Lt En Pl
*home*
*home*
pl
lt en

Najlepsi sportowcy 2024 roku - Weronika Romaszko i Mantas Urvikis

Najlepsi sportowcy 2024 roku - Weronika Romaszko i Mantas Urvikis

W wyjątkowej atmosferze i przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności 31 stycznia br. w Centrum Kultury w Solecznikach odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych sportowców rejonu solecznickiego. Wydarzenie, które zgromadziło zarówno zawodników, trenerów, jak i lokalnych działaczy sportowych, było okazją do uhonorowania tych, którzy swoją ciężką pracą, talentem i determinacją osiągnęli imponujące wyniki w minionym roku.

Podczas gali wyróżniono nie tylko najlepszych sportowców, ale także osoby zaangażowane w rozwój sportu w regionie – trenerów, organizatorów oraz młode talenty, które w przyszłości mogą stać się wizytówką rejonu na arenie krajowej i międzynarodowej. Wieczór upłynął w duchu sportowej rywalizacji, ale także wzruszeń i wdzięczności za wkład w rozwój lokalnej społeczności sportowej.

- Cieszę się, że ta uroczystość stała się piękną tradycją naszego rejonu. To dowód na to, że sport w Solecznikach rozwija się dynamicznie, a nasi zawodnicy osiągają coraz większe sukcesy. Ich determinacja, pasja i ciężka praca są godne podziwu. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają lokalny sport – trenerom, rodzicom, sponsorom i samym zawodnikom. To dzięki Wam możemy dziś świętować te wspaniałe osiągnięcia – powiedział główny organizator wydarzenia, zastępca kierownika wydziału oświaty i sportu administracji samorządu rejonu solecznickiego Walery Koczan.

 
 

Słowa uznania do sportowców skierował również obecny na gali wicemer rejonu solecznickiego Waldemar Śliżewski.

- Z przyjemnością honorujemy osoby, przewodzące życiu społecznemu. Sukces w sporcie zależy od osobistej determinacji, ducha współpracy, możliwości uprawiania sportu i mentoringu. Dziękuję trenerom, nauczycielom i pasjonatom, którzy zdobyli doświadczenie i teraz chcą się nim podzielić z młodszym pokoleniem. Życzę Wam sukcesów i zadowolenia nie tylko ze zdobytych medali, ale także z samego faktu aktywnego spędzania czasu - powiedział wicemer Waldemar Śliżewski.

Jako pierwsi zostali odznaczeni działacze sportowi. Aż 32 osoby! Oto ich nazwiska: Sylwester Baranowicz, Deimantas Aikowskij, Władysław Podberezskij, Edvardas Jočis, Olgerdas Jesvilas, Waldemar Nowicki, Viktoras Jesvilas, Tadeusz Bogdiun, Anton Moroz, Laura Rusakaitė, Viktorija Rimpaitė, Mark Sworobowicz, Romuald Wojtukowicz, Witalij Daukszewicz, Jurijus Rimpa, Marek Kołosowski, Janusz Andrukonis, Dariusz Gurecki, Waldemar Juniewicz, Paweł Bogdiewicz, Tomasz Jenza, Jurij Antanavičius, Zbigniew Nakrewicz, Daniel Gaidis, Artur Pulsa, Sandra Jurgelionytė, Raimond Leonovič, Julia Peszkowa, Evelina Gustienė, Marek Komoliba, Genadij Baranowicz, Marian Titko.

 

Wyróżniono następujące kluby sportowe:

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, prezes Genadij Baranowicz;

Klub Sportowy „Visinčia”, prezes Jurijus Rimpa;

Klub Tenisowy „Relax”, prezes Marian Titko;

Klub Sportowy „FANAT-VOLLEY”, prezes Andrej Więckiewicz;

Klub Sportowy „Jaunystė”, prezes Julija Janonytė;

Stowarzyszenie „Eišiškių sporto draugija”, prezes Olgerdas Jesvilas;

Klub piłkarski "Ketera", prezes Virginijus Gustas;

TC "VoliVita", prezes Lilija Firinowicz;

PP „Jašiūnų Sportas”, dyrektor Jurij Antanavičius;

MTK "Fortuna", prezes Julia Peszkowa.

