Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Pavasario „nemalonumai“

Pavasario „nemalonumai“

Pradėjus tirpti sniegui parkai, pasivaikščiojimų takai, daugiabučių kiemai ir kitos viešos erdvės „pasipuošė“ per žiemą gyvūnų paliktomis „staigmenėlėmis“. Sniegas juos laikinai pridengė, bet po žiemos ateina pavasaris. Tad džiaugsmą dėl pirmųjų saulės spindulių aptemdo tikrai nemalonūs vaizdai.

Gyvūnų laikymo Šalčininkų rajono savivaldybės teritorijoje taisyklės reglamentuoja augintinio šeimininko pareigas. Viena iš jų – užtikrinti, kad gyvūnui priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, gyvūno laikytojas nedelsdamas turi surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus. Kaip tai padaryti? Su savimi reikia turėti maišelį, į kurį bus surinktos keturkojo draugo paliktos išmatos. Rekomenduojama, kad maišeliai būtų draugiški gamtai, suyrantys arba kompostuojami. Juos galime išmesti į bendrus mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Dar vienas variantas – turėti su savimi mažą kastuvėlį, kuriuo, reikalui esant, galima užkasti ekskrementus žemėje.

- Gyvūnas šeimininko nesirinko. Jį pasirinko žmogus. Todėl natūralu, kad reikia pasirūpinti ne tik keturkojo draugo maistu ir fizine forma, bet ir užtikrinti higieną. Be to, nepamirškime, kad parkuose, pėsčiųjų takuose, daugiabučių kiemuose ir kitose viešose vietose po žiemos pasirodžiusios „dovanėlės“ teršia aplinką, gali sukelti įvairias pačių augintinių ligas ir pavojingi aplinkiniams. Vargu, ar kuris iš mūsų apsidžiaugtų netyčia užlipęs ant tokios krūvelės. Maišelis kišenėje užtikrins švarią aplinką ir gerą aplinkinių nuotaiką, - pasakoja Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžejus Urbelevičius.

Už gyvūnų laikymo taisyklių nesilaikymą keturkojo šeimininkas pirmą kartą gali būti įspėtas, o vėliau baudžiamas nuo 30 iki 120 eurų bauda.

Maišelius gyvūnų ekskrementams galima įsigyti bet kurioje gyvūnų prekių parduotuvėje. Kiek tai kainuoja? Pasitikriname: vienoje elektroninėje parduotuvėje 90 maišelių kainuoja 1,59 Eur, kitoje – 45 maišeliai kainuoja 1,61 Eur, trečioje – 90 vnt. kaina 1,99 Eur. Kaip matome, kaina už švarią aplinka tikrai nedidelė.