Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Kresy 2019

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Kresy 2019
2019-10-23


23 października w Szkole Sztuk Pięknych im. Stanisława Moniuszki w Solecznikach odbyły się rejonowe eliminacje Konkursu recytatorskiego im. Adama Mickiewicza „Kresy 2019”.



Do konkursu przystąpiło 64 uczniów z 11 polskich szkół rejonu.

Uczestników konkursu przywitała prezes Solecznickiego Oddziału „Macierzy Szkolnej” Jadwiga Sinkiewicz.

Reprezentować rejon solecznicki podczas zmagań krajowych będą zwycięzcy i wyróżnieni.

I grupa wiekowa/ dzieci do lat 7

Wyróżnienie:

Maja Własowa (Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Bogusława Lialkienė).

II kategoria wiekowa/ dzieci od lat 8 do 12

I miejsce - Erik Własowas (Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Bożena Bandalewicz);
II miejsce - Julia Celestyna Turowska (Gimnazjum w Ejszyszkach, nauczyciel Wacława Iwanowska)
III miejsce - Elzė Maria Danielė (Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Jolanta Wołosewicz, Lilia Kutysz).

Wyróżnienia:

Darija Mysina (Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, nauczyciel Jelena Wojtkiewicz);
Izabela Učkuronytė (Gimnazjum w Ejszyszkach, nauczyciel Wacława Iwanowska);
Sandra Zinewicz (Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Lilia Kutysz);
Marek Waluczko (Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Bożena Bandalewicz).

III kategoria wiekowa/ od lat 13 do15

I miejsce – Ernest Mickielewicz - (Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach, nauczyciel Edyta Jasielonis);
II miejsce - Ewa Gloria Dijak (Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, nauczyciel Janina Snarska);
III miejsce – Fabiana-Modesta Žukaitė - (Gimnazjum w Ejszyszkach, nauczyciel Zenona Minakowska).

Wyróżnienia:

Beata Drozd (Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Lila Kozakiewicz).
Urszula Domulewicz (Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, nauczyciel Aleksandra Bojarin).

IV kategoria wiekowa/ młodzież od lat 16 i dorośli

I miejsce – Olivija Učkuronytė - (Gimnazjum w Ejszyszkach, nauczyciel Wacława Iwanowska);
II miejsce – Daniela Czajko - (Gimnazjum w Ejszyszkach, nauczyciel Wacława Iwanowska);
II miejsce – Dominika Bojarin - (Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, nauczyciel Aleksandra Bojarin);
III miejsce – Arnold Tyszewicz (Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach, nauczyciel Edyta Jasielonis).

Wyróżnienia:

Marzena Mołoczko (Gimnazjum im. Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach, nauczyciel Walentyna Dulko);
Bogusław Jotko (Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach, nauczyciel Krystyna Turkot);
Sylwia Obłoczyńska (Gimnazjum w Ejszyszkach, nauczyciel Zofia Sokołowska);
Waleria Kostiukiewicz (Gimnazjum w Ejszyszkach, nauczyciel Zenona Minakowska);
Sylwia Žemoitinaitė - (Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, nauczyciel Lilia Kutysz).


Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook