Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šiandien posėdžiavo Šalčininkų rajono ekstremalių situacijų komisija

Šiandien posėdžiavo Šalčininkų rajono ekstremalių situacijų komisija

Posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija šiandien aptarė nepalankią epidemiologinę situaciją Šalčininkų rajone, taip pat aptartas nustatytas paukščių gripo atvejis ir gaisrų atvirose teritorijose klausimas. 

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Josif Rybak pradėjo nuotolinį susitikimą įvardindamas dabartinę situaciją kaip itin grėsmingą, svarstydamas, kad rajone tikriausiai prasidėjo trečioji COVID-19 banga ir būtina užtikrinti visas įmanomas situacijos valdymo priemones.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šalčininkų skyriaus vedėja Vilma Vlasovienė, pristatydama rajono epidemiologinę situaciją, atkreipė dėmesį, kad vasario pabaigoje sumažėjęs sergamumas kovą kilo kiekvieną savaitę. Dar vakar už pirmas dvi savaitės dienas buvo nustatyti 38 susirgimų atvejai, šiandien jų jau yra net 78.

Aiškinantis asmenų užsikrėtimo aplinkybes nustatyta, kad apie 35 proc. susirgusių paprastai užsikrečia šeimose, apie 27 proc. – darbovietėse ir labiausiai neramina, kad net apie 36 proc. susirgusių negali įvardyti užsikrėtimo aplinkybių. Daroma prielaida, kad asmenys slepia informaciją, taip kyla grėsmė ligai plisti dar labiau. Taip pat neramina ir faktas, kad teigiamų testų dalis nuo testuojamų asmenų skaičiaus pastaruoju metu yra 25 proc. Pagal sergamumą Šalčininkų rajonas atsidūręs trejetuke.

Vilma Vlasovienė taip pat apgailestavo, kad nustačius susirgimo židinius, su sergančiu asmeniu kontaktavę gyventojai nesutinka išsitirti. Vedėja priminė apie šiuo metu nustatytus COVID-19 ligos židinius: Šalčininkų lopšelis – darželis „Vyturėlis“, Zavišonių lopšelis – darželis, Šalčininkų ligoninė, tačiau labiausiai neramina situacija Mikniškių stačiatikių bendruomenėje. Po vakarykščio testavimo, kai mobilaus punkto komanda nuvyko į Mikniškes ir paėmė mėginius, šiandien liga patvirtinta dar 35 asmenims.

Pandemijai suvaldyti koją pakiša nepakankama infekcinių ligų kontrolė darbovietėse, užsikrėtimo aplinkybių slėpimas, pasitaiko atvejų, kai asmenys dirba turėdami ligos simptomų. Taip pat neramina ir tai, kad Šalčininkų rajone gyventojai vakcinuojasi gana vangiai. Savivaldybės gydytojos Jolantos Černiavskienės teigimu, pirmą vakcinos dozę gavo 1647 gyventojai (5,44 proc.), antrąja doze paskiepyti 928 asmenys. Ji pasidžiaugė, kad pastaruoju metu gana aktyviai skiepijasi pasieniečiai, pareigūnai atvyksta nedidelėmis grupėmis. Anot jos, didėjant sergamumui didinamos karščiavimo klinikos ir mobiliojo punkto darbo apimtys.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič kalbėjo, jog Eišiškių S. Rapolionio gimnazija ruošiasi gražinti pradinukus į kontaktinį ugdymą. Šiuo metu sudaromi norinčiųjų ir sutinkančių testuotis kaupinių būdu sąrašai. Tikimasi, kad po Velykų galis gimnazijos pradinukų grįš į kontaktinį ugdymą.

Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Laima Sliževska priminė, kad vakcinavimui laukiami vyresni negu 65 m. asmenys ir jaunesni, turintys gretutinių ligų, pasikonsultavę su šeimos gydytoju.

Šalčininkų policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij priminė, kad karantino priemonių kontrolė – tai tik viena iš pareigūnų funkcijų, policijos pareigūnai šiuo metu turi ir kitų užduočių. Per praėjusius metus dėl karantino ribojimų nesilaikymo nubausti 52 asmenys, per tris šių metų mėnesius – net 166. Reikia pastebėti, kad pareigūnai neskuba bausti, bauda išrašoma tuo atveju, asmuo nereaguoja į įspėjimą. Prieš Velykas ir per šventes policija skirs didesnį dėmesį viešosioms erdvėms, patruliuos parkuose, reaguos į kitus karantino pažeidimus, ypatingai kreips dėmesį šeimų šventėms ir vakarėliams.

Kylant susirgimų kreivei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šalčininkų skyrius griežčiau kontroliuos karantino sąlygų laikymąsi parduotuvėse, maisto ruošimo ir išsinešimo vietose, turgavietėse. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šalčininkų skyrius kontroliuos paslaugų teikimo vietas. 

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Josif Rybak apgailestavo dėl didėjančio sergamumo ir teigė, kad ši savaitė bus lemtinga, žmonės ruošiasi šventėms, gresia dar didesnis sergamumas. Tačiau pritaikius visas kontrolės priemones tikimasi situacijos suvaldymo. Anot jo, galimi sprendimo būdai: skatinti žmonių skiepijimą, didinti testuojamų asmenų skaičių, griežtinti sąlytį turėjusių asmenų kontrolę, griežtai laikytis visų asmens higienos taisyklių ir reikalavimų, griežtinti karantino režimo kontrolę.

Kitas aktualus klausimas – nugaišusiai laukinei gulbei nustatytas paukščių gripas. Tai greitai plintanti pavojinga užkrečiamoji paukščių liga, kuria serga naminiai ir laukiniai paukščiai.  Pastebėjus būdingų ligos požymių naminių paukščių pulke, ėmus gaišti naminiams paukščiams ar aptikus nugaišusį laukinį vandens paukštį reikėtų apie tai pranešti artimiausiam VMVT departamentui arba nemokamu tel. 8 800 40 403

Apie žolės deginimą kalbėjęs Šalčininkų priešgaisrinės ir gelbėjimo tarybos viršininkas Vitalijus Kapusta teigė, kad kovo ir balandžio mėnesiai pagal gaisrų skaičių paprastai lyderiauja dėl gaisrų atvirose vietose. Paprastai kasmet nustatomi ir nubaudžiami 9 asmenys. Šiemet už rankos pagautas pirmasis pažeidėjas. Nuo metų pradžios kilę 36 gaisrai, 10 iš jų – atvirose teritorijose, tačiau iš tiesų jų kur kas daugiau, nes yra neregistruotų ir pačių gyventojų užgesintų gaisrų atvirose teritorijose. Kartu su miškininkais ir aplinkosaugininkais ugniagesiai organizuos reidus.