2014-10-08
Iš Svidniko – su apdovanojimu!

Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič su oficialiu vizitu lankėsi Svidniko mieste (Lenkija), kur dalyvavo renginyje, skirtame Svidniko miesto teisių įgijimo 60 – ajam jubiliejui.
Į šventę buvo pakviesti vaivadijos, apskrities ir miesto vadovai. Susirinkusius svečius pasveikino Svidniko miesto burmistras Valdemar Jakson, pabrėžęs aukštus miesto pasiekimus ir dėkojęs gyventojams už indėlį ir aktyvią veiklą Mažosios Tėvynės labui.

Jubiliejinės šventės metu buvo įteikti reikšmingi Bene Merengi Cicitati apdovanojimai. Garbingą apdovanojimą Šalčininkų rajono merui Zdzislavui Palevičiui įteikė miesto vadovai.

- Man labai malonu gauti šį apdovanojimą, kuris tam tikra prasme apibendrina mūsų bendradarbiavimą, o taip pat įpareigoja ir toliau plėtoti Svidniko ir Šalčininkų partnerystės ryšius, - pasakė Šalčininkų rajono meras Z. Palevič.

Šalčininkų rajono savivaldybės ir Svidniko miesto bendradarbiavimo sutartis pasirašyta prie kelerius metus, joje numatytas bendradarbiavimas švietimo ir sporto srityse. Tačiau mūsų rajono ir Svidniko miesto draugystė skaičiuoja kelis dešimtmečius: 1938 m. pilotas Tadeušas Gura iš Bezmechovos (netoli Svidniko) sklandytuvu PWS-101, įveikęs beveik 578 km, nusileido netoli Šalčininkėlių. Tai buvo pasaulio rekordas. 2006 m. Šalčininkėlių pagrindinėje mokykloje buvo atidengta atminimo lenta, įamžinantį šį įvykį, paskatinusį dviejų savivaldybių bendradarbiavimą.

Irena Kolosovska