Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Aktuali situacija Šalčininkų rajone

Aktuali situacija Šalčininkų rajone

Informuojame, kad šiuo metu nė vieno koronaviruso COVID-19 atvejų Šalčininkų rajone nenustatyta. Primename, kad pirmadienį įtariamas koronaviruso atvejis Jašiūnų gyventojui nepasitvirtino. Asmuo medikų buvo išvežtas į Vilnių, atlikti tyrimai, rezultatas neigiamas. Prašome sekti oficialią ir atsakingų institucijų patvirtintą informaciją. Gavę informaciją iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro apie ligos nustatymą Šalčininkų rajono gyventojui iš karto informuosime visuomenę.

Atkreipiame dėmesį, kad Šalčininkų ligoninėje testai dėl koronaviruso COVID-19 neatliekami. Šalčininkų rajono teritorija priskirta Vilniaus apskričiai. Asmenys, įtariantys susirgę šia liga turi skambinti tel. 1808 ir registruotis tyrimui.

Šiuo metu iš užsienio atvykstantys gyventojai apie savo grįžimą iš anksto turi pranešti tel. +370 697 42700, kad galėtumėme pasiimti Jus iš atvykimo vietos. Tuo atveju, jeigu nepranešėte ir atvykote į Lietuvą, būsite apgyvendinti pagal atvykimo vietą, tuomet vis vien turėsite susisiekti su Šalčininkų rajono savivaldybe, kad Jumis pasirūpintumėme ir atvežtume į Šalčininkų rajoną.

Nuo kovo 23 d. iš užsienio grįžę piliečiai privalomąja tvarka bus izoliuojami 14 d. savivaldybės patalpose. Šalčininkų rajono savivaldybė numačiusi šiam tikslui Šalčininkėlių mokyklos ir Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos bendrabučius, iš viso 93 vietos. Reikalui esant numatytos ir kitos patalpos. Šiuo metu Šalčininkėlių mokyklos bendrabutyje apgyvendinti 2 asmenys: moteris, atvykusi iš užsienio, ir tolimųjų reisų vairuotojas, laukiantis kito išvykimo. Šiandien jie bus pervežti į Šalčininkų bendrabutį, siekiant užtikrinti patogesnį maisto tiekimą. Izoliuoti asmenys bus apgyvendinti kambariuose, kuriuose yra būtiniausi baldai, patalynė, sanitariniai mazgai, bus organizuojamas maitinimas ir sausi daviniai.

Pabrėžiame, kad Šalčininkėliuose ir Šalčininkuose izoliuojami asmenys – ne ligoniai, o iš užsienio grįžę asmenys, apgyvendinti privalomąja tvarka. Šalčininkų rajono savivaldybė, deja, neturi duomenų apie iki kovo 23 d. grįžusius iš užsienio šalių ir kiek žmonių užpildė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketas, todėl raginame žmones elgtis atsakingai ir saviizoliuotis. Taip pat apie karantino pažeidimus prašome informuoti tel. 112 arba 1863.

Pabrėžiame, kad rajono seniūnijose dirbantys socialiniai darbuotojai stebi senyvo amžiaus ir vienišus žmonės, reikalui esant pasiruošę padėti jiems įsigyti maisto, iškviesti medikus, teikti kitas būtinas paslaugas. Pagalbos namuose paslauga teikiama kaip ir anksčiau. Pagal galimybes seniūnijų darbuotojai informuoja vyresnio amžiaus ir vienišus asmenis apie esamą situaciją, dalina skrajutes trimis kalbomis.

Šiuo metu Šalčininkų rajono švietimo įstaigos ruošiasi nuotoliniam mokymui. Sausi daviniai nemokamą maitinimą gaunantiems mokiniams Šalčininkų rajono savivaldybės pavaldumo mokyklose dalinami nuo praėjusios savaitės, dalis švietimo įstaigų dalins ir šią savaitę. Todėl negavę pranešimo apie sausus davinius susisiekite su mokykla.

Rajono daugiabučių laiptinėse ir viešose vietose atlikta dezinfekcija. Tačiau raginame gyventojus ir patiems rūpintis gyvenamąja aplinka: keletą kartų per dieną vėdinti bendro naudojimo patalpas, valyti durų rankenas ir turėklus dezinfekavimo priemonėmis spirito pagrindu, plauti grindis chloro ar muilo tirpalu.

Atkreipiame dėmesį, kad situacija yra labai dinamiška, todėl prašome nuolat sekti atnaujinamą informaciją.