 

Silna społeczność sportowa powstaje, gdy ktoś wyciąga pomocną dłoń, doradza i wspiera. Oto lista daroczyńców:

UAB „Jaraks”, UAB „Valaneta”, Centrum Wspólnoty Biała Waka, UAB „Ekspresbusas”, Tadeusz Romanowski, Meczysław Zarecki, UAB „Transvelas”, UAB „Uvela”, UAB „Sontransa”, UAB „Lotos Baltica”, UAB „Armplast”, UAB „Etanetas”, UAB „Arbena”, Andrzej Antulis („Autodalys”), ŽUB  „Visinčia”, UAB „Rajora”, UAB „Deimagra”, UAB „Seltanas”, UAB „Trastauta”, Jurij Wołochowicz, Sławomir Siniawski, Jarosław Czerniawski.

 

W uprawianiu sportu brak ograniczeń wiekowych. Na scenie pojawiło się 13 zawsze wysportowanych i aktywnych sportowców o zaszczytnym mianie weterana:

Swietłana Griniewicz, Czesław Sokołowicz, Sergejus Tēvelis, Józef Kozłowski, Žygimantas Mackevičius, Vitalijus Romaška, Aleksandr Grudnistyj, Jonas Suchodolskis, Tadeusz Songin, Józef Malewski, Anna Jasińska, Jerazmas Michnevičius, Władysława Walukiewicz.

 

Trenerzy odgrywają bardzo ważną rolę w karierze każdego sportowca lub drużyny. Dostrzeżenie czyjegoś sportowego talentu i pomoc w jego rozwoju, to bardzo odpowiedzialne zadanie. Dyplomy dziękczynne otrzymali:

Viktoras Frizelis, tenis stołowy;

Lilia Firinowicz, siatkówka;

Romas Urvikis, szczypiornictwo;

Andrzej Więckiewicz, siatkówka;

Felipe Brisola, piłka nożna;

Jewgienij Jurut, karate kyokushin;

Kamalitdin Arifkhanov, karate kyokushin.

 

Silny duch zespołowy sprawia, że sportowcy z rejonu solecznickiego stają na podium zwycięzców i zdobywają medale. Najlepsze drużyny sportowe 2024 roku:

Drużyna piłki ręcznej „Sokół”;

Drużyna piłkarska SK „Jaunystė” Biała Waka;

Drużyna siatkówki dziewcząt do lat 19 ze Szkoły Sportowej A. Ratkiewicza w Ejszyszkach;

Drużyna siatkarska „VoliVita”;

Żeńska drużyna tenisa stołowego „Sokół”;

Męska drużyna tenisa stołowego „Sokół”;

Męska drużyna tenisa stołowego „Šalčia”;

Drużyna piłkarska KS „Ketera”;

Męska drużyna koszykówki „Nowa Fala”;

Męska drużyna siatkówki „Fanat - Volley”;

Seniorska drużyna piłkarska „Visinčia”;

Drużyna siatkówki chłopców do lat 19 ze Szkoły Sportowej im. A. Ratkiewicza w Ejszyszkach;

Drużyna piłki ręcznej Szkoły Sportowej im. A. Ratkiewicza w Ejszyszkach.

 

Przełomowy moment uroczystości. Ogłoszono nazwiska najlepszego sportowca i najlepszej sportsmenki 2024 roku. Zostali nimi szczypiornista Mantas Urvikis i pingpongistka Weronika Romaszko! Gratulacje!

 

Ostatnią nominację „Za wkład w rozwój sportu w rejonie solecznickim” otrzymał Jan Mażejko, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego i dyrektor szkoły Podstawowej w Czużekompiach.