Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Logopedai ir specialieji pedagogai tobulina kompetencijas

Logopedai ir specialieji pedagogai tobulina kompetencijas

Vasario 26 dieną rajono logopedai ir specialieji pedagogai dalyvavo nuotoliniame atvirame praktiniame užsiėmime tema ,,Garsų s-š diferencijavimas“, kurį vedė Butrimonių A. Krepštul gimnazijos logopedė-metodininkė Zenona Nedveckaja. Susitikimo dalyviai turėjo galimybę pabūti ugdytinių vietoje ir patobulinti garsų tarimo bei diferencijavimo įgūdžius. Švietimo pagalbos specialistai jau yra gerai įvaldę taisyklingos artikuliacijos gebėjimus, todėl mielai sekė logopedės teatralizuotas užduotis, tikslingai parinktas siekiant pasiekti užsiėmimo tikslus ir uždavinius.

Įdomių ir kūrybingų, pačios paruoštomis vaizdinėmis didaktinėmis priemonėmis buvo mokoma diferencijuoti painiojamas fonemas, lavinamas girdimasis ir regimasis suvokimas, plečiamas žodynas. Logopedė Zenona Nedveckaja susitikimo dalyviams taip pat pateikė teorinį pranešimą apie disleksiją.

Šis skaitymo sutrikimas pasitaiko daug dažniau nei yra įprasta manyti. Pasak mokslininkų, iki 20 procentų žmonių patiria lengvesnės ar stipresnės formos disleksiją. Tačiau labai svarbu suprasti, kad nors disleksija ir apsunkina vaiko mokymosi raidą, tai toli gražu nereiškia, kad vaikas yra mažiau protingas ar sumanus nei kiti bendraamžiai. Pikaso, Stivenas Spylbergas, Albertas Einšteinas, Agata Kristi ar Vinstonas Čerčilis yra tik keletas iš daugybės itin sėkmingų žmonių pavyzdžių, turėjusių šį skaitymo sutrikimą.

Paprastai disleksija išryškėja, kai vaikas pradeda mokytis skaityti ir rašyti. Mokykloje ir namuose nuolat susiduriant su reikalavimais, kurių vaikas negali įvykdyti, atsiranda lėtinė stresinė situacija, paveikianti jo savivertę. Laiku neaptikus disleksijos, gali atsirasti neigiamas pėdsakas visoje tolesnėje vaiko ugdymo veikloje. Labai svarbi savalaikė specialistų pagalba ir tėvų konsultavimas, kompensuojant problemą stipriosiomis vaiko savybėmis ir gebėjimais.

Susitikime taip pat dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aleksandra Sankovska, Butrimonių A. Krepštul gimnazijos direktorė Teresa Savel, Butrimonių A. Krepštul gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Marija Ladziato, Šalčininkų rajono savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos l. e. direktorės pareigas Renata Sinkevič.

Rajono logopedų ir spec. pedagogų metodinio būrelio pirmininkė
Regina Objedkova