Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Sveikinimai jubiliatams – auksinės ir deimatinės vestuvės

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Sveikinimai jubiliatams – auksinės ir deimatinės vestuvės
2018-02-14

Šalčininkų rajone tęsiama prasminga tradicija – sveikinti gyventojus svarbių vestuvių jubiliejų proga. 50 arba 60 bendro gyvenimo metų - sukurtos šeimos, pastatyti namai, realizuoti profesiniai lūkesčiai, pasiekti užsibrėžti tikslai, užauginti vaikai ir anūkai, susilaukta ir proanūkių.

Šiandien Šalčininkų rajono vicemerė Jadvyga Sinkevič, Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič, Šalčininkų seniūnijos seniūnas Gžegož Jurgo ir socialinė darbuotoja Helena Kliacevič apsilankė Vladislavo ir Pavlinos Vasiukevičių, gyvenančių Milvydų kaime, namuose – vasario 5 dieną pora atšventė 60 – ies metų bendrojo gyvenimo jubiliejų. Šiuose namuose Savivaldybės atstovai lankėsi ne pirmą kartą, prieš 10 metų sveikino jubiliatus auksinių vestuvių proga.Pora tuokėsi 1958 metų žiemą Konveliškių apylinkėse (Baltarusija, Varanavo rajonas), iš kur kilusi ponia Pavlina. Vestuvės buvo didelės ir linksmos, švęstos per dvi puses, per jungtuves šoko net penkios poros pabrolių. Po vestuvių jaunieji apsigyveno Milvyduose, pono Vladislavo tėviškėje, kur ir iki šiol gyvena, dar tėvelių statytame name.

Bendrus gyvenimo metus jubiliatai prisimena su nostalgija, dalijasi prisiminimais, pasakoja įdomias istorijas, rodo nuotraukas, džiaugiasi dėl savo trijų vaikų – Jano, Lucijos, Annos - ir aštuonių anūkų. Darbštumas ir sąžiningumas jų šeimoje laikomas didele vertybe, visą gyvenimą abu ne tik dirbo savo darbus, bet ir laikė ūkį. Iki šiol seneliai laiko ožkas ir bityną - visos šeimos pasididžiavimą. Net 20 avilių! Ponas Vladislovas beveik 30 metų dirbo Šalčininkų spirito gamykloje, o jo žmona Pavlina - iš pradžių Vilniaus geležinkelyje, o po vestuvių - Šalčininkų internato virtuvėje. Visa šeima visada buvo ir yra labai religinga, namų sienas puošia šventųjų paveikslai.Paklausti, ar ką nors keistų savo gyvenime, jeigu būtų turėję dar vieną progą, Vasiukevičiai nieko neatsako, tik vienas į kitą žiūrėdami tyliai šypsosi – nieko kita nereikia, jų gyvenimas yra laimingas.

Vakar, vasario 13 d., savivaldybės atstovai aplankė Marjaną ir Mariją Bandalevičius, gyvenančius Šalčininkuose, kurie susirašė 1958 metų vasario 6 dieną Beniakonyse (Baltarusija), o prieš Dievą prisiekė vienas kitam Šalčininkuose.

Pora prisimena, kad jų tuoktuvių dieną kartu su jais prie altoriaus stojo net 9 poros! Taip susiklostė, jog tai buvo paskutinis savaitgalis prieš Gavėnią. Keturias poras pabrolių turėję jaunieji atšoko linksmas ir gražias vestuves, kurias iki šiol prisimena.Ponia Marija dirbusi ir darželyje, ir pašte, ir pasų skyriuje, jos vyras taip pat dirbo įvairius darbus, pradėjo nuo statybų, vėliau – kolūkyje, po to Savivaldybėje, žuvininkystės ūkyje. 44 darbo stažo metus vainikuoja svarbūs objektai, statyti rajone 70  - 80 metais, nes ponas Marjanas ėjo statybos inžineriaus pareigas. Tačiau jo gyvenimo pomėgis – bitininkystė, iki šiol šeimos sodą puošia 14 avilių.


Vaclav ir Marija Valiukevičiai, gyvenantys Butrimonių kaime, vakar taip pat sulaukė svečių. Į jų namus atvyko Šalčininkų rajono vicemerė Jadvyga Sinkevič, Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Galina Rogoža ir seniūnijos seniūnė Vanda Belskaja. Prieš kelias dienas pora atšventė auksinių vestuvių jubiliejų.

   Prisimindami jungtuvių dieną jie taip pat pasakoja, jog atšventė jas per dvi puses. Nors buvo labai šalta, net 20 laipsnių šalčio, jauniesiems tai netrukdė. Bažnytinę santuoką jie sudarė Butrimonių bažnyčioje. Pora užaugino vieną sūnų, kuris gyvena Vilniaus rajone, džiaugiasi anūko ir anūkės pasiekimais. Visą gyvenimą šeima dirbo žemę.

Sveikiname jubiliatus ir linkime gražių ir prasmingų akimirkų artimųjų apsuptyje!


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook