Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkų lopšelis-darželis „Vyturėlis“ sveikatą stiprina šiaurietišku ėjimu

Šalčininkų lopšelis-darželis „Vyturėlis“ sveikatą stiprina šiaurietišku ėjimu

Šiaurietiškas ėjimas, kaip aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas, vis labiau populiarėja. Įvairaus amžiaus žmonės mielai renkasi šiaurietiško ėjimo lazdas, kurių dėka atsipalaiduoja, gerina laikyseną, stiprina fizinę būklę. Ši netradicinė sporto veikla ypatingai tinka tiems, kurie vietoj dulkėtų sporto salių renkasi fantastišką treniruotę gryname ore. Įvertinę visus šiaurietiškojo vaikščiojimo privalumus, pagalvojome, o kodėl gi šio būdo neišbandžius kartu su savo darželio auklėtiniais? Užpildę paraišką, gavome Šalčininkų rajono savivaldybės pritarimą ir 300 Eur finansavimą. Už šias lėšas įsigijome 27. šiaurietiško ėjimo lazdų poras su teleskopiniais kotais, kad ir vaikai, ir suaugusieji galėtų semtis sveikatos. Norėdami įvaldyti šiaurietiško ėjimo žingsnelius, pasikvietėme patyrusį ir energijos nestokojantį Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistą Leonidą Vysockį, kuris priminė, kad prieš pradedant vaikščioti su lazdomis būtina atlikti apšilimo pratimus. Po jo darželio darbuotojai išbandė šiaurietiško ėjimo žingsnelius. Pasirodo, teisingai žingsniuoti nėra taip jau ir paprasta, reikalingos nuoseklios treniruotės, padedančios suformuoti įgūdžius.


 
 

Kai žingsnelius pramokome patys – pasiūlėme pabandyti priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams. Pirmieji norą pabandyti išreiškė „Bitučių“ grupės vaikai kartu su savo pedagoge Tatjana Laketčenko. Žingeidiems, mėgstantiems naujoves ir iššūkius darželinukams šiaurietiško ėjimo žingsnelių mokymasis tapo smagiu užsiėmimu. Vos pramokę vaikščiojimo pagrindų, priešmokyklinukai susiruošė į miesto parką - technikos įvaldymą pademonstruoti, prieš praeivius pasipuikuoti, rudeniškais gamtos peizažais pasigrožėti, įkvėpti gaivios vėsos bei pasimėgauti tvyrančia ramybe. Keliauti visada smagu, o ypač kai šalia yra gerų draugų. Aktyvus vaikščiojimas su šiaurietiško ėjimo lazdomis suteikė mažiesiems galimybę ne tik mėgautis gamtos vaizdais, kvėpuoti grynu oru, šnekučiuotis, bet ir treniravo jų raumenis, grūdino organizmą, stiprino imunitetą, o tai labai svarbu siaučiant koronaviruso COVID-19 pandemijai.

Pasibaigus karantinui planuojame kartu su visa darželio bendruomene leistis po vaizdingas miesto apylinkes. Visi kartu stengsimės gyventi sveikai, stengsimės būti fiziškai aktyvūs įvairiais metų laikais.


Rima Stankevičiūtė,
Šalčininkų lopšelio-darželio „Vyturėlis“
direktoriaus pavaduotoja ugdymui