjosi architektūriniu ir istoriniu XIX a. ir XX a. pabaigos paveldu. Daug gerų ir pozityvių įspūdžių mokiniai patyrė prie Gaujos mokomojo tako, kur kartu su mokytojomis atliko įvairaus pobūdžio tyrimus. Stovyklautojai dar lankėsi Varėnos kino salėje. Taigi, kiekvieną dieną netrūko kūrybinių veiklų bei bendrų susitikimų gamtoje. Paskutinę stovyklos dieną mokiniai pasidalino savo įspūdžiais ir mintimis, papasakojo, ar išsipildė jų lūkesčiai ir net pateikė siūlymų kitų metų stovyklos veikloms planuoti.

Mokiniai, tėvai ir gimnazijos bendruomenė dėkoja už stovyklos finansavimą Šalčininkų rajono savivaldybei.

Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos informacijaDieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos
pradinių klasių mokinių atostogos prasidėjo vasaros stovykloje. Birželio 4 dieną jie atvyko į gimnaziją ir dvi savaites turiningai joje leido laiką.


Visa stovyklos veikla buvo skirta Lietuvos ir Lenkijos istorijai. Stovyklos tikslas buvo praturtinti žinias apie Lietuvą ir Lenkiją, aplankyti abiejų valstybių svarbias istorines vietas. Stovyklos programa buvo labai įdomi. Mokiniai apsilankė Norviliškių pilyje, Dieveniškių istoriniame regioniniame parke, Dino parke. Vilniuje stovyklos dalyviai aplankė Rasos kapines, Adomo Mickevičiaus paminklą ir kitas istorines vietas.Kiekviena diena paliko vaikams daug gerų emocijų ir įspūdžių. Mokiniai žaidė, sportavo, šoko, dainavo ir vyko į pažintines išvykas į mišką.


Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos pradinių klasių mokytoją I. Ašakevič


 

Vaikų vasaros poilsio stovykla „Sveika, vasarėle!”

2018 m. birželio 18 d. Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijoje startavo dar viena vaikų vasaros poilsio stovykla „Sveika, vasarėle!”. Stovyklos tikslas – organizuoti ir užtikrinti kryptingą bei turiningą vaikų užimtumą vasaros atostogų metu. Džiugu, kad Šalčininkų rajono savivaldybė skyrė stovyklai lėšų, todėl vaikų poilsis buvo įdomus ir kokybiškas.

Kiekvieną dieną vyko įvairūs užsiėmimai, kuriuos organizavo moksleiviai kartu su mokytojais: įvairūs pažinimo užsiėmimai, stalo žaidimai, sportiniai, orientaciniai žaidimai, šokiai, iškyla į gamtą, išvyka į Klaipėdą.Vykdant projekto veiklas, pastebėjome, jog moksleiviai tapo labiau iniciatyvūs, kūrybiški, atsakingi. Manome, jog stovyklos veiksmingumas priklausė nuo to, kad mokiniai turėjo teisę rinktis ir patys organizuoti veiklas, užduotis. Labai džiaugiamės mokinių ir mokytojų sėkmingu bendradarbiavimu. Stovyklos metu moksleiviai galėjo ne tik pabūti kartu, bet ir gerai, naudingai praleisti laiką.Stovyklos apibendrinimo dieną visi mokiniai su mokytojais išvyko į Klaipėdą, kur aplankė Lietuvos jūrų muziejų, delfinariumą, plaukė keltu. Diena praėjo įspūdingai, tai matėsi iš vaikų veidų. Žinome, jog kai kurie vaikai Klaipėdoje buvo pirmą kartą. Džiaugiamės, kad suteikėme mokiniams galimybę pirmą kartą pamatyti tikrą jūrą, susipažinti su delfinais, pažinti daugybę jūros gėrybių, paplaukioti keltu, pasivaikščioti po Klaipėdos miestą, pažinti dar vieną gražų Lietuvos kampelį.

