Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Edukacinė programa „Duonos kelias“

Džiaugiamės galėdami Jums pristatyti Šalčininkų kultūros centro struktūrinio padalinio Baltosios Vokės pramogų centro kultūros paso edukacinę programą „Duonos kelias“.

Daugiau informacijos apie programą rasite kultūros paso svetainėje: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/5687

Renginio informacija

Kategorijos: Etninė kultūra

Skirta klasėms: 3-4

Kaina mokiniui: 2 EUR

Renginio trukmė: 120 min.

Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 1 - 15

Programos adresas: Šalčininkų r. sav. Baltoji Vokė Vilniaus g. 10

Programos vedėja: Ana Voroneckaja

Dėl programos pravedimo prašome kreiptis tel.:+37060625569

Aprašymas

Mūsų šalies tautinis paveldas, tradiciniai amatai, papročiai yra svarbi šalies etninės kultūros dalis. Iš kartos į kartą perduodama patirtis ir specialūs įgūdžiai, atkuriamos istoriškai susiformavusios tradicijos palaiko tautos gyvybingumą, parodo pasauliui šalies tautinį veidą. Tautinio paveldo produktai, daiktai bei maistas buvo ir yra gaminami rankomis iš vietinių medžiagų, pagal technologijas, būdingas konkrečiai kaimo vietovei ar etnografiniam regionui. Tai pažintinė edukacija susidedanti iš dviejų - teorinės bei praktinės dalių. Pradžioje išklausoma vadovo pasakojimo, kurio metu dalyviai įgys ne tik teorinių žinių apie ilgą "duonos kelią" iki mūsų stalo (sėjos, derliaus nuėmimo, kūlimo, grūdų valymo, malimo, sijojimo), pažiūrės filmą, bet ir patys galės daug savarankiškai nuveikti, kad išsikeptų gardžiausią duoną (sukti girnas, valyti grūdus, malti, sijoti, minkyti). Palyginti, kaip duona buvo kepama anksčiau ir kaip tai darome dabar. Atlikus užduotis visi bus vaišinami šviežiai kepta duona.