Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Daugėja susirgimų koronavirusu atvejų

Daugėja susirgimų koronavirusu atvejų

Šalčininkų rajono ekstremalių situacijų komisija praneša apie šią savaitę patvirtintus dar tris susirgimus COVID-19.

Baltojoje Vokėje koronavirusas diagnozuotas vyrui, dalyvavusiam šeimos šventėje. Pajutęs simptomus liepos 23 d. jis kreipėsi į medikus, diagnozė patvirtinta liepos 28 d. Šiandien susirgimas patvirtintas ir jo sutuoktinei. Patvirtintas vienas atvejis Pabarės sen., jis susijęs su liepos 23 ir 24 dienomis nustatytais susirgimais Eišiškėse. Susirgę asmenys – giminaičiai. Nustatyti artimą kontaktą su sergančiais turėję asmenys saviizoliuojasi ir stebi savo sveikatos būklę. Šiuo metu koronavirusu COVID-19 Šalčininkų rajone serga 8 asmenys.

Atkreipiame dėmesį į pastaruoju metu besikeičiančią epidemiologinę situaciją, susijusią su visuomenės atsipalaidavimu, kelionėmis ir dalyvavimu šeimų susibūrimuose. Šalčininkų rajone liepos mėnesio susirgimai koronavirusu COVID-19 susiję su vykusiomis asmeninėmis šventėmis. Todėl rekomenduojame neorganizuoti ir nedalyvauti gimtadieniuose, vestuvėse, krikštynose, pobūviuose ir kituose renginiuose, siekiant išvengti koronaviruso keliamos grėsmės ir išvengti galimų plitimo židinių.

Turėję artimą kontaktą su koronavirusu segančiu arba galimai infekuotu žmogumi asmenys turi izoliuotis. Primename, kad už saviizoliacijos nesilaikymą gresia administracinė atsakomybė ir bauda nuo 250 eurų.

Pajutus peršalimo ligoms būdingus simptomus – karščiavimas, kosulys, gerklės skausmas ar apsunkintas kvėpavimas, ypač po kelionės į užsienio šalis arba galimo kontakto su koronavirusu sergančiu asmeniu – skambinti karštąja koronaviruso linija 1808.

Gyventojai, norintys atlikti testą dėl COVID-19 ligos, turi susisiekti su Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore ir gauti registracijos slaptažodį, tel. +370 686 86 366.

Būkite sveiki!