Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

EURO ĮVEDIMAS


EURAS JAU LIETUVOJE. Naudinga informacija.Tapdama Europos Sąjungos nare, Lietuva (kaip ir kitos valstybės, įstojusios į šią sąjungą 2004 metų gegužės 1-ąją) įsipareigojo įsivesti bendrąją valiutą – eurą, kai tik atitiks konvergencijos (Mastrichto) kriterijus.

Pasirengimas įvesti eurą Lietuvoje yra vienas svarbiausių Vyriausybės prioritetų. 2013 m., atsižvelgus į naujausią kitų šalių euro įvedimo (Slovakija, Estija) patirtį ir pasirengimą (Latvija), buvo patvirtintas Nacionalinis euro įvedimo planas bei Lietuvos visuomenės informavimo apie euro įvedimą ir komunikacijos strategija. Juos 2013 m. birželio 26 d. Vyriausybė patvirtino nutarimu Nr. 604. Šie dokumentai buvo atnaujinti 2013 m. gruodžio 4 d. Vyriausybės nutarimu Nr.  1172.

2013 m. gruodžio 4 d. nutarimu Nr. 1173 taip pat buvo patvirtintas Nacionalinio euro įvedimo plano įgyvendinimo priemonių planas.
Nacionaliniame euro įvedimo plane bei Lietuvos visuomenės informavimo apie euro įvedimą ir komunikacijos strategijoje  pagrindinis dėmesys telkiamas į vartotojų apsaugą ir visuomenės informavimą.

Nacionalinio euro įvedimo plano tikslas – numatyti pagrindinius euro įvedimo Lietuvoje principus, būdą, laikotarpius ir priemones, kad valstybės institucijos, verslas ir gyventojai galėtų tinkamai pasirengti šiam žingsniui. Lietuvos visuomenės informavimo apie euro įvedimą ir komunikacijos strategijos pagrindinis uždavinys – padėti visuomenei pasirengti valiutos pakeitimui užtikrinant, kad Lietuvos gyventojai būtų aiškiai, objektyviai, tiksliai, laiku ir tinkamai informuoti apie euro įvedimą šalyje.

 


NACIONALINIS EURO ĮVEDIMO PLANAS

EURO ĮVEDIMO KOORDINAVIMAS

GEROS VERSLO PRAKTIKOS, ĮVEDANT EURĄ, MEMORANDUMAS

Leidinys „Euras ateina į Lietuvą. Ką verta žinoti?“

Grynieji litai į eurus bus keičiami nemokamai: bankuose, pašte ir kai kuriose kredito unijose

Nuo 2015 m. sausio 1 d. išmokos bus mokamos eurais

Lietuvos banko informacija dėl pasirengimo grynųjų eurų naudojimui

Vietinės rinkliavos dydžiai litais ir eurais nurodyti čia

Naudingos nuorodos:
Lietuvos Respublikos finansų ministerija
Lietuvos bankas
www.euro.lt