Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Auksinės vestuvės: reikia visko norėti!

Auksinės vestuvės: reikia visko norėti!

Prieš 50 metų spalio 11 d. Stanislava ir Petor Nacevičiai stojo prie altoriaus Eišiškių Kristaus žengimo į dangų bažnyčioje ir prisiekė vienam kartu eiti per gyvenimą. Su gražia sukaktimi šiandien juos pasveikino Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Beata Petkevič, Pabarės seniūnijos seniūnas Tadeuš Minakovskij ir seniūnijos specialistė Galina Dudko.

- Ne kiekvienas sugeba būti su kitu žmogumi 50 metų, būti karti laimėje ir nelaimėje. Santuoka – tai didžiulė atsakomybė. Šiandien skiriu Jums ne tik padėkos žodžius už šeimos vertybių puoselėjimą, bet kartu ir žaviuosi Jumis. Džiaugiuosi, kad vis dar esate kartu, vienas kitam padedate, remiate, tariatės. Jūsų meilės atlaikė visas negandas, būkite kuo ilgiau kartu, būkite laimingi. Gyvenimas dovanojo Jums nuostabių akimirkų ir žmonių, kurie Jus supa, - pasakė vicemerė Beata Petkevič.

Sutuoktiniai pasakoja, kad jų gyvenimas nebuvo paprastas, ir netgi vingiuotas, nes teko palikti tėviškę, kurti gyvenimą Vilniuje. Bet aplinkybės susiklostė taip, kad prieš 13 metų jie grįžo į gimtuosius kraštus ir pradėjo ūkininkauti.

- Mudu vestuvių šventės neturėjome, - taip pradeda pasakojimą ponia Stanislava. - Abu buvome neturtingi, be tėvų, todėl teko kapstytis patiems. Tačiau visada norėjome kažką daryti, dirbti, ir dirbome. Į Vilnių išvažiavome, kai vyriausias sūnus turėjo 6 metus. Gyvenome Žemųjų Panerių apylinkėse, turėjome sklypą, laikėme ūkį. Tačiau mus visuomet traukė link gimtųjų kraštų. Prieš 13 metų mūsų svajonė išsipildė. Įsigijome šiuos namus ir žemės. Dabar apdirbame apie 80 ha, sėjame kvietrugius ir grikius, laikome ūkį ir esame laimingi, kad mūsų pusryčių stalą puošia naminis sviestas ir varškė. Mums čia labai patinka, atradome save, ir kodėl tokia gera mintis mums nešovė anksčiau? - toliau tęsia ji.

 
 
 
 

Nacevičiai užaugino tris vaikus – turi penkis anūkus, jau ir vieną proanūkį, laukia gimsiant dar vieno proanūkio. Apie savo šeimą jie atsiliepia du didžiuliu švelnumu ir meile, didžiuojasi esantys visada kartu. Auksinių vestuvių jubiliejų švenčiantys Stanislava ir Petor Nacevičiai jaučiasi žvalūs ir aktyvūs, turi daug planų, svarsto ūkio plėtros galimybes.

Šiandien turėjome labai gražią šeimos puoselėjimo pamoką, kurioje du žmonės atskleidė, kad 1+1 yra kur kas daugiau negu 2. Susituokę Stanislava ir Petor ne tik sukūrė gražią šeimą, pagimdė vaikus, džiaugiasi anūkais ir proanūkiu , bet ir pastatė didžiulį šeimos avilį, kuriame verda ypatingas jų šeimos pasaulis. Gal todėl šeimininkas taip myli bites ir rinkdamas medų kalbasi su jomis labai švelniai, lyg su savo šeimos nariais.

Linkime sukaktuvininkams ir toliau puoselėti šeimos vertybes, mylėti vienas kitą dar stipriau. Tegul Jūsų planai ir svajonės pildosi!

Inesa Suchocka