Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Nustatytas paukščių gripo atvejis

Nustatytas paukščių gripo atvejis

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  (toliau - VMVT) Vilniaus departamento Šalčininkų skyrius informuoja, kad Šalčininkų r. sav., Jašiūnų sen., Jašiūnų k., Merkio upėje, rastai gulbės gaišenos. Remiantis Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto 2021 m. kovo 22 d. tyrimų protokolu Nr. 2-21/2306 G1, nustatytas paukščių gripo virusas (A tipo H5 ir N8 potipiai).

KAS YRA PAUKŠČIŲ GRIPAS?

Paukščių gripas yra greitai plintanti pavojinga užkrečiamoji paukščių liga, kuria serga naminiai ir laukiniai paukščiai. Paukščių gripo viruso nešiotojai ir platintojai gamtoje yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai. Paukščių gripu sergantys paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta paukščių skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėse. Paukščiai gaišta. Nuo ligos gali nugaišti iki 100 proc. visų ūkyje laikomų paukščių.

Rekomendacijos mažiems naminių paukščių ūkiams:

▪ Pavasarinės ir rudeninės paukščių migracijos metu (kovo - balandžio ir rugsėjo - spalio mėn.) laikyti naminius paukščius uždarose patalpose arba aptvaruose su stoginėmis, apsaugančiomis nuo kontakto su laukiniais migruojančiai paukščiais;

▪ Naminiams paukščiams skirtą pašarą laikyti taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių, graužikų ir kitų gyvūnų, galinčių mechaniškai pernešti virusą;

▪ Nenaudoti naminių paukščių girdymui atvirų vandens telkinių vandens.

Pastebėjus būdingų ligos požymių naminių paukščių pulke, ėmus gaišti naminiams paukščiams ar aptikus nugaišusį laukinį vandens paukštį reikėtų apie tai pranešti artimiausiam VMVT departamentui arba nemokamu tel. 8 800 40 403.