Lt En Pl
*home*
*home*
pl
lt en

„Tydzień pełen radości, przygód i uśmiechu“

„Tydzień pełen radości, przygód i uśmiechu“

W dniach 16–20 czerwca 2025 roku uczniowie klas 1–4 Gimnazjum im. P. K. Brzostowskiego w Turgielach mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym, pełnym atrakcji obozie dziennym, zorganizowanym dzięki wsparciu Samorządu Rejonu Solecznickiego. Każdy dzień przynosił nowe wrażenia, niespodzianki i przede wszystkim – radość na twarzach dzieci. Dziękujemy za tę niezapomnianą przygodę!

Poniedziałek – kreatywnie i tanecznie.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy twórczo. W sali imprez w Turgielach odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez panią W. Radiwiłowicz, podczas których dzieci własnoręcznie tworzyły kolorowe wisiorki. Każdy uczestnik mógł zabrać do domu małą pamiątkę swojego talentu.

Później przyszedł czas na ruch i dobrą zabawę – zajęcia taneczne z panią L. Tatol porwały wszystkich do wspólnego tańca. Śmiech, energia i muzyka wypełniły całą salę!

Wtorek – zabawa w chmurach w „SkyParku”.

Drugiego dnia obóz przeniósł się do jednego z ulubionych miejsc dzieci – wileńskiego SkyParku. Trampoliny, zjeżdżalnie, labirynty, baseny z piłeczkami – to wszystko czekało na uczestników, którzy z ogromną radością korzystali z każdej atrakcji. Dziecięcy śmiech i okrzyki zachwytu słychać było z każdego zakątka parku.

Środa – podróż w czasie do zamku w Miednikach.

Środa upłynęła pod znakiem historii i odkrywania tajemnic przeszłości. Odwiedziliśmy zamek w Miednikach, gdzie dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądało życie w średniowieczu. Zwiedzanie komnat, podziwianie eksponatów i opowieści przewodnika sprawiły, że uczniowie poczuli się jak bohaterowie dawnych legend.

Czwartek – kolejowa przygoda w muzeum.

Czwartego dnia przyszła pora na coś dla małych pasjonatów techniki. Udaliśmy się do Muzeum Kolejnictwa w Wilnie, gdzie dzieci mogły obejrzeć stare lokomotywy, wagony i poznać historię kolei. Interaktywne wystawy oraz możliwość wejścia do wnętrza pojazdów zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.

Piątek – sportowe zakończenie.

Na zakończenie tygodnia – dzień pełen sportowych emocji! Rozgrywki, zabawy ruchowe, konkurencje drużynowe i mnóstwo śmiechu – tak wyglądał piątek. Dzieci mogły wykazać się sprawnością, współpracą i dobrym humorem.

Serdeczne podziękowania składamy Samorządowi Rejonu Solecznickiego za sfinansowanie wyjazdów i atrakcji, a także wszystkim organizatorom, opiekunom i prowadzącym zajęcia za zaangażowanie, cierpliwość i wspaniałą atmosferę, którą stworzyli. Dzięki Wam ten tydzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

To był naprawdę piękny początek wakacji!