Lt En Pl
*home*
*home*
pl
lt en

Polscy strażacy wspierają kolegów z rejonu solecznickiego

Polscy strażacy wspierają kolegów z rejonu solecznickiego

Tradycja międzynarodowej współpracy samorządu rejonu solecznickiego obejmuje nie tylko placówki oświatowe i społeczne. Straż pożarna rejonu solecznickiego od lat utrzymuje przyjazne relacje z kolegami z Polski. Efektem tej współpracy jest nie tylko unowocześnianie sprzętu i pojazdów, ale co najważniejsze – wzajemna wymiana doświadczeń.

W ostatnich dniach gośćmi jednostki strażackiej w Podborzu byli członkowie drużyny strażackiej z Gardei (powiat kwidzyński). Polscy strażacy przekazali swoim kolegom agregat prądotwórczy, piłę łańcuchową, rozdzielacze, złączki, odzież ochronną i inny potrzebny sprzęt.

Jak podkreślił Dariusz Szudziński, szef jednostki OSP w Gardei, pomoc dla strażaków z rejonu solecznickiego została zorganizowana wspólnym wysiłkiem gminy Kwidzyn, nadleśnictwa Kwidzyn oraz jednostek straży pożarnej z Gardei, Wandowa, Kwidzyna, Sadlinek i Rożajn.

Na spotkaniu z polskimi strażakami obecni byli szef straży pożarnej rejonu solecznickiego Witalijus Kapusta oraz proboszcz parafii w Butrymańcach i Pabarach ks. Józef Aszkelowicz.

– Jestem wdzięczny polskim kolegom za okazane wsparcie naszym jednostkom.  Współpraca ma też strategiczne znaczenie – wzmacnia naszą zdolność reagowania w sytuacjach kryzysowych. Zarówno my, jak i strażacy z Polski, mierzymy się z podobnymi wyzwaniami, więc wymiana doświadczeń pomaga nam wszystkim działać skuteczniej – powiedział Witalijus Kapusta.

Strażacy z Podborza podkreślili, że przekazany sprzęt zostanie rozdzielony między inne jednostki rejonu zgodnie z ich potrzebami.