Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkų autobusų parkas „už“ skiepą!

Šalčininkų autobusų parkas „už“ skiepą!

Nuo šių metų kovo skiepijimas Šalčininkų rajone organizuojamas vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu papildytu prioritetinių gyventojų grupių nustatymo sąrašu. Į šį sąrašą buvo įtraukti ir Šalčininkų autobusų parko darbuotojai. Šiuo metu savivaldybės įstaigoje, paskiepyti žmonės ir darbuotojai, kurie turi antikūnų, sudaro net 84 proc.

Autobusų parko direktorė Teresa Butrimovič pasakoja, kad darbuotojų nuomonės dėl skiepijimo buvo labai skirtingos. Vieni iš karto žinojo, kad reikia skiepytis, nes bijojo susirgti. Buvo ir tokių, kurie kategoriškai nusiteikę prieš skiepus.

Šiuo metu yra prieinama daug informacijos apie skiepus, jų veikimą ir naudą, tad žmonių nuomonė apie skiepus keičiasi, be to, darbuotojai supranta, kad tokia yra jų darbo specifika - darbas su žmonėmis kiekvieną dieną. Kiekvienas sutiko, kad turime būti patys saugūs ir pasirūpinti keleivių saugumu. Pirmieji pasiskiepijo darbuotojai, kurie neturi problemų su sveikata, kiti - konsultuojasi su savo gydytojais.

Pasak direktorės, įmonė atsakinga ne tik už savo darbuotojus, bet ir už visus keleivius, tad džiaugiasi, jog darbuotojai supranta skiepų svarbą ir kad skiepytis reikia.

- Autobusų parke dirbu daugiau kaip 20 metų. Dvejonių dėl skiepo man tikrai nebuvo. Skiepytis reikia. Dirbu su žmonėmis ir turiu užtikrinti saugią kelionę. Po skiepo nebuvo jokių šalutinių poveikių, nes dirbau ir tiesiog nebuvo tam laiko, – juokaudamas pasakoja vairuotojas Viktoras.

 

Didžiausias sergamumo protrūkis įmonėje buvo sausio – vasario mėnesį. Nors reisinių maršrutų vairuotojai turėjo didžiausią riziką susirgti, nes bendrauja su didžiuliu keleivių srautu, pirmieji, kas susirgo organizacijoje buvo ne vairuotojai. Jie labai griežtai laikėsi higienos reikalavimų ir tai jiems padėjo apsisaugoti.

Koks sėkmės receptas? Šalčininkų autobuso stotis karantino metu suteikia specialiąsias paslaugas – sergančiųjų COVID-19 pavėžėjimą iš namų į testavimą mobiliajame punkte. Darbuotojai kiekvieną dieną turi kontaktą su sergančiais. Jie mato tuos žmones, žmonių kiekį ir kaip jie jaučiasi, todėl tikrai nenori atsirasti jų tarpe. Aišku, vairuotojų kontaktas su sergančiais yra visiškai saugus. Autobusuose yra padarytos pertvaros, vairuotojai apsivelka kombinezonus, kaukes, pirštines ir naudojasi dezinfekavimo skysčiu. Vairuotojų požiūris į ligą ir vakcinaciją tapo atsakingesnis.

- Čia kiekvieno žmogaus individualus sprendimas. Kiekvienas gali pagalvoti, kad ši liga manęs nepalies, bet praktika rodo kitaip. Niekas nėra apsaugotas nuo šios ligos. Gerai jeigu tau praeis lengvai arba be simptomų, bet tai nereiškia, kad tavo artimiesiems irgi taip bus. Laikas pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie savo artimuosius. Kiek buvo sunkiai sergančių visame pasaulyje ir jiems padėjo vakcina. COVID-19 liga nekur neišnyks ir turime ją nugalėti tik vakcinacijos dėka, - sako Šalčininkų autobusų parko direktorė Teresa Butrimovič.

Šalčininkų autobusų parko administracijos darbuotojai nuosekliai stebi visų darbuotojų vakcinavimo eigą. Kas turi aktyvius antikūnus, stengiasi kas du mėnesius tikrinti jų kiekį, kad laiku pasiskiepytų. Iš viso organizacijoje yra 75 darbuotojai. Šiuo metu pirmą skiepą jau gavo 49 žmonės, 14 darbuotojų turi pakankamai antikūnų, 6 žmonės turi nedarbingumo lapelį ir likę 6 žmonės, kurie dar turi pasiskiepyti. Jie sutinka skiepytis jau šią arba kitą savaitę. Po antros dozės yra du darbuotojai.