Džiaugiamės, jog vaikų vasaros poilsio stovykla „Sveika, vasarėle!” praėjo nuostabiai. Tikimės, jog mokiniai ilgai atsimins gražias stovyklos akimirkas.

Socialinė pedagogė R. Nanatovič

Vaikų vasaros poilsio stovykla Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje 5 - 11 metų vaikams

Štai ir atėjo ilgai lauktos vasaros atostogos. Vasara – tai žaidimų ir pramogų metas, metas kai būtina atsipalaiduoti po sunkių mokslo metų, nuimti susikaupusią įtampą ir atstatyti sveikatą. Tačiau ne visi tėveliai turi galimybę savo vaikus leisti į organizuotas užmiesčio stovyklas. Todėl mokykla organizuoja dienos stovyklas savo mokiniams. Tokia stovykla buvo organizuota ir Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje. Stovyklą finansavo Šalčininkų rajono savivaldybės administracija. 5–11 metų gimnazijos pradinukai ir priešmokyklinukai „Vaivorykštės“ dienos stovykloje leido laiką birželio 1–14 dienomis. Nuobodžiauti nebuvo kada, kadangi veikla stovykloje buvo kruopščiai suplanuota ir organizuota taip, kad vaikai galėtų pažinti savo kraštą, įgytų naujų žinių bei draugų.Pirmoji diena buvo skirta Tarptautinei vaikų dienai paminėti, o vėliau jų laukė įdomios išvykos ir renginiai. Vaikai lankėsi stirnų ūkyje, kur galėjo ne tik pamatyti ir paglostyti stirnas, bet ir jas pašerti. Nepamirštama buvo kelionė ir į jojimo sporto klubą „Pasaga“. Vaikai stebėjo sportinių žirgų pasirodymą ir kiekvienas galėjo išbandyti jodinėjimo malonumą. Vaikai aplankė Vilniaus vandenų valymo įrenginius ir sužinojo, kaip šiuolaikiniai įrenginiai veikia mūsų mieste, lankėsi Šalčininkų priešgaisrinėje tarnyboje ir labai daug sužinojo apie gaisrininko – gelbėtojo profesiją. Linksmai ir nuotaikingai praėjo Sporto šventė ir Šokių diena. Karštą dieną vaikai laiką leido Šalčininkų ežero paplūdimyje. Su sveikatos priežiūros specialiste jie lankėsi Visuomenės sveikatos biure ir mokėsi gaminti sveikus ir skanius saldainius. Taip pat nepritrūko įdomių ir paslaptingų bandymų. Juos vaikai atliko su fizikos ir chemijos mokytojomis. Tokios stovyklos veikla skatina vaikų kolektyvą ir ateityje dirbti kartu.


Stovyklos vadovė Tatjana Frolova

 Birželio 18-22 dienomis Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos mokiniai smagiai ir turiningai leido laiką stovykloje, iškalbingu pavadinimu ,,Savaitė su Adomu Mickevičiumi”.

Stovyklos dalyviams buvo parengta nemažai edukacinių bei praktinių užsiėmimų ne tik Dieveniškėse. Stovyklautojai buvo išvykę į Kauną ir Palangą. Kaune mokiniai filmavo vietas, susijusias su Adomu Mickevičiumi: apsilankė Jėzuitų gimnazijoje, Adomo Mickevičiaus muziejuje. Palangoje prie jūros vaidino ir filmavo žymiausio Adomo Mickevičiaus kūrinio Lietuvos istorijos tema - poemos ,,Konradas Valenrodas“ - ištrauką. Ant jūros kranto deklamavo Adomo Mickevičiaus eiles jūros tematika.


Mokiniai ne tik turiningai ilsėjosi, bet ir tenkino savo pažinimo ir saviraiškos poreikius, plėtojo bendruosius gebėjimus ir asmeninę patirtį, ugdė kūrybiškumą bei iniciatyvumą, gilino žinias apie gimnazijos globėją Adomą Mickevičių ir taip ruošėsi artėjančiam gimnazijos 90 metų jubiliejui. Stovyklos programa vaikams buvo patraukli dėl įdomios aplinkos, veiklos pobūdžio, netradicinių metodų, socializacijos įvairovės.


