Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

30-asis Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos jubiliejus: nebūtų ryto – nebūtų dienos

30-asis Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos jubiliejus: nebūtų ryto – nebūtų dienos

Ar daug žmogui reikia? – klausia Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos mokiniai, pakvietę svečius į 30-ąjį savo mokyklos gimtadienį. Ir visi kartu jie patys atsako, kad reikia meilės, artimo žmogaus šalia, mylimo darbo, namų, bičiulių, ir niekas nežino, tai daug ar mažai.

Pasveikinti Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos bendruomenės su gražia sukaktimi atvyko Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus specialistė Aleksandra Sankovska, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento patarėjas Jonas Vasiliauskas, Dieveniškių klebonas Domas Valančiauskas, rajono gimnazijų vadovai Danutė Zuzo, Inga Marciševska, Vidmantas Žilius ir artimiausi kaimynai – A. Mickevičiaus gimnazijos direktorė Danuta Anichovskaja ir G. Žagunio užkardos vadas Židrūnas Vaikasas, ir kiti garbūs svečiai.

Atvykusius svečius gimnazijos bendruomenės pakvietė pasivaikščioti po mokyklą, pabendrauti su mokiniais ir mokytojais, pamatyti, kaip vyksta pamokos. Kiek vėliau gimnazijos kiemelyje prasidėjo šventinis koncertas, kuriam ruošėsi visi – nuo pirmokų iki dvyliktokų, kartu su jais ir mokytojai. Dainos, šokiai, muzikos instrumentų skambesys susiliejo į vieną gražią draugystės melodiją. Visi kartu jie parodė, kad šioje nedidelėje mokykloje be galo stiprus bendrystės jausmas – dvyliktokas šoka su penktoke, visi kartu globoja dar nedrąsius, bet labai smalsius pradinukus.

 
 

Dieveniškių „Ryto“ gimnazijai 17 metų vadovauja Lolita Mikalauskienė, prieš 30 metų atvykusi čia iš Širvintų.

- Kaip mes čia gyvename? Ką veikiame 30 metų? Daug dirbame ir linksminamės. Darbas be gero poilsio tampa nuobodus ir nebeskanus. Linksmybes patys sau sukuriame. Išleidome nemažai abiturientų. Per dešimtmetį išleidome 111 būsimų studentų. Sakau drąsiai, nes iš 111 septyniasdešimt studijavo ir studijuoja aukštosiose mokyklose, likusieji – profesinėse mokyklose ir tik dešimt iš jų nuėjo iškart į darbus. Kai mus apkaltina, kad ruošiame bedarbius, tikrai negaliu su tuo sutikti, - kalbėjo direktorė Lolita Mikalauskienė. – Manau, kad išleidžiame puikius, dorus ir žingeidžius žmones, mylinčius savo kraštą, - tęsė ji.

Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, kreipdamasis į gimnazijos bendruomenę dėkojo visiems už profesionalumą. 

- Kiekvienas jubiliejus – tai galimybė bent trumpam sustoti, apmąstyti praeitį, istoriją, pasidžiaugti pasiekimais, pasidalinti planais ir idėjomis. Per 30 metų Jūsų mokykla, nors ir nedidelė, augo, tvirtėjo, gražėjo kokybes prasme. Kodėl taip yra? Varomoji šios įstaigos jėga yra puiki vadovė, profesionalūs pedagogai, šaunūs mokiniai ir visa bendruomenė. Esate motyvuoti ir gerai bendradarbiaujate su organizacijomis ir įstaigomis. Kaip viena bendra šeima siekiate bendrų tikslų, - pasakė meras Zdzislav Palevič.

Mero teigimu, nepaisant centrinės valdžios reformų, Šalčininkų rajono savivaldybės taryba priims sprendimą, kad mažos mokyklos Šalčininkų rajone gyvuotų. Tiesa, tai bus finansuojama iš Šalčininkų rajono savivaldybės biudžeto.

- Mažos mokyklos turi didelę prasmę – būti, gyventi, ir kad čia, vietoje, visi būtų patenkinti. Užtikrinu, kad toks sprendimas bus priimtas. Sėkmės visiems, dirbkite, sėkmės visiems. Tikiu, kad Jūsų mokykla dar augs ir klestės, - kalbėjo meras.

Įteikęs dovaną ir padėkos raštą direktorei Lolitai Mikalauskienei Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič taip pat nepamiršo ir ilgamečių gimnazijos mokytojų, spausdamas ranką jis dėkojo Reginai Barsulienei, Irenai Ardišauskienei, Danai Bruzgienei, Reginai Ratkevičienei, Gintarui Staniuliui už atsakingą ir rezultatyvų darbą.

 
 

Sveikindamas Dieveniškių „Ryto“ gimnaziją su gražiu jubiliejumi  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento patarėjas Jonas Vasiliauskas pratęsė mero Zdzislavo Palevičiaus mintį.

- Sveikinu Jus visus šio jubiliejaus proga. Tikėkimės viskas bus gerai. Nuoširdi padėka merui už mokyklų gynimą, už mokyklų išlaikymą, už pinigus, kuriuos skiria šitoms mokyklos. Visai kolektyvui linkiu nenuliūsti. Su šventė, sveikinu visus, - pasakė Jonas Vasiliauskas.

Žodį tarė ir kiti atvykę svečiai, visi linkėjo „Ryto“ gimnazijai geros kloties, gražių rezultatų ir pasiekimų.

 
 

Šventės kulminacija – tortas, kurio taip laukė mokiniai! Dėkojame visai „Ryto“ gimnazijai už nuostabiai praleistą laiką, už šokius, dainas ir prasmingus žodžius. Atsakydami į klausimą, ar daug žmogui reikia, pasakėte svarbiausia – „mane daug kas myli, aš daug ką myliu“. Mylėkite savo mokytojus ir savo gimnaziją, be Jūsų Ryto, nebūtų dienos!