Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Nuo šiandien – globėjams skirta savaitė

Nuo šiandien – globėjams skirta savaitė

Globa – tai įvairiapusis rūpinimasis vaiku, kuriuo dėl socialinių problemų ar asmeninių, psichologinių priežasčių negali rūpintis jo tėvai – laikinai arba ilgesnį laiką, kartais iki pat vaiko pilnametystės.

Šiuo metu Vaikų globos institucijose vis dar auga 1 777 vaikai. Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centre auga 30 vaikų, kuriems nustatyta nuolatinė ar laikinoji globa. 2020 metai Lietuvoje paskutiniai, kai vaiko globėju gali tapti institucijos (vaikų globos namai).

Šiuo metu Šalčininkų rajone vaikus globoja 77 šeimos ir jose auga 85 vaikai. Nuoširdi padėka tiems, kurie sąmoningai apsisprendė užauginti žmogų, kurie atvėrė savo namų duris ir širdis. Deja, bet Šalčininkų rajone globėjų trūksta.  

2017 metais Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme pirmasis liepos sekmadienis paskelbtas Globėjų diena.

Šiemet globėjams bus skirta visa savaitė (nuo birželio 29 iki liepos 5 d.). Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro darbuotojai savaitę prieš Globėjų dieną skirs renginiams visuomenei, siekdami išreikšti pagarbą ir rūpestį globojančioms šeimoms, skleisdami informaciją apie globos situaciją Šalčininkų rajone.

Šiais metais Globėjų diena įgis ir savo kūrybinį veidą – Globėjų dienos simbolį. Juo tapo menininko Leono Striogos, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, medinė skulptūra „Globėjas“.

„Globėjo“ legenda: pasaulyje gyvena žmonės, kurie klauso ausimis ir girdi širdimi. Jų akys spinduliuoja šviesą, o rankos dalina šilumą. Juos vadina globėjais. Kai į pasaulį ateina vaikas ir pasveikina jį balsu, šie žmonės išgirsta ir keliauja balso link. Kad apkabintų ir parodytų dėmesį. Kad tame glėbyje užaugintų žmogų. Didelį kaip pats gyvenimas. Ši medinė skulptūra – simbolis globėjų, kurie išgirdo.


Šalčininkų rajone vykstančių renginių, skirtų Globėjų dienai paminėti, programa:

Birželio 29 d.

Piešinių konkursas „Mano įspūdingiausia diena su šeima“ (Facebook paskyroje)

Informacinis stendas „Aukime kartu“ MAXIMA parduotuvėje (J. Sniadeckio g. 11, Šalčininkai)

Birželio 30 d.

Susitikimas su Eišiškių seniūnijos bendruomene (Eišiškių laisvalaikio ir verslo centras, Ąžuolų g. 3, Eišiškės).

Liepos 1 d.

Susitikimas su Turgelių seniūnijos bendruomene (Ilgoji g. 4, Turgeliai).

Liepos 2 d.

Susitikimas su Baltosios Vokės seniūnijos bendruomene (Vilniaus g. 17, Baltoji Vokė).

Liepos 3 d.

Šventė „AUKIME KARTU“, Šalčininkų miesto parkas, pradžia - 13.00 val.

Programoje: Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos mokinių koncertas, animatoriai, pramogos (batutas, burbulų fiesta), aitvarų gaminimo dirbtuvėlė, veidukų piešimas, plaukų dažymas, tatuiruotės ir kt.

Renginys nemokamas!

Liepos 4 d.

Rūpintinės E. Stepanovos meninių fotografijų parodėlė Eišiškių laisvalaikio ir verslo centre ir Šalčininkų kultūros centre (Ąžuolų g. 3, Eišiškės / Vilniaus g. 48, Šalčininkai).

Liepos 5 d. 

Šv. Mišios Globėjų dienai paminėti  Šalčininkų Šv. apaštalo Petro bažnyčioje, Bažnyčios g. 8, Šalčininkai.Palaikyk Globėjų dienos iniciatyvą – užsidėk jai skirtą profilio rėmelį Globėjų diena arba parsisiųsk viršelio nuotrauką čia: https://bit.ly/GlobėjųDiena