Vasaros stovyklos metu mokiniai surinko ir paruošė medžiagą, kuri bus panaudota gimnazijos jubiliejaus šventei.


Vasaros poilsio stovykloje dalyvavo 50 mokinių. Stovyklą iš dalies finansavo Šalčininkų rajono savivaldybė.Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos informacija


 

Vaikų vasaros poilsio dienos stovykla „Esu, kuriu ir džiaugiuosi saugioje aplinkoje“ Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijoje – tai kiekvieną dieną įgyjama nauja patirtis, ugdomas vaikų kūrybiškumas, rengiamos meno, sveiko gyvenimo būdo pamokėlės, sporto varžybos, edukaciniai užsiėmimai. Stovyklaudami vaikai jau aplankė Vilniaus universiteto Botanikos sodą ir TV bokštą. Stovykloje dalyvauja 7-11 metų vaikai, kurie su savimi atsinešė didelį turtą: smalsumą, norą veikti, drąsą bei gerą nuotaiką.Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos informacijaNuo birželio 4 d. iki 14 d. Butrimonių A. Krepštul gimnazijoje, vaikų vasaros stovykloje, buvo rengiami įvairūs užsiėmimai: origami, piešimo, lipdymo pamokėlės, kurias vedė Gerviškių laisvalaikio salės vedėja Ana Joteika pagal užsiėmimų tematiką „Vasara kaip vaivorykštės spalvos“.

Vaikai galėjo atsipalaiduoti nuo mokslų, trumpam užmiršti skaičiukus bei raides... Užsiėmimai padėjo ne tik smagiai leisti laiką, bet ir sužinoti naujovių apie origami, piešimą bei ornamentą. Kiekvieno užsiėmimo metu prieš pradedant lankstymą, piešimą ar lipdymą buvo paaiškinta užsiėmimų tematika ir kiekvieno iš darbų esmė. Kiekvienas dalyvis pagal savo galimybes stengėsi kuo geriau atlikti savo darbą ir už tai kiekvieno užsiėmimo pabaigoje vasaros stovyklos dalyviai gaudavo saldų skanėstą, kaip išeikvotos energijos papildą.Gerviškių laisvalaikio salės informacijaBirželio 4-8 d. Turgelių P. K. Bžostovskio gimnazijoje vyko projektas ,,Kartu mes - jėga“. Vaikų atostogų pradžia buvo ne tik saugi, linksma, bet ir turininga, padėjo jiems susirasti naujų draugų, įgyti naujų patirčių bei žinių, stiprinant savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, pilietiškumą, komunikabilumą.

Buvo organizuotos išvykos į stačiatikių bendruomenę Mikniškėse, Paulavos Respubliką, Balinskių dvarą Jašiūnuose, V. Sirokomlės muziejų Bareikiškių kaime. Stovyklautojus aplankė svečiai iš Lenkijos. Daug laiko buvo skirta sportui ir meninei veiklai. Iš stovyklos vaikai pilni įspūdžių bei puikios nuotaikos išskubėjo vasaros atostogų.Pradinių klasių mokytoja Alicija StaševskajaVaikų vasaros poilsio stovykla Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijoje

Nuo birželio 4 dienos „Šilo“ gimnazijoje veikia dieninė kraštotyros poilsio stovykla „Šiliukas“. Stovyklos tikslas - suteikti mokiniams galimybę pažinti ir ugdyti meilę gimtajam kraštui. Pirmoji stovyklos savaitė buvo kupina naujų įspūdžių. Mokiniai apsilankė Baltosios Vokės muziejuje ir susipažino su miestelio istorija, sužinojo, kad miestelis buvo turtingas naudinigosiomis iškasenomis - durpėmis. Kitą dieną mokiniai iškeliavo į tiriamąją išvyką po apylinkių durpyną, aplankė Rūdninkų girininkiją, klausėsi legendų apie miestelio įkūrimą, jas iliustravo.Birželio 12 dieną mokiniai keliavo po Šalčininkų kraštą. Aplankė Pavlavo respubliką, Medininkų, Norviliškių pilis, svečiavosi Jašiūnų Balinskių dvare.

