Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Velykiniai margučiai papuošė Šalčininkus

Velykiniai margučiai papuošė Šalčininkus

Iš pradžių buvo siuvinėtos neužmirštuolės, vėliau – įspūdingos tulpės, tradiciniai trispalviai raštai, o šiandien prie Savivaldybės pastato puikuojasi didžiuliai margučiai. Šalčininkų kultūros centro kolektyvo iniciatyva eilinį kartą kelia nuostabą ir teikia džiaugsmą.

- Kaip kilo tokių margučių sumanymas? – klausiu Kultūros centro specialistės ir projekto koordinatorės Boženos Levkovskos.

- Tradicinių raštų margučių idėja kilo Šalčininkų kultūros centro direktorei Gražinai Zabarauskaitei. Realizuoti sumanymą ėmėsi visas Kultūros centro kolektyvas, - pasakoja Božena.

- Iš kokios medžiagos pagaminti margučiai? Kiek laiko užėmė jų dekoravimas?

- Margučiai pagaminti iš polistirolo. Jų yra aštuoni, kiekvienas skirtingos spalvos ir ant kiekvieno skirtingi raštai, būdingi Vilniaus kraštui ir visai Lietuvai. Margučio dydis – 1,80 m. Jų dekoravimui panaudojome 20 litrų dažų, o darbai užėmė dvi savaites.

- Ar pandemija turėjo įtakos tokiems sumanymams?

- Žinoma. Iki šiol panašios dekoracijos puošė renginių scenas. Dabar stengiamės papuošti teritoriją prie Kultūros centro arba miesto aikštę, kaip matome margučių atveju. Be to, organizuojame parodas prie Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos, kurios tam tikra prasme taip pat puošia miestą. Pastebėjome, kad tokio pobūdžio idėjos kelia gyventojų susidomėjimą. Žmonės fotografuojasi, publikuoja nuotraukas socialiniuose tinkluose ir tokiu būdu reklamuoja Šalčininkų rajoną.

- Kuo nustebinsite artimiausiu metu?

- Jeigu atsakysiu į šį klausimą, tai nebenustebinsime. Tad tegul mūsų sumanymas išliks paslaptyje. Tikiuosi, kad eilinį kartą tai bus geru emocijų šaltinis.