easy to read
Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Tarptautinis bendradarbiavimas

Tarptautinis bendradarbiavimas yra labai svarbi sritis formuojant Šalčininkų rajono savivaldybės politiką. Tai įrodo Europos Tarybos apdovanojimai – Europos Tarybos vėliava ir Diplomas - bendradarbiavimo ir Europos idėjų sklaidos srityje.

2008 m. birželio 25 d. Šalčininkų rajono savivaldybė - viena iš penkių Lietuvos ir dvidešimt trijų Europos savivaldybių - buvo apdovanota Europos diplomu. Šis apdovanojimas skirtas už Europos idėjų sklaidą ir bendradarbiavimą su Europos partneriais.

Europos garbės vėliavos apdovanojimas Šalčininkų rajono savivaldybei skirtas 2012 m. balandžio 26 d. Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijos metu. Apdovanojimas skiriamas įvertinus savivaldybės veiklą, narystę įvairiose vietos ir tarptautinėse savivaldos organizacijose, dalyvavimą miestų partnerystės programose, užsienio bendradarbiavimą, tarptautinių renginių organizavimą, Europos idėjų ir vertybių propagavimą.

Šalčininkų rajono savivaldybė turi daug partnerių iš Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos. Tai leidžia bendruomenei aktyviai dalyvauti organizuojamuose seminaruose, mokymuose, mainytis patirtimi. Rajono jaunimas kasmet yra kviečiamas Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos partnerių dalyvauti įvairiuose jaunimo mainų projektuose bei stovyklose. Didelę įtaką plačiam miestų - partnerių tinklui turi trys pagrindiniai dalykai: rajono daugiakultūriškumas, daugiakalbystė ir Šalčininkų žemės ir jos žmonių svetingumas.

LENKIJOS PARTNERIAI: 

Starostwo Powiatowe w Kętrzynie Gmina Tarnowo Podgórne Miasto i Gmina Wschowa
Powiat Nowomiejski Gmina Stare Miasto Powiat Bełchatowski
Powiat Warszawski Zachodni Gmina Żnin Powiat Wolsztyński
Praga-Północ Dzielnica m.st. Warszawy Miasto Łowicz Urząd miasta w Płonsku
     
Miasto Szczytno Gmina Kazmierz Gmina Kadzidlo

 

VOKIETIJOS PARTNERIAI: 

Gemeinde Hude

PRANCŪZIJOS PARTNERIAI: 

Ville d'Arnage

ITALIJOS PARTNERIAI: 

Comune di Fiume Veneto

easy to read