Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Sėkmingai pasibaigusi dingusio Šalčininkų rajono gyventojo paieška

Sėkmingai pasibaigusi dingusio Šalčininkų rajono gyventojo paieška

Sieną su Baltarusija saugančioje Gintaro Žagunio užkardoje tarnaujantis olandų aviganis Herkus Šalčininkų rajone surado dingusį vyrą.

Pirmadienį, kovo 29 dienos vakare į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečius pagalbos kreipėsi sunerimusi Šalčininkų rajono gyventoja. Ji pasieniečiams pranešė, kad maždaug prieš 6 valandas iš Poškonių kaimo išėjo ir į netoliese esančius namus Stakų kaime negrįžo jos 65-erių giminaitis.

G.Žagunio užkardos pasieniečiai prašymo padėti pradingėlį sulaukė ir iš policijos.

Iškart pagalbon buvo išsiųstas G. Žagunio užkardos kinologas su tarnybiniu ketverių metų olandų aviganiu Herkumi. Atvykus į vietą, kur vyras apytiksliai galėjo būti paskutinį kartą prieš patraukdamas į namus, Herkui buvo duota komanda sekti pėdsakais. Keturkojis juos iškart užuodė ir pradėjo vesti pasieniečius.

Paieška pievomis ir mišku truko apie 20 minučių, kol pėdsekys priėjo prie medžiais apaugusios vietos šalia vietinio eismo kelio. Čia Herkus lojimu pranešė suradęs žmogų. Dingęs vyras nejudėdamas gulėjo griovyje už keliolikos metrų nuo kelio, bet buvo sąmoningas. Ši vieta yra apie kilometrą nuo jo namų.

Pasieniečiai pradingėlį apžiūrėjo, pakalbino ir išvedė į kelią. Medikų pagalbos žmogui neprireikė. Netrukus VSAT pareigūnai vyrą perdavė atvykusiems jo giminaičiams.

Antradienį, kovo 30 d.  VSAT vadovybė gavo nuoširdų laišką, kuriame surastojo vyriškio artimieji dėkojo VSAT Varėnos pasienio rinktinės G. Žagunio užkardos pasieniečiams.

„VSAT Varėnos pasienio rinktinei, noriu labai padėkoti VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pareigūnams, o ypač kinologui, už suteiktą operatyvią ir nuoširdžią pagalbą. Šių metų kovo 29 d. su policijos pareigūnais kreipėmės pasieniečių pagalbos ieškant dingusio 65 metų vyro. Po trijų paieškos valandų žmogus buvo rastas. Nors sakoma, kad geri darbai daromi tyliai, jie tiesiog nematomi, tačiau geri dalykai turi būti pastebimi. Džiugu, kad yra tokių pareigūnų, kurie savo atsidavimu darbui kelia pasieniečio vardą. Ačiū, už sąžiningai atliekamą darbą“

Šiuo metu VSAT tarnauja 125 tarnybiniai šunys. Didžioji dalis keturkojų – belgų ir vokiečių aviganiai, taip pat yra 3 olandų aviganiai, vengrų vižlas ir rusų spanielis.

Pasieniečių keturkojai yra nepamainomi pagalbininkai sulaikant sienos pažeidėjus, kontrabandininkus, neteisėtus migrantus ir kitus nusikaltėlius, taip pat aptinkant draudžiamas medžiagas. Neretai pasieniečių šunų pagalbos prireikia dingus žmonėms ar aiškinantis vagystes.

Apie dingusį ir po 3 valandų surastą 65-erių Šalčininkų rajono gyventoją VSAT 2021 m. kovo 29 d. skelbė www.pasienis.lt