Laikas praleistas stovykloje paliko mokiniams neišdildomus prisiminimus.

Socialinė pedagogė Asta Raulinaitytė 

Birželio 4-8 dienomis Šalčininkų specialiosios mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo vasaros poilsio stovykloje. Šios stovyklos tikslas buvo ugdyti ir lavinti mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, socialinius, fizinius, meninius, sveikos gyvensenos įgūdžius bei stiprinti jų emocinį intelektą dalyvaujant įvairiose veiklose, didelį dėmesį skiriant praktiniam patyrimui ir saviraiškai.

Stovykla prasidėjo Sveitakiada. Į mokyklą atvyko Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro bei Šalčininkų raj. policijos komisariato pareigūnės. Stovyklos dalyviams buvo organizuotas užsiėmimas ,, Fizinis aktyvumas- nauda sveikatai ir smagi pramoga“. Vaikai turėjo galimybę pažinti fizines galimybes, atrasti mėgstamą sportinę veiklą ir išmokti teikti pirmąją pagalbą. Vėliau mokiniai mokėsi gaminti sveikus patiekalus ir su malonumu juos ragavo. Diena atnešė mokiniams daug teigiamų emocijų.Birželio 5 dieną mokiniai važiavo į žirgyną. Susipažino su gyvūnais iš arčiau, dalyvavo žirgų terapijoje, įgijo naujos patirties.

Birželio 6 dieną mokiniai dalyvavo emocinės sveikatos stiprinimo edukacinėje programoje „Emocinio intelekto lavinimo dirbtuvėlės“, kurios tikslas – mokytis pažinti savo ir kitų vaikų jausmus, gebėti atpažinti sunkias situacijas bei rasti išeitį, kaip jas įveikti. Po pietų mokiniai lankėsi Vitalijaus Šeško danielių fermoje.

Birželio 7 dieną stovyklos dalyviai apsilankė Vichy vandens parke bei pramogų zonoje ,,Dino parkas Ozas“.

Penktadienį, birželio 8 dieną, mokyklos bendruomenei buvo pristatyta stovyklos veikla bei rezultatai. Mokinių aktyvumas, dalyvaujant įvairiose praktinėse veiklose, noras atrasti ir sužinoti naują, sustiprino pasitikėjimą savimi, norą bendrauti, bendradarbiauti. Vasaros stovykla suteikė mokiniams daug gerų įspūdžių ir teigiamų emocijų.


