Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Pristatyta Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ataskaita

Pristatyta Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ataskaita

Šiandien Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vitalijus Kapusta pristatė 2019 metų veiklos ataskaitą, kurioje apžvelgė iškeltus praėjusiems metams tikslus ir jų įgyvendinimo gaires, gaisrų kilimo priežastis, prevencinį darbą, pareigūnų dalyvavimą visuomeninėje veikloje ir pan.

Parengtoje priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ataskaitoje matyti, jog 2019 m. ugniagesiai 259 kartus vyko gesinti gaisrų, o į kitus gelbėjimo darbus skubėto 69 kartus. Gaisringiausiu mėnesiu laikomas balandis, kai didėja gaisrų atvirose teritorijose skaičius, o ugnies šaltinis yra neatsakingas žmogaus poelgis – pernykštės žolės deginimas. Kita gaisrų priežastis – netvarkinga elektros instaliacija ir elektros prietaisų eksploatavimo taisyklių pažeidimai ir gedimai. Pareigūnai taip pat sako, jog neretai gaisrai kyla dėl netvarkingai veikiančių krosnių arba dūmtraukių.

Žuvusiųjų gaisruose skaičius 2019 metais yra 5. Ši statistika sunkiai prognozuojama, nes, anot pareigūnų, tai nėra tas rodiklis, kuris priklausytų nuo metų laiko, mėnesio ar dienos. Dažniausia tokių gaisrų priežastis – neatsargus rūkymas. Praėjusių metų pavasarį Krakūnų kaime kilusio ir keliolika pastatų suniokojusio gaisro priežastis – neatsargus sugrėbtų augalinių atliekų deginimas vėjuotą dieną. Prie situacijos valdymo prisidėjo ir pasieniečiai, o gaisro gesinimo darbai truko net 18 valandų.

Ataskaitoje taip pat skirtas dėmesys melagingiems pranešimams, kurių 2019 metais buvo 4, dėl jų į tariamas įvykių vietas buvo išsiųstos ugniagesių pajėgos. Trys pranešėjai išaiškinti ir patraukti administracinėn atsakomybėn.

 
 

Svarbi ugniagesių gelbėtojų darbo dalis – visuomenės švietimas ir prevencinė veikla, kurią pareigūnai sėkmingai vykdo lankydamiesi gyventojų būstuose ir bendraudami su jais. Sėkmingai įgyvendinama akcija „Gyvenkime saugiai“, pagal kurią ugniagesiai turėjo aplankyti 1600 būstus, tačiau gerokai viršijo nusibrėžtą tikslą ir aplankė 1854. Įgyvendindami šios akcijos veiklas valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai lanko gyventojų būstus, teikia konsultacijas ir praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais.

2019 m. Šalčininkų rajono savivaldybė skyrė apie 5000 eurų vandens paėmimo vietų arba krypties ženklinimui. Rajono teritorijoje išdėstytas 71 ženklas, kuris palengvina pareigūnams darbą vykstant gesinti gaisrų. Iš viso rajono seniūnijose pažymėta apie 90 vandens paėmimo vietų, kai kur įrengti privažiavimai prie vandens telkinių. Planuojama šių ženklų vietos koordinates suvesti į AC turimas ugniagesių gelbėtojų planšetes.

„Vaikų svajonės“, miško sodinimas – tai labai svarbūs ir ugniagesių gelbėtojų veiksmai, prisidedantys prie rajono gerovės kūrimo.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo pabrėžė ugniagesių gelbėtojų darbo svarbą.

- Kai kalbame apie žmonių saugumą ir gyvybę, šis darbas yra daugiau negu darbas, iš tiesų tai yra tarnystė, tam tikras pašaukimas. Todėl šiandien yra gera proga padėkoti ugniagesiams gelbėtojams. Dirbate, stengiatės ir mes matome rezultatus. 2019 m. išsiskyrė gaisru Krakūnuose, bet, manau, kad gaisras buvo gerai suvaldytas esant labai nepalankioms sąlygoms. Tai visos Jūsų komandos nuopelnas, ačiū Jums visiems, - kalbėjo G. Jurgo.

 
 
 

Kartu jis įteikė Šalčininkų rajono mero padėkos raštus ugniagesiams gelbėtojams, kuriems teko didžiausias darbas pirmiems atvykus gesinti Krakūnų kaimo gaisro praėjusių metų pavasarį. Padėkos raštai įteikti Vidmantui Aleksandravičiui, Vitoldui Gladkiui, Kazimirui Stančikui, Marjanui Dovaliui.

Pristatęs ataskaitą Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vitalijus Kapusta pabrėžė, kad ugniagesiai gelbėtojai dirba atsakingai ir su atsidavimu, tačiau labai svarbus gyventojų požiūris į jų pačių saugumą.

- 2019 metai nebuvo išskirtiniai, gaisrų kilo 259, labai gaila, kad juose žuvo penki žmonės. Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba daro viską, deda pastangas siekdama sumažinti gaisrų skaičių. Prie to prisideda Savivaldybė, seniūnijos, kitos tarnybos. Rengiame prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“, mokyklose organizuojame piešinių ir kryžiažodžių konkursus gaisringumo ir skendimo tematika. Norime paprašyti gyventojų suprasti žmogaus saugumą visomis prasmėmis, tuomet visiems yra gerai – ir pačiam žmogui, ir Savivaldybei, ir mums, ir kitoms tarnyboms, - kalbėjo Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vitalijus Kapusta.

Inesa Suchocka