Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkų rajono mero darbinis susitikimas su seniūnais ir savivaldybės įstaigų vadovais

Šalčininkų rajono mero darbinis susitikimas su seniūnais ir savivaldybės įstaigų vadovais

Vakcinavimo procesas, komunaliniai bei socialiniai reikalai tapo pagrindine Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus susitikimo su seniūnais ir savivaldybės įstaigų vadovais tema. Susirinkimas vyko nuotoliniu būdu.

Susitikimo metu daug dėmesio skirta vakcinacijos proceso, vykstančio pagal prioritetines grupes, aptarimui. Šiuo klausimu pasisakė sveikatos priežiūros įstaigų vadovai.  Gyventojams jau suleistos 954 dozės (3,15 proc. visų gyventojų).  „Moderna“  vakcina pasiskiepijo 90 gyventojų, „AstraZeneca“ - 50, kiti paskiepyti „Pfizer" vakcina. Šalčininkų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Laimutė Sliževska, pabrėžė, jog kolektyvinis imunitetas yra veiksmingas tik tuo atveju, jei bus paskiepyta pakankamai žmonių. Todėl vakcinacijos procesas turi būti atliktas kuo greičiau. Centro direktorė akcentavo, kad šiuo metu žmogus neturi galimybės pasirinkti vakcinos. Pasitaiko, kad pacientas atsisako skiepytis tam tikro gamintojo vakcina, tokiu atveju jis yra nukeliamas į eilės pabaiga. Sklandžiausiai vakcinacijos procesas vyksta Baltosios Vokės seniūnijoje, kurioje pasiskiepijo 90 proc. prioritetinėms grupėms priklausančių asmenų.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vyr. specialistė (savivaldybės gydytoja) Jolanta Černiavskienė informavo, kad šiuo metu Šalčininkų rajone COVID-19 liga serga 70 gyventojų. Lyginant su pastaraisiais mėnesiais sergančiųjų skaičius mažėja, tačiau pagal statistinius duomenis rajonas vis dar lieka raudonoje zonoje.

Pasak Visuomenės sveikatos biuro direktorės Janinos Alkovskos, mobilusis testavimo punktas Šalčininkuose šiuo metu dirba tris dienas per savaitę. Vidutiniškai punkte pasitikrina 18-25 žmonės. Karščiavimo klinika per dieną priima 6-10 pacientų.

- Pradėjome labai svarbų imunizacijos procesą. Suprantame, kad be vakcinos su pandemija nesusitvarkysime. Turime daugiau informuoti žmones, sklaidyti mitus ir prisidėti prie didesnės motyvacijos skiepytis, kas padėtų greičiau visiems grįžti į normalų gyvenimą, - susirinkimo metu pasakė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.

 
 

Nuotolinio susitikimo metu nepritrūko dėmesio ir komunaliniams klausimams. Ypač aktuali tema – kelių būklė. Po nutirpusio sniego pasirodė duobės asfalto dangoje, žvyrkeliams būtinas greideriavimas. Tačiau šį procesą galima bus pradėti tik išsausėjus orams.

Daug problemų kelia ne tik savivaldybės tvarkomi keliai, bet ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausantys keliai ir gatvės. Viena iš tokių – Balinskio gatvė Jašiūnuose, kurios prasta būklė išryškėjo tirpstant sniegui. Dėl gatvės tvarkymo buvo kreiptasi į Lietuvos automobilių kelių direkciją.

Pokalbio metu meras Zdzislav Palevič dėkojo komunalinių įmonių vadovams ir seniūnams už sklandų sniego valymą žiemos metu.

- Atsižvelgiant į rimtą situaciją, kokią sukėlė ekstremalus snygis šių metų žiemą, su sniego valymo procesu susitvarkėme pakankamai gerai, už ką norėčiau padėkoti atsakingiems asmenims, – kalbėjo meras Zdzislav Palevič.

Apibendrindamas susitikimą  Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič pažymėjo, kad kiekvienos veiklos srities situacija turi būti valdoma ir kontroliuojama.