Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkų moksleiviai prisijungė prie ypatingo projekto: sveikino ir pirmoji ponia

Šalčininkų moksleiviai prisijungė prie ypatingo projekto: sveikino ir pirmoji ponia

Net dešimt Šalčininkų rajono mokyklų šiais metais prisijungė prie lyderystės per sportą ugdymo projekto „Svajonių komandos“. Britų tarybos Lietuvoje kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) organizuojamas projektas įtraukė 40 moksleivių ir 30 pedagogų.

„Mano svajonė – kad Šalčininkų rajono savivaldybėje augtų jauni lyderiai – stiprūs ir kūnu ir dvasia!“ – kalbėdamas apie ilgalaikio bendradarbiavimo su LTOK pradžią sakė Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevič.

„People to people“ programos finansuojamo projekto „Svajonių komandos“ tikslas – per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystės įgūdžius, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius. Trejus metus veiklose aktyviai dalyvavo Klaipėdos regiono moksleiviai, o ketvirtajame sezone prisijungė ir Šalčininkų bei Visagino mokyklos.

Šalčininkų pedagogai dalyvavo mokymuose, kuriuose buvo kalbama apie neformalųjį ugdymą, ugdymą per sportą, mentorystę. Tuo tarpu moksleiviai dalyvavo seminaruose apie lyderystę, emocinį intelektą, XXI amžiaus kompetencijas, susipažįsta su kitomis olimpinio švietimo veiklomis, o prie mokymų prisijungę klaipėdiečiai dalijasi savo patirtimi.

Prie „Svajonių komandų“ bendruomenės prisijungė „Santarvės“ gimnazija, Jano Sniadeckio gimnazija, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija, Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazija, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija, Dieveniškių „Ryto“ gimnazija, Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazija, Kalesninkų L. Narbuto gimnazija, Turgelių P. K. Bžostovskio gimnazija, Butrimonių Anos Krepštul gimnazija.

Sveikino ypatingi svečiai

Iš viso per keturis projekto sezonus jaunųjų lyderių ugdymo per sportą programa suvienijo 320 moksleivių ir pusantro šimto pedagogų. Praėjusią savaitę vykusiame ketvirtojo sezono virtualiame uždarymo renginyje visus projekto dalyvius sveikino pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, svečiai iš Didžiosios Britanijos, muzikos ir sporto žvaigždės.

„Fizinis raštingumas, tarpasmeninio bendravimo valdymas, kilni lyderystė yra įrankiai pandemijos iššūkiams įveikti. Prisijungdami prie šio projekto per sportą pajutote pokyčio galią ir tapote olimpinių vertybių nešėjais.

Jeigu jums svarbu įsiklausyti ir gerbti kito nuomonę, efektyviai dirbti derinant nuomonių įvairovę daugiakultūrėse komandose, jei jaučiate pagarbą mokytojui ir dėkingumą mentoriui – jūs esate atsakingi ateities lyderiai, kuriais mes didžiuojamės“, – renginyje sakė pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Dalyvius sveikindamas Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje Brianas Olley pasidžiaugė, kad projekte „Svajonių komandos“ dalyvaujančių lietuviakalbių ir rusakalbių mokyklų moksleiviai kartu mokosi atvirumo ir bendradarbiavimo.

„Matydamas, kas buvo nuveikta per ketverius metus galiu pasakyti, kad „Svajonių komandos“ ugdo pagarbą ir socialinį ryšį tarp skirtingų bendruomenių. Ši iniciatyva jaunus žmones skatina pažinti, ugdyti lyderystės savybes, keičia požiūrį į konkurenciją ir ugdo pagarbą kiekvienai kultūrai ar kalbai“, – sakė B. Olley.

Pasirinko „Svajonių komandas“

Renginyje dalyvavo ir Britų tarybos Globalaus tinklo vadovas Charlie Walkeris. Jo tikslas – susipažinti su tinklo narių kartu su partneriais vykdomais projektais. Britų taryba Lietuvoje iš visų vykdomų projektų Ch. Walkerį pasirinko supažindinti su „Svajonių komandų“ dalyviais.

„Nelsonas Mandela yra pasakęs, kad sportas turi galią keisti pasaulį, vienyti ir įkvėpti. Projekto „Svajonių komandos“ organizatoriai, pasitelkdami tarptautinę sporto kalbą, su jaunimu kalba apie pagarbą, lyderystę, įvairovę. Tikiuosi, visi galėsime susitikti kitais metais, kai Britų taryba minės 30 metų darbo Lietuvoje sukaktį“, – kalbėjo Ch. Walkeris.

Jis taip pat Lietuvos sportininkams palinkėjo sėkmės artėjančiose Tokijo olimpinėse žaidynėse.

„Mums didelė privilegija dirbti su tokiais partneriais, kaip Britų taryba bei jausti pirmosios ponios palaikymą. Projektas „Svajonių komandos“ kuria pokytį visuomenėje. Šie jauni žmonės – Lietuvos ateitis, auganti kartu su olimpinėmis vertybėmis“, – sakė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Žvaigždes kalbino moksleiviai

Į sezono uždarymo renginio veiklas aktyviai įsitraukė ir patys projekto dalyviai. Pirmiausia pasiūlę svečiams pasimankštinti, netrukus jie į interviu pakvietė dainininką ir laidų vedėją Vidą Bareikį. Moksleivės iš Šalčininkų Zlata ir Uršula populiaraus atlikėjo klausė, kaip jaunam žmogui rasti mylimą veiklą ir kokią įtaką šiame pasirinkime turi turėti tėvai.

„Manau, tėvai turėtų labiau įsiklausyti į vaiką. O kaip rasti savo? Reikia bandyti, nes nepabandęs nesužinosi. Aš pats pradėjau nuo muzikos, tada patraukė vaidyba, režisūra, o galiausiai grįžau prie muzikos. Bet be tų ieškojimų, nebūčiau ten, kur esu dabar. Todėl nebijokite bandyti“, – sakė atlikėjas.

Renginio metu moksleiviai taip pat turėjo galimybę ne tik dalyvauti, bet ir vesti diskusiją su olimpiete bėgike Egle Balčiūnaite bei kandidatu į Tokijo paralimpines žaidynes paratriatlonininku Ernestu Česoniu.

Sportininkai jauniesiems lyderiams pasakojo apie karjerą, pomėgius, savybes, kurias jiems padėjo ugdyti sportas.

„Sportas mane išmokė disciplinos ir stipriai prisidėjo prie visapusiško ugdymo. Tik visai neseniai supratau, kad kaip sportininkė galiu siųsti žinutę visuomenei. Vadovaujuosi posakiu: jei gali padėti – padėk, jei gali dalintis – dalinkis. Man smagu jei galiu įkvėpti ne tik sportuoti, bet ir siekti savo tikslų, išsigryninti vertybes, prioritetus. Pati daug išmokau bendraudama su žmonėmis iš kitų kultūrų. Labai vertinu draugystes, kurias man pasisekė užmegzti Japonijoje, Australijoje, Pietų Amerikoje, Šveicarijoje“, – kalbėjo Lietuvos rekordininkė E. Balčiūnaitė.

„Būna, atiduodi visą save varžybose, bet nesiseka. Tuomet svarbu pakelti galvą ir žengti toliau, nepasiduoti, kad ir kas benutiktų. Tik neseniai pastebėjau, kad daug žmonių į mane lygiuojasi. Jaučiu atsakomybę. Varžovais mes esame tik varžybų metu, o prieš ir po – dalijamės patirtimi, juokiamės, mokomės vieni iš kitų. Gyvenimas yra judėjimas. Kai judi – išsilaisvini“, – patirtimi dalinosi E. Česonis.

Ketvirtajame projekto „Svajonių komandos“ sezone iš viso dalyvavo 26 mokyklos iš trijų Lietuvos miestų. Iniciatyvos veiklas išbandė 78 pedagogai ir 150 jaunųjų lyderių, į kurių organizuotus edukacinius užsiėmimus įsitraukė 650 moksleivių.