Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Spektaklis „Prakeikta meilė"

2021-10-21 val. 18:00 Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras, Vilniaus g. 48

Lietuvos rusų dramos teatras Spektaklis "Prakeikta meilė"

2021 m. spalio 21 d. 18.00 val.

Šalčininkų kultūros centre

 

Marius Macevičius (pagal Pavelo Sanajevo apysaką „Palaidokite mane už grindjuostės")

Režisierius – Agnius Jankevičius

Dailininkė – Laura Luišaitytė

Režisieriaus asistentė – Liubov Timochova

Vienos dalies spektaklis;

N-18

1 val. 45 min.

Premjera – 2010 03 06

Spektaklis buvo nominuotas 2011 m. „Auksiniam scenos kryžiui" už geriausią pagrindinio vaidmens aktorę (Inga Maškarina) bei scenografiją ir kostiumus (Laura Luišaitytė). Profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams" Rokiškyje 2011 m. spektaklis pelnė žiūrovų prizą bei apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį (aktorė I. Maškarina). 2010 m. spektaklis laimėjo režisierės Dalios Tamulevičiūtės vardo profesionalių teatrų festivalio prizus „Geriausias spektaklis" ir „Geriausia aktorė".

Spektaklyje vaidina:

Senelė, Nina Antonovna – Inga Maškarina

Saša, jos anūkas, antros klasės moksleivis – Valentin Novopolskij

Aleksandras, suaugęs Saša – Valentinas Krulikovskis

Senelis, Semionas Michailovičius – Vladimir Dorondov

Olia, Sašos mama – Jevgenija Gladij

SPEKTAKLIO APRAŠAS:

Tai – pasakojimas apie graudžiai juokingą vaikystę ir žmonių santykius – pasak spektaklio režisieriaus Agniaus Jankevičiaus – tokius, kokie jie neturėtų būti. 

Spektaklis pastatytas šiuolaikinio rusų rašytojo ir kino režisieriaus Pavelo Sanajevo itin daug dėmesio ir diskusijų susilaukusios apysakos „Palaidokite mane už grindjuostės" motyvais. Jo veiksmas nukelia į sovietmetį, į nedidelį šeimos ratą, kur močiutė daugiabučio namo bute prižiūri dukters jai paliktą aštuonmetį anūką Sašą.

Senelė – iš pažiūros tironė ir isterikė – kadaise netekusi sūnaus, imasi kraštutinių anūko priežiūros metodų, bijodama netekti ir jo. Ši baimė verčia ją daryti absurdiškus dalykus. Istorijos pasakotojas – jau suaugęs ir kino režisieriumi tapęs Saša – atrodytų, mažą šeimos dramą atskleidžia po truputį, atidengdamas visą spalvų, psichologijos ir sudėtingų niuansų paletę.

Sanajevas – aktorės Jelenos Sanajevos sūnus, liaudies artisto Vsevolodo Sanajevo vaikaitis. Apysaką „Palaidokite mane už grindjuostės" autorius skyrė savo patėviui – garsiam Rusijos aktoriui bei režisieriui Rolanui Bykovui. P. Sanajevo kūrinys – iš dalies autobiografinis. Autentiškus savo vaikystės įvykius autorius pavertė išraiškingu, komiškai absurdišku, tačiau kartu itin sudėtingu kūriniu. Paties autoriaus teigimu, tik parašęs šią apysaką, jis sugebėjo pagaliau atlesti savo močiutei. Pasak spektaklio režisieriaus - maestro Jono Vaitkaus mokinio – Agniaus Jankevičiaus, šeimos paslaptis viešinti kūryboje ir scenoje sugeba tik drąsūs. Tačiau jo teigimu, P. Sanajevo kūrinyje jį labiausiai sudomino ir sužavėjo ne dokumentalumas, bet „laiko ženklai ir gyvenimiška patirtis, kuri apauga žmogų tvirtai, kaip cementas, ir kausto jo tolimesnius poelgius".

***

„Kūrėjai neaiškina, kas šiame kūrinyje teisus, kas ne. Jiems svarbu apnuoginti gyvą prakeiktos meilės nervą", – teatrologė Daiva Šabasevičienė.

„Ne taip jau dažnai galime pasakyti „Štai, mačiau spektaklį apie paprastus žmones - tokius, kaip mes", – teatro kritikas Ridas Viskauskas.

Dėmesio! Spektaklyje skamba necenzūrinė leksika

Spektaklis rodomas rusų kalba.

Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos

Bilieto kaina 10 Eur

Bilietus platina Šalčininkų kultūros centras tel. +370 603 14487 el.p.:info@salcininkaikultura.lt

Perkant bilietus bus vykdoma žiūrovų registracija.

Įėjimas į spektaklį tik su Galimybių pasu.

Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas.

https://www.rusudrama.lt/spektakliai/prakeikta-meile