Šalčininkų specialiosios mokyklos informacija 

Stovyklos ,,100 metų Lenkijos nepriklausomybei“ dienoraštis


Butrimonių Anos Krepštul gimnazijoje birželio 4-19 d. turiningai veikė stovykla. Stovyklos veiklas finansavo Lomžos miesto bendruomenės ,,Wspólnota Polska“ draugija. Šios vasaros stovyklos programa buvo itin turininga. Daug dėmesio buvo skirta jauniausių gimnazijos mokinių patriotiniam ugdymui ir pažinčiai su Lenkijos valstybės istorija. Mokiniai praplėtė sąvokos ,,patriotizmas“ reikšmę ir aiškinosi, kas sudaro šio žodžio esmę, gilinosi, kuo ypatingas Lenkijos kultūrinis palikimas, aptarė, kokios tradicijos puoselėjamos ir palaikomos.Ypač įdomūs mokiniams buvo edukaciniai užsiėmimai, kuriuos organizavo Ana Joteiko. Įsitraukę į veiklas jaunieji stovyklautojai ne tik susipažino su senosios Lenkijos legendomis ir padavimais, bet ir kūrė nuostabias improvizacijas atskleisdami garsios legendos apie Vavelio drakoną siužetą. Mokiniams buvo įdomu tyrinėti populiariausius lenkiškus ornamentus, išsiaiškinti ir suvokti simbolių prasmes, spalvų dermę. Kartu su gimnazijos bibliotekininke Marija Paliul mokiniams buvo smalsu leistis į neakivaizdinę kelionę po Lenkijos miestus: smalsumas, savarankiškos informacijos paieškos, kūrybiškumas, bendradarbiavimas su draugais, o šios veiklos rezultatas – parengti informaciniai plakatai ir sukaupta daug įdomių faktų apie senuosius Lenkijos miestus. Planuojant stovyklautojų veiklas neužmiršti ir istoriniai įvykiai, nutikę netoli Butrimonių. Prisiminta Kaniūkų kaimo tragedija. Mokiniai aplankė tragedijos vietą žymintį memorialą Kaniūkuose, pabuvojo Butrimonių parapijos kapinėse ir, uždegę žvakes, pagerbė žuvusiųjų atminimą. Viena diena buvo skirta pažintinei išvykai į Vilnių. Iškylautojai aplankė Rasų kapines, Aušros Vartų koplyčią, Motinos ir Sūnaus širdies kapą, šv. Teresės bažnyčią, Katedrą.Vykdant veiklas buvo ugdoma mokinių fizinė ištvermė, emocinis stabilumas, komunikabilumas bei lavinami bendradarbiavimo grupėje įgūdžiai. Dalis užsiėmimų vyko pačiose gražiausiose Butrimonių seniūnijos vietose. Rėžų kaime mokiniai ne tik stebėjosi didžiuliais rieduliais, kurie čia buvo atrasti prieš keliolika metų, bet ir atliko orientacines užduotis. Daug lavinamųjų užduočių pateikė gimnazijoje dirbantis medikas Leonidas Visockis ir Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro darbuotojai. Vienas iš susitikimų su medikais buvo skirtas emocijų pažinimui ir valdymui. Vaikams buvo paaiškinta, kaip jie gali mokytis pažinti save, kaip tinkamai reikšti savo emocijas, išgyvenimus, aptarta, kaip dera elgtis įvairiose situacijose. Mokiniai noriai įsitraukė į diskusiją, kai buvo analizuojama baimės, pykčio, agresyvaus elgesio tema. Bendradarbiaujant buvo tariamasi, kaip suvaldyti neigiamas emocijas ir neskaudinti šalia esančių asmenų.

Nebuvo nė vieno abejingo per šokio repeticijas, kurioms vadovavo Justyna Provlockaja. Šįkart mokytasi šokti populiarius lenkų tautinius šokius ir ratelius. Smagu buvo ne tik išmokti naujo šokio žingsnelius, bet ir dainuoti lenkų liaudies dainas. Daug renginių vyko gamtoje. Oras stovyklautojams buvo palankus. Mokiniai geriau pažino artimiausią aplinką, sportavo, dalyvavo pleneruose, daug bendravo tarpusavyje. Paskutinė stovyklos diena buvo skirta rezultatams aptarti: mokiniai noriai dalijosi patirtais įspūdžiais, džiaugėsi įgiję naujų žinių, gyrėsi išbandę naujas veiklas, teigė, jog žavėjo kūrybinės užduotys ir visų dalyvių entuziazmas. Daugumai mokinių buvo gaila, kad stovyklos darbo laikas taip greitai baigėsi.

Mokiniai, tėvai, administracija, mokytojai ir visa gimnazijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja ir už galimybę organizuoti stovyklą ,,100 metų Lenkijos nepriklausomybei“, ir už veiklų finansavimą Lomžos miesto bendruomenės ,,Wspólnota Polska“ draugijai.Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos informacija

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook