Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Dailininkei Anai Krepštul būtų sukakę 89 metai

Dailininkei Anai Krepštul būtų sukakę 89 metai

Šiandien, vasario 20 dieną, 89-ąjį gimtadienį būtų šventusi liaudies dailininkė, Šalčininkų rajono garbės pilietė Ana Krepštul. Nepaisant to, kad dailininkės su mumis nėra nuo 2007 metų, jos atminimas vis dar gyvas.

Tautodailininkė Ana Krepštul gimė Tabariškėse. Nedideliame namelyje kaimo pakraštyje praleido visą gyvenimą. Nuo vaikystės sirgo osteoporoze ir kaulų tuberkulioze, nepaisant ligų visą gyvenimą tapė. Dalininkės kūrybinis palikimas – apie 3,5 tūkst. darbų: paveikslai, piešiniai ir siuviniai. Jos darbai išsibarstę po viso pasaulio privačias kolekcijas ir bažnyčias. Su ypatingu atsidavimu ji nutapiusi  Aušros Vartų Dievo Motinos paveikslą. Ana Krepštul apdovanota Dievo nepaprastu talentu, kuris padėjo jai kovoti su negalia. Per 70 metų ji patyrė 72 kaulų lūžius, kovojo su diabetu ir širdies liga. Paskutinius 20 gyvenimo metų ji buvo prikaustyta prie vežimėlio. 2005 m. birželio 2 d. Šalčininkų rajono savivaldybės taryba suteikė Anai Krepštul Šalčininkų rajono garbės piliečio vardą.

Mažiausiai du kartus per metus – gimimo dieną ir per mirties metines – mūsų kraštietės garbei įsteigtame muziejuje Tabariškėse susirenka šeimos nariai, draugai, kūrybos gerbėjai, kad pagerbtų dailininkės atminimą. Šiemet susitikimas atidėtas dėl epidemiologinės situacijos. Tačiau dailininkės Anos Krepštul atminimas negęsta, o netgi atvirkščiai – jos asmenybė ir kūryba traukia vis daugiau dėmesio.

Dailininkės 89  - ojo gimtadienio proga Šalčininkų kultūros centras sukūrė filmą apie jos gyvenimą ir kūrybą. Šįvakar jis galėsite pamatyti Youtube kanale salcininkaikultura. NUORODA