easy to read easy to read
Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

ASMENŲ, PRETENDUOJANČIŲ TEIKTI BENDROJO NAUDOJIMO OBJEKTŲ ADMINISTRAVIMO PASLAUGAS, SĄRAŠAS

Atkūrus Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę, šalies vystymosi bei ekonomikos pokyčiai lėmė ir pokyčius būsto srityje: buvo restruktūrizuotas būsto sektorius, atsisakyta tiesioginio būsto rinkos reguliavimo, būstas tapo gyventojų nuosavybe. Galimybė privatizuoti butus daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose lėmė nuosavybės teisės įgyvendinimą, kartu atsirado pareiga rūpintis įgytu būstu, t. y. daugiabučio namo administravimu, jo priežiūra ir mokesčių už suteiktas paslaugas mokėjimu.

Taigi, daugiabučio namo bendrajai nuosavybei valdyti turto savininkai gali rinktis vieną iš trijų administravimo formų: daugiabučio namo savininkų bendriją, jungtinės veiklos sutartį arba naudotis administratoriaus paslaugomis. Daugiabučio namo savininkų bendrijos ir jungtinės veiklos sutarties atvejais daugiabučio namo turto savininkams suteikiama daugiausia galimybių tiesiogiai dalyvauti daugiabučio namo administravimo procesuose.

Tuo tarpu Savivaldybės paskirto administratoriaus paslaugos užtikrina daugiabučio namo priežiūros būtinybę ir tęstinumą, nesant daugiabučio namo savininkų išreikšto noro tai daryti patiems. Visų daugiabučių namų valdytojų funkcijos yra panašios: vadovaujantis nustatytais teisės aktais atstovauti daugiabučio namo butų savininkų interesams ir teikti su bendrąja nuosavybe susijusią informaciją.

Šiuo metu sąrašas sudaromas ir nuolat bus atnaujinamas.