Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Dieveniškės skiepijasi

Dieveniškės skiepijasi

Pastarosiomis dienomis kone aktualiausia tema -  skiepai nuo COVID-19. Šiandien gyventojų vakcinavimas vyko Dieveniškių ambulatorijoje, „Pfizer“ vakcina pasiskiepyti atėjo apie 40 gyventojų.

Mus pasitinka Dieveniškių seniūnijos seniūnė Česlava Marcinkevič, kuri pasakoja, kad be seniūnijos komunalinio ūkio, socialinių reikalų šiuo metu daug dėmesio skiriama vakcinavimui. Kaip ir kitose rajono seniūnijose, Dieveniškėse sudaryta darbo grupė, kuri padeda medikams registruoti gyventojus skiepijimui, glaudžiau bendradarbiaujama su Visuomenės sveikatos biuru, savivaldybės gydytoja, kasdien bendraujama su gyventojais, kurie nori pasiskiepyti, derinamas atvykimo laikas, data. Šiandien seniūnija padeda organizuoti atėjusių skiepytis atstumų laikymąsi, o taip pat trijų senolių atvykimą iš atokesnių kaimo gyvenviečių. 

- Prasidėjus karantinui stengiamės stebėti mūsų senyvo amžiaus ir vienišus gyventojus, kad jie jaustų kažką būnant šalia. Dėl karantino ribojimų dalis jų negali pasimatyti su Vilniuje gyvenančiais vaikais, todėl mūsų užduotis – padėti jiems vos ne visais klausimais, kuriais jie kreipiasi. Pastaruoju metu sulaukėme prašymų padėti užsiregistruoti skiepijimui. Jeigu iš pradžių informuodami apie galimybę skiepytis gaudavome atsakymą „aš pagalvosiu“ arba „ne, jokiu būdu“, tai dabar sulaukiame skambučių su prašymu padėti užsiregistruoti ar organizuoti atvykimą į skiepijimą, - pasakoja seniūnė Česlava Marcinkevič. - Seniūnijoje turime iš tiesų skaudžios patirties. Vienas garbaus amžiaus senjoras buvo gydomas sostinėje net tris mėnesius, mėnesį praleido komoje, ačiū Dievui, kad pasveiko. Sulaukiau skambučių ir išgirdau pasakojimus, kaip žmonės kovojo su plaučių uždegimu, kai kuriuos ištiko iš širdies bėdos, - tęsia ji.

 
 

Anot seniūnės, neseniai seniūnijos ramybę sudrumstė skaudus įvykis. Po laidotuvių, kuriose dalyvavo 24 asmenys, susirgo net 17 žmonių, keturi pateko į ligoninę. Skaudžiausia, kad viena iš susirgusių moterų pralaimėjo kovą su COVID-19.

Česlava Marcinkevič pasakoja, kad šiandien organizuojama trečia skiepijimo procedūra. Kitą savaitę planuojama dar viena. Iš viso Dieveniškių ambulatorijoje šiandien pasiskiepijo 47 Dieveniškių ir Poškonių seniūnijų gyventojų. Norinčių skiepytis sąrašai sudaromi taip, kad būtų panaudotos visos kiekvieno buteliuko dozės. 

 
 

Nemalonia patirtimi pasidalijo Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Regina Barsulienė, kuri labai sunkiai sirgo COVID-19.

- Aš tik „už“ skiepijimą. Galų gale vakciną sukūrė mokslininkai, žmonės, kurie žino kur kas daugiau negu mes. Aš sirgau COVID -19, sirgau sunkia forma, gulėjau ligoninėje, dusau. Ligą lydėjo plaučių uždegimas. Išrašyta iš ligoninės vis dar nesijaučiu sveika. Mane lydi nuolatinis nuovargis ir nemiga, silpnumas. Nepaisant to, kad persirgau, esu pasiryžusi skiepytis, kai tik man bus galima. Manau, kad padėtis tikrai nesikeis, jeigu nesiskiepysime, - pasakoja ponia Regina.

Moteris sako pasitikinti mokslu ir medikais. Linkime jai sveikatos, geros savijautos, o kiekvienam šiandien pasiskiepijusiam - išlikti sveikiems bei saugiems.