Lt En Pl
*home*
*home*
pl
lt en

Wyniki V jubileuszowej edycji Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Korsaka

Konkurs fotograficzny ogłoszony przez Zarząd Okręgowy PZŁ i Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ oddział gorzowski im. Włodzimierza Korsaka w Gorzowie Wielkopolskim, dobiegł końca. Jubileuszowa edycja odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego i Mera Samorządu Rejonu Soleczniki Zdzisława Palewicza. Konkurs cieszy się coraz większą popularnością wśród fotografików, z kraju i zagranicy napłynęło kilkaset zdjęć przedstawiających piękno przyrody. Po raz pierwszy wpłynęły zdjęcia z Powiatu Siebieżskiego w Rosji, w którym urodził się Włodzimierz Korsak.

Z pośród nadesłanych fotografii powołane jury konkursowe wyłoniło laureatów najlepszych prac w poszczególnych kategoriach. W kategorii fauna zwyciężyło zdjęcie Tomasza Krupińskiego zatytułowane – Z porannej mgły, w scenach myśliwskich pierwsze miejsce przyznano za zdjęcie – Ruszamy na łowy dla Janusza Sieka. W kategorii ruch za zdjęcie Tańcząca z dzikami, pierwsze miejsce otrzymał Hubert Leśniak. Za fotografię w kategorii przedstawiającej piękno Puszcz Lubuskich, Świt na polowaniu, Joanna Krawczyk otrzymała pierwszą nagrodę. W kategorii Puszcza Rudnicka z pośród nadesłanych zdjęć jury przyznało pierwszą nagrodę Krystynie Sławińskiej za fotografię w zimowej scenerii zatytułowaną Poranek nad Mereczanką. W nowo utworzonej kategorii psy myśliwskie zaproponowanej przez firmę Elite Expeditions Sp. z o.o. w Warszawie, a zarazem sponsora nagród, Małgorzata Kartawik za fotografię Przywołanie otrzymała pierwszą nagrodę.

Ze wszystkich nadesłanych prac najwyżej oceniono i przyznano nagrodę Grand Prix, statuetkę z brązu przedstawiającą sylwetkę Włodzimierza Korsaka, za zdjęcie zatytułowane – Z porannej mgły, dla Tomasza Krupińskiego. Fotografia przedstawia chmarę jeleni byków na śródleśnej łące o świcie

Ponadto przyznano wyróżnienia dla: Huberta Leśniaka, Małgorzaty Kartawik, Tomasza Koroka, Michała Bielewicza, Grzegorza Ryńskiego, Hanny Pękalskiej, Olega Konstantinowa, Beaty Tomaszyckiej, Gustawa Kaźmierczaka, Ireny Kołosowskiej i Lilianny Keller. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają również nagrody ufundowane przez Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ oddział gorzowski im. Włodzimierza Korsaka Zapraszamy fotografujących na VI edycję konkursu w 2022 roku.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia konkursowe.

Henryk Leśniak

Przewodniczący Komisji Kultury Zarządu Okręgowego PZŁ w Gorzowie Wlkp.

Kategoria fauna I miejsce Tomasz Krupiński – Z porannej mgły

Kategoria fauna II miejsce Grzegorz Ryński – Obrady sejmu

Kategoria fauna III miejsce Tomasz Krupiński – Basior

Kategoria sceny myśliwskie I miejsce Janusz Siek – Ruszamy na łowy

Kategoria sceny myśliwskie II miejsce Karolina Kubera – Poranek w łowisku

Kategoria sceny myśliwskie III miejsce Seweryn Szymański – Majowy prezent

Kategoria ruch I  miejsce Hubert Leśniak – Tańcząca z dzikami

Kategoria ruch II  miejsce Adrian Czech – Sarna w biegu

Kategoria ruch III  miejsce Stanisław Gąsiorowski – Panika

Kategoria Puszcze Lubuskie I miejsce Joanna Krawczyk – Świt na polowaniu

Kategoria Puszcze Lubuskie II miejsce Alicja Jesionek – Stara wierzba

Kategoria Puszcze Lubuskie III miejsce Stanisław Gąsiorowski – Prawie jak litewskie rojsty

Kategoria Puszcza Rudnicka I miejsce Krystyna Sławińska – Poranek nad Mereczanką

Kategoria Puszcza Rudnicka II miejsce Lakytė Rasa – Wrzosowisko

Kategoria Puszcza Rudnicka III miejsce Genadiusz Baranowicz – Zimowe ukłony

Kategoria pies myśliwski I miejsce Małgorzata Kartawik – Przywołanie

Kategoria pies myśliwski II miejsce Dziekan Łukasz – Benek

Kategoria pies myśliwski III miejsce Aleksandra Leśniak – Luna

Nagrodę główną Grand Prix przyznano Tomaszowi Krupińskiemu za zdjęcie – Z porannej mgły

Wyróżnienia ufundowane przez PPHU Grandel Sp z o.o. w Pile

Hubert Leśniak – Tańcząca z dzikami

Małgorzata Kartawik – Przywołanie

Wyróżnienia czasopisma Brać Łowiecka, dwie roczne prenumeraty ufundowane przez redakcję miesięcznika dla myśliwych i sympatyków łowiectwa

Tomasz Krok – Z kwiatkiem do kozy

Michał Bielewicz – Starcie 

Wyróżnienie ufundowane przez sklep z dziczyzną Leśniczówka – Zbigniew Winnicki

Grzegorz Ryński – Koziołek

Wyróżnienia ufundowane przez Ośrodek Rozwojowo Wdrożeniowy LP w Bedoniu

Hanna Pękalska – Wypatrujący zdobyczy

Oleg Konstantinov – Polowanie na zające, kto kogo przechytrzy

Beata Tomaszycka – Wolność

Gustaw Kaźmierczak – Bukowy fundament

Irena Kołosowska – Szpigujec u źródła

,

Lilianna Keller – Podziwiajcie mnie

Wyróżnienia ufundowane przez Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ oddział gorzowski im. Włodzimierza Korsaka

Jerzy Doniec – Malinowy byk

Mateusz Pękalski – Uff… po sezonie

Marek Pękalski – Ktoś mnie wołał

Małgorzata Pękalska – Sałata lodowa

Walery Grigorczuk – Klucz łabędzi nad Anińskiem

Klaudia Fila – Łabędzie Krzykliwe

Mariola Grzesiak – Koziołek

Jerzy Doniec – Malinowy byk