Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Kas yra renovacija?

Kas yra renovacija?

Klaidingai manoma, kad daugiabučio renovacija – tai tik daugiabučio namo fasado šiltinimas. Vien uždėti namui „šiltą rūbą“ neužtenka, reikia, kad šiluma sklistų ir susilaikytų viduje. Todėl renovacija turi būti vertinama, kaip kompleksinis priemonių taikymas.

Nauji langai ir balkonų stiklinimas. Pastato šiltinimas nebus efektyvus, jeigu pro senus langus cirkuliuos šaltas oras. Per mažas sandarumas įtakoja šilumos nuostolius ir didesnes sąskaitas už šildymą. Balkonų stiklinimas taip pat leidžia išvengti šilumos praradimą ir vienas iš šilumos energijos taupymo sprendimų.

Stogas. Apšiltinti stogą naudinga ne tik paskutinio aukšto gyventojams, bet ir visam daugiabučiui. Vieni didžiausių šilumos nuostolių patiriami per stogą, nes šiltas oras kyla į viršų, todėl per nesandarią stogo konstrukciją visas daugiabutis praranda labai daug šilumos.

Cokolis. Renovuojant daugiabutį apšiltinamas cokolis (pamatai), sutvarkomi konstrukciniai defektai, įrengiama hidroizoliacija ir nuogrinda.

Šilumos mazgas. Modernizuojant daugiabučio šildymo sistemą dėmesys skiriamas  jos balansavimui ir tolygiam šilumos paskirstymui. Keičiami šildymo sistemos vamzdynai, įrengiami balansiniai ventiliai, keičiamas šilumos siurblys.

Sienų šiltinimas. Klaidingai manoma, kad renovacijos metu sienos tik šiltinamos. Iš tiesų prieš atliekant šiltinimo darbus pašalinami sienų ir konstrukcijų trūkumai, balkonų ir atitvarų įtrūkimai, sustiprinamos sienos ir atstatomos nutrupėjusios plytos.

Vilniaus 26a, Šalčininkai (prieš renovaciją)                                                       Vilniaus 26a, Šalčininkai (po renovacijos)

 

Kaina už renovacijos darbus. Visus domina, kiek jiems kainuos mažesnės sąskaitos už šilumos energiją. Kaina yra labai individuali ir priklauso nuo investicinių priemonių, kurias renkasi gyventojai. Yra daugiabučių, kurių gyventojai pasirinko tik sienų šiltinimą ir langų keitimą. Kiti skiria dėmesį ir šildymo sistemai, vamzdynams, keičia elektros instaliaciją, pritaiko įėjimus neįgaliųjų poreikiams.

- Renovacijos procesas priklauso nuo pačių gyventojų. Reikia pradėti nuo supratimo, kad nusidėvėjimo procesai neišvengiami. Nuo gamtos sąlygų trupa plytos, dėl temperatūros svyravimų atsiranda įtrūkimų, plyšių sienose, pro senus langus veržiasi šaltas oras, varva stogas. Kuo anksčiau trūkumai bus pašalinti, tuo renovacijos procesas bus sklandesnis, - sako Statybos ir architektūros skyriaus specialistas Pavel Savel.

Mokėjimai. Namai po renovacijos sutaupo apie 40 proc. šilumos energijos. Remiantis UAB „Šalčininkų šilumos tinklai“ skaičiavimais pateikiame panašių renovuotų ir nerenovuotų daugiabučių Šalčininkuose mokėjimo už šildymą palyginimą. Lentelėje pateikiama informacija, kiek nurodytų daugiabučių gyventojai šį šildymo sezoną (lapkritį, gruodį ir sausį) sumokėjo už 50 kv. m plotą.

 

Daugiau informacijos: + 370 665 93983